Praca w salonie kosmetycznym

Dziewczyny - jak się zapatrujecie na pracę w salonie kosmetycznym?
Czy w ten sposób można przyzwoicie zarabiać? I najważniejsze - czy można pracować, bez spędzenia kilku lat na studiach?

Odpowiedzi

 1. Weronika Mońka Weronika Mońka

  Byłam jakiś czas temu na kursie w szkole Select i chwalę sobie ją :) Ja nie miałam wcześniej żadnej szkoły w tym kierunku więc wszystko było dla mnie obce,a instruktorki w tej szkole przekazywały wiedzę w taki sposob, że wszyscy łapali ją w ciągu chwili. Dużo praktyki, dobre produkty, wykwalifikowana kadra i wszystko na plus:)

 2. Marta Karska Marta Karska

  Zawodowe szkolenie daje ci więcej niż kilka lat na studiach - przynajmniej jeśli chodzi o kosmetykę. Sama doskonale wiem, jak to u mnie wyglądało i jakie przyniosło efekty. Pracuję w branży od 4 lat. Wszystkie szkolenia przeszłam w Beauty lux.

 3. Bogna Stasiak Bogna Stasiak

  Jeżeli jesteś dobrą (czytaj dokładną) kosmetyczką to drzwi się nie będą zamykały (znam takie)
  Jeżeli traktujesz klientki byle szybciej i załatwiasz podczas obsługi klienta 100 innych dodatkowych spraw to będziesz jedną z 90% które raz mają klienta raz nie

 4. Ewa Jaka Ewa Jaka

  Na początku pracowałam w salonie kosmetycznym po studiach. Niedawno stwierdziłam, że pora iść krok na przód i stwierdziłam, że założę własny gabinet kosmetyczny. Zaczęłam się doszkalać i regularnie jeździć na szkolenia kosmetyczne, między innymi tutaj: http://cvacademy.pl
  Muszę powiedzieć, że po skończeniu 3 kursów i założeniu własnej firmy zarabiam więcej niż mogłabym przypuszczać wcześniej. Także jeśli tylko masz siłę i ochotę pracować w tej branży nic nie stoi na przeszkodzie byś mogła z tego jeszcze przyzwoicie żyć :)

 5. Sylwia Janik Sylwia Janik

  Jestem kosmetyczką po studiach, zarabiam nieźle, pracuję w cudzym salonie, ale mam bardzo dobre warunki. Pomimo tego, że mam studia to i tak musiałam się doszkalać, robić kursy. Zrobiłam m.in. szkolenie z kwasu i botoxu w Klinice Urody, bo są najpopularniejsze, bardzo mi to pomaga w pracy, bo tak naprawdę nie wszyscy robią takie szkolenia, a wiedza w tym zakresie bardzo się przydaje:)

 6. Paulina Krasny Paulina Krasny

  ja prowadzę własny salon kosmetyczny i choć czasem nie bywa kolorowo to nie mogę narzekać. Nie tylko "siedzę za biurkiem", ale też normalnie obsługuję klientki. Na początku miałam problem ze znalezieniem dobrze zaopatrzonej hurtowni, która ma przyzwoite ceny. Ale zrobiłam rozeznanie w terenie, popytałam znajomych kosmetyczek i od tej pory zamawiam rzeczy tylko z mimari - niedawno tak mniej więcej podliczyłam ile udało mi się u nich zaoszczędzić i byłam w szoku!

 7. Olga Rysiak Olga Rysiak

  Na pewno warto się doszkalać, jak w każdym zawodzie. Im więcej kursów i umiejętności, tym jest się bardziej konkurencyjną na rynku, wiadomo. Teraz radziłabym iść w stronę makijażu permanentnego, szczególnie robienie brwi metodą piórkowa-kreskową to hit. Ja byłam na takim właśnie szkoleniu w Perfect Glamour we Wrocławiu i bardzo dobrze oceniam kurs, profesjonalnie, dużo ćwiczeń, wysokiej jakości produkty plus możliwość zaopatrywania się potem u nich w oryginalne pigmenty w całkiem niezłych cenach.

 8. Jowita Kurdej Jowita Kurdej

  jestem pewna, że po szkoleniu z akademii opi będzie mi łatwiej znaleźć pracę w tym zawodzie! Będę uczyła się pod okiem specjalistów i moje paznokcie będą profesjonalne

 9. Paulina Krawczyk Paulina Krawczyk

  Właśnie zastanawiałam się nad jakimś kursem wizażu, ale mam zbytnio możliwości by potem załapać się na pracę w salonie.

