Trądzik - co robić?

Na pewno wiele z Was zmagało/zmaga się z trądzikiem młodzieńczym, albo pojedynczymi pryszczami, które ciężko usunąć i które szpecą naszą buźkę :(
Jakie macie sposoby na ich zniknięcie? Co robicie? Czego używacie?

Replies

1. Tarinesse Fashion Tarinesse Fashion

@Patrycja R....: każdy dobry dermatolog powie Ci, że takie "oczyszczanie buźki" u kosmetyczki zrobi więcej złego niż dobrego skórze trądzikowej.

2. Patrycja R.... Patrycja R....

mój dermatolog polecił mi takie oczyszczanie 1-2 razy w roku robię tak od 3 lat i nie mam juz problemu z trądzikiem, więc smiało mogę stwierdzić że zdecydowanie pomogło niz zaszkodziło :)

3. Tarinesse Fashion Tarinesse Fashion

mój ma inne zdanie na ten temat :) zresztą ogólne odchodzi się od tej metody, w Polsce to jest jeszcze w miarę popularne

4. Roksana D.. Roksana D..

Ja polecam to Benzacne. Mi sie poprawiło. Wiadomo, ze coś wyskoczy, mam 15 lat, ale bywało dużo gorzej. A tabletki Visaxinum są słabe. Brałam, nie polecam. Zwykły suplement diety, który nie zbyt pomaga. Coś w rodzaju witamin.

5. dogonicpasje dogonicpasje

@Porcelain Desire: ja nie polecałabym tabletek antykoncepcyjnych, nie na leczenie trądziku a już napewno nie dla młodych dziewczyn. Owszem pomagają (sama stosowałam), ale jak przestaniesz brać, problem powraca po jakimś czasie a do tego "rozwalone" hormony. A wiadomo, że wieloletnie branie tabletek anty nie jest zalecane. Trądzik może być wynikiem "szaleństwa" hormonów i to jest poważniejszy problem, ale może być również zwykłym trądzikiem młodzieńczym, na który wystarczą inne leki, nie antykoncepcyjne. Problemy trądzikowe zalecam dokładnie skonsultować z dermatologiem :)

6. Porcelain Desire Porcelain Desire

@dogonicpasje: ja akurat używam tabletek antykoncepcyjnych specjalnych dla młodych dziewczyn , mają małe stężenie hormonów i są niegroźne, tyle że nie używam ich na trądzik :)

7. dogonicpasje dogonicpasje

@Porcelain Desire: ja też brałam z małym stężeniem hormonów, dwa lata. Po odstawieniu przez rok musiałam brać inne hormony bo wszystkie się rozregulowały :) Dlatego właśnie nie polecam. Ale nie mówię, że u Ciebie będzie tak samo, zapewne nie zawsze tak jest. Ja tylko na bazie własnych doświadczeń napisałam co myślę :)

8. Porcelain Desire Porcelain Desire

@dogonicpasje: ile kobiet tyle skutków tabletek anty :)

9. Anonymous Anonymous

Ja mam wiele sposobów :D. Pierwszym z nich jest naturalne oczyszczenie twarzy. Jak jestes chora często bierzesz gorącą wodę, ręcznik buzie wkładasz do garnka, przykrywasz się ręcznikiem i para oczyszcza Ci twarz. Peelingi nie wszystkie są dobre, najlepiej kupić kilka w pojedynczych saszetkach i na pewno pomogą. To nie jest tak, że ślad po trądziku usunie się całkowicie po krótkim czasie.

10. Angelika Rachocka Angelika Rachocka

Najlepiej zrobisz jak wybierzesz sie do dermatologa. Ja bylam dwa razy. Za pierwszym razem gosciu naprzepisywal mi kilka rzeczy do smarowania i przemywania. Tylko, ze akurat to nie bardzo mi pomoglo bo nie stosowalam tego jak potrzeba, poniewaz strasznie blyszczala mi sie twarz po tym i to odstawilam. Wybralam sie drugi raz do innego dermatologa i przepisal mi tylko jedna masc do smarowania tylko na noc. Masc nazywa sie: Duac - jest swietna! Juz po kilku dniach widzialam efekty tak wiec polecam jak najbardziej. Niestety dostepna jest tylko na recepte.

