Co sądzicie o sztucznych futerkach?

Czy tak jak Tomasz Jacyków uważacie to z idiotyzm i brak konsekwencji? Ja osobiście nigdy nie założyłabym prawdziwego, z myślą że zwierze musiło zginąć w imie mojego kaprysu natomiast sztuczne uważam za zdecydoawnie lepszą alternatywe. A wasze zdanie na ten temat?

Replies

1. Erill style Erill style

Ja proponuje obejrzeć jak powstają filety który wcina się w modnych sałatkach, schabowe które je się na obiad oraz jak chodowane są kury dla jaja w ciastach, chlebie, jajecznicy :)
    Tak jakby nie bądźmy bardziej papiescy niż sam papież bo zwierzęta cierpia. owszem cierpią dla naszej uciechy i dlatego że jesteśmy drapieżnikiem wobec nich. Czy to dla futra, czy dla kotleta, czy smacznej jajecznicy rano czy dlatego, że fajnie jest dać komus pieska którego latem przywiąże się do drzewa w lesie.

2. Anonymous Anonymous

@ladymeggy: Większość filmików o fermach futrzarskich to tylko propaganda. Manipuluje się ludźmi wmawiając im, że zwierzęta są trzymane w złych warunkach, w ciasnych klatkach, że są głodzone, cierpią etc. ... tylko jak niby z takich niedożywionych, trzymanych w ścisku i brutalnie zabijanych zwierząt miałyby powstawać piękne, lśniące futra o zdrowym włosie? No właśnie, mała nieścisłość.
    Nie zmienia to faktu, że posiadanie naturalnego futra wymaga zabicia zwierzęcia w tym celu, ale to już powinno być sprawą sumienia indywidualnego człowieka - nikt nikomu nie powinien mówić, co ma nosić i dlaczego.

Ja mimo wszystko wolę sztuczne, w naturalnych źle się czuję :)

3. Anonymous Anonymous

@Erill style: Tak tak, z tymi kurami to coś okropnego. Już pomijając bestialstwo w rzeźniach, bo jednak niewiele jest takich, które zabijają bezboleśnie (o ile można w ogóle tak głupio stwierdzić, jeśli chodzi o odbieranie życia), czyli "humanitarnie".

4. Basia Noutmeg Basia Noutmeg

@Life by Mada: buty nieskórzane mają jedną przewagę - nie szkoda ich wyrzucić jak przestaną się podobać :)
    natomiast skutki dla stóp i środowiska są co najmniej dyskusyjne. owszem, są firmy, które swoje produkty "eko" wykonują z zachowaniem wszystkich reguł i z poszanowaniem środowiska naturalnego, natomiast na jedną taką przypada masa takich, które tego nie robią.
    co jeszcze mi przeszkadza w sztucznych futrach i skórze - brzydko wyglądają, są zdecydowanie słabszej jakości, mniej wytrzymałe. jednak czasem jak chcę coś taniego, to umiem się zdecydować również na taki produkt (mówię tutaj raczej o skórach, bo futer nie noszę żadnych), będąc zupełnie świadoma wszystkich wad.

więc po prostu wydaje mi się, że nie wolno popadać w skrajności.

a co do hipokryzji - dziewczyny w sztucznych futrach i oryginalnych emu, dziewczyny w sztucznych futrach zajadające się hamburgerami z makdonaldzie... temat rzeka i jak się w to zagłębimy, to rozwinięcie wątku zupełnie minie się z narzuconym tematem :)

5. Basia Noutmeg Basia Noutmeg

@Anonymous: dokładnie, hodowcy często dbają o to, żeby ich zwierzęta były zadbane. ja miałam kiedyś szynszyle - jak mają stres wypada im futro. na potęgę! filmy z dogorewającymi lisami obdartymi już ze skóry to w większości jakieś fejki - może jestem naiwna, ale żaden szanujący się hodowca nie potraktowałby tak zwierzęcia.

6. Anonymous Anonymous

ja preferuję sztuczne.. również mam w szafie babci (znaczy babcia ma) kilka prawdziwych futer, ale nawet nigdy nie przymierzyłam, żal mi tych zwierzątek.. ;/
    od razu mnie ciary przechodzą jak myślę o ich cierpieniu i widziałam filmiki jak robi się takie naturalne futro.. ;/ nie polecam oglądania, tylko dla osób o mocnych nerwach.