 10. Karina Karwowska Karina Karwowska

  Jeśli chodzi o stylizację paznokci to faktycznie Europejska Szkoła Stylizacji Select daje radę. Widziałam, że wiele dziewczyn chwali sobie kursy u nich. Kadra wykwalifikowana, doświadczona. W cenie kursy materiały, skrypty, modelki itd. Dużo praktyki. Różne techniki. Faktycznie można od nich wyjść z fachem w ręku. Tutaj http://select.edu.pl/kurs/stylizacji-paznokci/ więcej info dla zainteresowanych.

 11. Monika Kuzniar Monika Kuzniar

  ja również pracuję jako kosmetyczka i dla mnie najważniejsza jest jakość narzędzi którymi pracuję. dlatego jak wybieram to tylko te z górnej półki :) teraz planuję zamówić kilka par z https://cmclassic.pl/pl/c/Nozyczki/16 zobaczzymy jak się będą sprawdzać w boju :)

 12. Anna Pestka Anna Pestka

  Według mnie praca w salonie kosmetycznym jest całkiem dobrym źródłem zarobku, oczywiście o ile jest się dobrym w danym fachu. Studia moim zdaniem nie są konieczne, chociaż niewątpliwie stanowią duży atut. Ale tak na prawdę liczą się umiejętności. Najlepiej jest określić się, co chce się robić (chyba najgorsze jest kiedy w salonie kosmetycznym jedna Pani jest zarówno od rzęs, jak i włosów czy paznokci) i robić kursy, żeby nabyć jak najwięcej doświadczenia. Osobiście polecam szkolenie z przedłużania rzęs prowadzone przez Beauty Lashes (https://beautylashes.pl/szkolenia), bo ja sama dużo z niego wyniosłam, zarówno teoretycznej, jak i praktycznej wiedzy.

 13. LetsBless LetsBless

  Pracowałam:) Zaczynałam od obsługi recepcji, potem zrobiłam kilka kursów (paznokcie) i zaczęłam sama przyjmować klientki. Potem kolejny kurs (rzęsy) i na https://www.finefactory.pl/ kupowałam wszystkie potrzebne sprzęty zeby móc przyjmować klientki w domu, po godzinach:) Niedawno otworzyłam firmę i jestem mega szczęśliwa!

 14. Plain Jane Plain Jane

  @LetsBless: Gratuluje.

 15. Aneta Krupa Kuzera Aneta Krupa Kuzera

  Gratulacje jak najbardziej się należą:). A powiedzcie mi proszę, jak wygląda kwestia wyboru odzieży do pracy w salonie. Czy sięgacie po takie ubrania, jak np. te dostępne na Vena Uniformy https://venauniformy.pl/pl/ona/sukienki/ czy może salony korzystają z opcji odzieży, szytej na zamówienie? Mnie osobiście dostępne we wspomnianym sklepie propozycje bardzo się podobają, chociażby ze względu na szeroką gamę kolorystyczną i fajne fasony:).

 16. Paulina Zdebska Paulina Zdebska

  Jeśli interesują was szkolenia z zakresu kosmetyki to zdecydowanie sprawdzi się tu wrocławski salon Perfect Glamour. Wysoki poziom nauczania, miła atmosfera, dobrej jakości materiały na których się pracuje. Nowocześnie, profesjonalnie i miło.

 17. Natalia Beszko Natalia Beszko

  Poszukaj wsparcia w tym temacie na blogu http://www.syndications.pl/ile-czasu-ma-pracodawca-na-wydanie-swiadectwa-pracy/ dla mnie pomógł on bardzo w rozwinięciu biznesu.

 18. Monika Miś Monika Miś

  A ja bym chciała zacząć robić paznokcie i później wynająć jakieś stanowisko w salonie kosmetycznym. Narazie zapisałam się na kurs. Która z tych frezarek będzie najlepsza na początek http://mimari.com.pl/pl/c/Frezarki-i-pochlaniacze/34 ? Nie chce jakiejś bardzo drogiej, ale też nie chce byle czego. Może ktoś doradzi kto ma już jakieś doświadczenie w tym temacie.