11. Florentyna Rut Florentyna Rut

Mogę Ci polecić zabieg mikrodermabrazji. Bardzo pomaga! I juz potwierdzone z kilku żródeł od osób które tak jak ty i ja mają taki problem! Ja byłam na kilku zabiegach i to co jest najważniejsze: po pierwsze blizny zostają praktycznie zniwelowane! Po drugie cera wyglada swiezo i zdrowo a zabieg nie jest inwazyjny! Po trzecie nie wychodzi tyle co wczesniej a mozna go powtarzac wiele razy, praktycznie co miesiac. Ja robiłam w Krakowie Osteomedzie.

12. Anonymous Anonymous

Po pierwsze: wizyta u dermatologa, który przypisze skuteczne preparaty
    Po drugie: codzienna pielęgnacja skóry w domu kosmetykami dostosowanymi do rodzaju skóry i najlepiej bezalkoholowymi - regularny peeling, dokładny demakijaż itp.
    Po trzecie: odpowiednia dieta, czyli duuuuuuuuuuzo wody, mało słodyczy i ostrych przypraw, a za to pełnoziarniste pieczywo, orzechy, ziarno słonecznika, warzywa (np. marchewki, pomidory)... W skrócie produkty bogate w cynk i witaminy A, B2, C, E - do poszukania w necie, a pewnie za jakiś czas na moim blogu, ale na razie jestem w fazie kompletowania sprzętu do nagrywania programów;)
    Poza tym warto skusić się na herbatę z bratka, zielona zresztą też nie zaszkodzi
    Po czwarte: warto wybrać się do kosmetyczki na wspominaną już dermabrazję, zabieg kwasami, peeling kawitacyjny albo oczyszczanie mechaniczne - w zależności co dermatolog/kosmetyczka uzna za najskuteczniejsze:)

13. Sonja K.. Sonja K..

polecam krem z kwasami owocowymi "Bandi"

14. Anonymous Anonymous

@Angelika Rachocka: Jeśli do dermatologa to moim zdaniem tylko prywatnie :D.

15. dogonicpasje dogonicpasje

@Sonja K..: właśnie poczytałam sobie o tym kremie i muszę powiedzieć, że się na niego pokuszę :)

16. Sonja K.. Sonja K..

@dogonicpasje: no polecam :) bardzo dobry i nie drogi :)

17. Anonymous Anonymous

Polecam Wam też kremy Brevoxyl i NeDerm

18. emm blog a.m emm blog a.m

ja również polecam benzacne :)

19. Angelika Rachocka Angelika Rachocka

@Anonymous: No tak, tylko i wyłącznie prywatnie bo w innym przypadku nawet dobrze się nie przyjrzą trądzikowi a naprzepisują dziadostwa.

20. sabina kostrzewska sabina kostrzewska

Tak jak radzą dziewczyny, pierwszy krok to wybranie się do DOBREGO dermatologa. Takiego, który dobiera indywidualną kurację dla każdego pacjenta i reaguje w odpowiednim momencie. Sposobów na leczenie trądziku jest wiel, od miejscowo stosowanych leków aż do najskuteczniejszych – izotretynoiny i kuracji laserowych. Te drugie są skuteczne też do usuwania blizn i przebarwień potrądzikowych. W tej kwestii także warto zaufać dobremu specjaliście. Na temat usuwania blizn potrądzikowych znalazłam ciekawy artykuł pisany przez lekarza własne http://kobieta.info.pl/pielgnacja-twarzy/1662-blizny-potrdzikowe. Może Wam się przyda:)