7. ladymeggy ladymeggy

@Basia Noutmeg: Co do ostatniego akapitu.. tak.. to zdecydowanie obszerny temat jak zauważyłam.

8. Anonymous Anonymous

Nie wiem jak można nosić naturalne futro... przecież do tego obdziera się na żywca zwierzaki ze skóry! Ci co piszą, że nie mają nic przeciwko... nie mają serca!

Co do sztucznych futer, nie jestem fanką, bo mi się nigdy nie podobały, ale też gdzieś niedawno oglądałam na youtube dokument o ich produkcji. Wykorzystuje się do tego psy... które traktują tak samo jak biedne norki itp.. Ale nie pamiętam teraz czy używa się sierść psa, czy jego skórę. Pamiętam jedynie, że używa się tego po to, aby "sztuczne" futerko było mięciutkie i milutkie w dotyku :(, a jak wiadomo psów jest dużo, więc nie jest to drogi proces - oczywiście mowa o futrach made in china lub thailand. Ponoć mają zabronić importu tego czegoś do Europy, ale nie wiem kiedy.

9. Anonymous Anonymous

@Anonymous: "Nie zmienia to faktu, że posiadanie naturalnego futra wymaga zabicia zwierzęcia w tym celu[...]" - Zabicia...? Jakby zabijali a później się futrem zajmowali to jeszcze ok by było... Produkcja futer to okropne morderstwo!
    P.S. wegetarianką nie jestem, jedynie temat futer mnie tak rusza...

10. Acid Walrus Acid Walrus

@Anonymous: Okey, zaczęłam pytać o mięso zanim napisałaś, że nie jesteś wegetarianką, więc edytuję. Serio, nie zauważasz żadnej sprzeczności w twoich poglądach? Oglądałaś kiedyś na sławnym YT jak się traktuje świnki i krówki? ;) Polecam!
    /
    Strasznie nie lubię tych ślepych nagonek na prawdziwe futra. Dziwnym trafem, znaczna większość wrogów zabijania zwierzątek na futra jest gotowa jeść mięso parę razy w tygodniu i nosić buty skórzane. Bo w końcu to co innego, mięso trzeba jeść, a buty są porządniejsze. A i śmierć jest bardziej humanitarna, jakby jakakolwiek śmierć mogła być nazwana humanitarną, taki trochę oksymoron stworzono. Tłumaczenie swojej hipokryzji samymi bzdurami.

11. Anonymous Anonymous

@Acid Walrus: Jeżeli chodzi o mięso, jest ono potrzebne dla organizmu - białko, żelazo itd. Ale pomijając tą kwestię, to jaja staram się kupować zawsze od kurek z wolnego wybiegu, lub ze wsi jeżeli mam taką możliwość. Nigdy nie kupuję jaj z chowu klatkowego. Mięsa mało jem, ale jem. Wiem jak są traktowane zwierzęta, są tak naszprycowane świństwami i tak otyłe, że im się nogi łamią pod własnym ciężarem... :/// dlatego jeżeli tylko mam taką możliwość, to kupuję mięso od "chłopa", niestety ciężko z tym w Wawie.

Ja ogólnie nie próbuję nikogo przekonać do tego aby nie nosił futer, to każdej osoby indywidualna sprawa, jedynie wyraziłam własne zdanie :))).

12. Anonymous Anonymous

Nie mogę edytować poprzedniego komentarza, więc napiszę nowy :).
    @Acid Walrus - jeszcze jedna kwestia. Mięso dostarcza niezbędnych dla organizmu wartości, a skórzane buty chronią przed odparzeniami itp., a futro...? jedynie "ładnie" wygląda.. Bo jeżeli chodzi o to, że jest ciepłe, to można się po prostu cieplej ubrać.

13. Anonymous Anonymous

@Anonymous: "Morderstwo" to słowo, którego używa się w stosunku do ludzi, nie zwierząt. Jeśli powiem, że są zabijane, to im to nijak nie będzie ubliżać, więc kompletnie nie rozumiem Twojego komentarza :)

14. Anonymous Anonymous

@Anonymous: Jakoś słowo morderstwo wydaje mi się bardziej ostre niż zabijanie :), stąd jego użycie - w celu podkreślenia. Nie ma to znaczenia, nie atakowałam Ciebie, chciałam tylko podkreślić jak straszna jest produkcja futer ;).

15. Acid Walrus Acid Walrus

Wiedziałam niestety jaką odpowiedź dostanę. Najważniejsze składniki mięsa da się zastąpić jedząc inne produkty. Sama nie jestem mięsa od jakichś 3 lat i mam bardzo dobre wyniki badań, czuję się świetnie. A nie sądzę, że jestem jakimś ewenementem na skalę światową, wystarczy tylko minimalna wiedza na temat tego co się je, żeby zachować zdrowie. Skórzane buty i odparzenia to kolejna głupota. To działa na tej samej zasadzie co ubieranie naturalnego futra dla ciepła. I jedno i drugie można obejść w jakiś sposób.
    Ja tu też nie chcę nikogo przekonywać, tylko drażni mnie niewiedza i takie sprzeczności poglądowe. Warto znać czyste fakty przed stworzeniem swoich poglądów. I żeby nie było, to co ja piszę to nie są moje poglądy, a tylko najprostsze, logiczne informacje.

16. Anonymous Anonymous

@Acid Walrus: Co do mięsa, to mam siostrę, która go nie je od 15 lat i też dobrze się czuje, więc wiem, że można bez niego żyć :). Myślę, że za bardzo odchodzimy od tematu.

Oczywiście jest to bardzo kontrowersyjny temat i ile osób, tyle opinii. Z tym co piszesz również się w pewnym stopniu zgadzam, ale każdy ma jakieś swoje granice :). Ja tylko wyraziłam swoje zdanie, odpowiadając na pytanie w temacie :).

17. Anonymous Anonymous

@Anonymous: Już jakiś czas temu udowodniono, że mięsko nie jest potrzebne dla zdrowego rozwoju (i życia), masz przestarzałe informację. I co bestialstwo dla kurtki jest fe, ale do talerza już nie? To jest śmieszne, bo i ile rozumiem ludzi żyjących w krajach drugiego czy trzeciego świata, tak taka paplanina ludzi żyjących w pierwszym świecie jest... denna? Pewnie zjadanie psów czy kotów też nie rozumiesz, prawda? A co kraj to obyczaj inni nie widzą różnicy kot czy kura, bo i to smaczne i to smaczne.

18. Erill style Erill style

Ludzie drodzy produkcja futer to zło, produkcja filetów to zło, produkcja samochodów to zło, telewizorów, ciuszków, gadżetów które są nam tak strasznie potrzebne do zycia bo nawyklismy, że są i trudno nam ogarnąć że ich nie ma.
    Argument o odparzaniu się stóp w sztucznym obuwiu mnie naprawdę rozczulił. Naprawdę? Ktoś Was może poszczycić się kartą choroby i oparzeć od sztucznych butów? No naprawdę bez przesady. Dajmy żyć sobie i innym i zostawmy ludziom kwestie ich sumień im samym. Produkcja futer będzie trwała zawsze, podobnie jak fermy kur, farmy na których choduje się świnki i krowy na ubój, podobnie jak zanieczyszanie środkowiska produkcją sródków pomagających roślinom rosnąć szybciej i uchronić je od ataku szkodników. Działanie człowieka jest jedną wielką hipokryzją.
    Po prostu w dyskusjach takich jak ta tym bardziej to widać "futro to zło, ale skórzane buty są zdrowsze bo się noga nie odparza i ja jem tylko warzywa bo są zdrowe ale to detal że spryskanao je chemią której wytrzożenie zniszczyło las koło fabryki. To tylko las, on nie czuje jak lisek". Kuriozalne myślenie.

19. mikalafashion mikalafashion

Prawdziwego bym nie założyła, nie przyczyniłabym się w żaden sposób do tego, żeby więcej zwierząt musiało ucierpieć... Sztuczne natomiast chętnie, nie mam nic przeciwko ;) Zwłaszcza o tej porze roku, gdy ciepło się przydaje :)

20. Anonymous Anonymous

ja mam jedno prawdziwe (przynajmniej takie są podejrzenia) futro, ale skoro było znalezione w sh i tak było już w obiegu..

FASHION

1. Wygodne jeansy

Last reply: Anna Walter .

2. Jeansowe ogrodniczki

Last reply: Marta Git .

3. Długa sukienka na jesień?

Last reply: Magdalena Nowak .

4. SNEAKERSY

Last reply: Magda Witkiewicz .

5. Ładnie i ciepło?

Last reply: nata gala .

People You May Like