Co zrobić, by włosy były gęstsze?

Mam straszny problem. Mianowicie chodzi o to, że mam strasznie rzadkie włosy. Nie wiem, co mam robić, czego stosować, żeby były gęstsze. Macie jakieś pomysły?

Replies

1. Anonymous Anonymous

Tabletki drożdżowe albo pici drożdży daje radę. Do tego olejek rycynowy na włosy i systematyczne nawilżanie ich i powinno być lepiej.

2. silka tea silka tea

A może spróbuj skrócić i wycieniować, co optycznie sprawi, że włosów będzie się wydawało więcej :)
    Bo niestety czasami nie da się wygrać z naturą w takich sprawach (mam ten sam problem co Ty).

3. Porcelain Desire Porcelain Desire

@silka tea: także polecam cieniowanie, ja tak właśnie sobie radzę z moimi włosami a dodatkowo używam mgiełki Radical, która pogrubia włosy ;)

4. Anonymous Anonymous

cieniowanie nie wchodzi w grę, ani ścięcie :D

5. robot robot

@Anonymous: Cieniowanie cienkich włosów to dodatkowe pocienianie ich... chyba bez sensu :). Sprawdzi się przy włosach kręconych, bo je odciąży i sprawi, że będą wyglądać na większe objętościowo, ale Blut Elf ma proste włosy, więc tylko straci na ich ilości, a przecież chodzi jej o coś dokładnie odwrotnego.

Zanim zaczniesz: odstaw farbę. Widzę, że na zdjęciach zmienia się kolor Twoich włosów - to im nie służy. Doprowadź je do dobrego stanu, a potem poszukaj farb naturalnych, np. opartych na hennie. Na pewno odstaw farbowanie chemiczne.

Na początek może być warto wyrównać końcówki. Masz długie włosy i opadają też pod wpływem własnego ciężaru. Podcięcie końcówek, zwłaszcza, jeśli są już zniszczone, uniesie włosy i je ożywi.

Nie wiem jaką pielęgnację stosujesz, ale najważniejsze, żeby nie drażnić skóry głowy, więc spróbuj szamponów bez SLSów. Używaj zawsze odżywki i nakładaj ją na dłużej, a raz na jakiś czas połóż też maskę. Po listę kosmetyków zapraszam Cię do wątku na wizażu, tam dziewczyny lepiej się na tym znają niż ja: http://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=188208

6. robot robot

@Anonymous: Poza tym polecam Ci wcierki do skóry głowy. Na rynku wybór jest spory, możesz też pokusić się o zrobienie własnej, np. z kozieradki (wpisz w google "wcierka z kozieradki", na pewno znajdziesz na nią przepis). Przy delikatnych włosach radziłabym Ci unikać wcierek z alkoholem, a więc z kupnych dobry będzie np. Jantar z Farmony. Wcieraj regularnie, dwa razy dziennie, a na pewno pojawią się baby hair.

Dodatkowo warto stosować coś do wewnątrz. Na początek najłatwiej, najtaniej - i bardzo skutecznie - pomaga picie naparu ze skrzypu i pokrzywy. Poza tym polecane są różne suplementy na poprawę kondycji włosów. Osobiście próbowałam Belissy, Skrzypovity, Vitapilu i paru innych środków - raczej bez szałowego efektu, ale zawsze jakieś nowe włoski urosły. Obecnie biorę Revalid - ale to już lek, nie suplement, i ma większą dawkę - ale na efekty muszę jeszcze poczekać, żeby się wypowiedzieć. Ogólnie ludzie bardzo sobie chwalą. Więcej o suplementacji: http://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=76551

UWAGA: jeśli z włosami jest naprawdę źle, nie tyle są cienkie z natury, ile zaczęły Ci wypadać i lecą garściami, to koniecznie umów się na wizytę u lekarza. Na początek dermatolog, on później określi czy potrzebne są badania krwi i hormonów i endokrynolog. Włosy potrafią lecieć z powodu problemów z tarczycą - a tutaj ani suplementy, ani wcierki nie pomogą, tylko czujne oko lekarza.

7. robot robot

@Anonymous: Te wszystkie działania nie są jednak błyskawiczne i musisz poczekać na efekty co najmniej miesiąc, a czasem i trzy. Ale warto, opłaca się. Ja w ten sposób powoli wracam do swojej lwiej grzywy, która gdzieś po drodze zaczęła sobie wypadać i zanim się zorientowałam, została jej połowa i przedziałek świecił na biało. A teraz, po zmianie pielęgnacji, jest lepiej.

Poprzeglądaj sobie też forum włosowe, gdzie znajdziesz wątki, które Ciebie dotyczą: http://wizaz.pl/forum/forumdisplay.php?f=97
    To sporo wiedzy, ale warto się tym zainteresować, zwłaszcza, jak masz takie długie włosy, z którymi szkoda byłoby się żegnać, a mogą być piękne :).

Trzymam kciuki i powodzenia!

8. Marianna Bąk Marianna Bąk

a tak podpytam, czy skrzyp itp suplementy działają? bo biorę juz drugie opakowanie a jakichkolwiek zmian nie widać ...

9. ola bis ola bis

Przeczytaj sobie ten artykuł http://wylecz.to/pl/uroda/wlosy/co-stosowac-na-porost-wlosow.html bo oprócz tabletek można zastosować inne domowe sposoby, które pomogą wzmocnić włosy

10. Katarzyna Jamrozik Katarzyna Jamrozik

Jeśli masz naprawdę cienkie i rzadkie włosy to nigdy nie uzyskasz efektu gęstych włosów. Takie geny ;( Ja jestem tym szczęśliwcem, który ma gęste, długie włosy, ale u mojej kuzynki to łysinkę było już widać. Założyła się ze mną kiedyś, że też będzie mieć takie włosy jak ja. Próbowała dosłownie wszystkiego olejek rycynowy, jakieś płukanki, na odżywki wydała krocie. Czasem jej włosy były bardziej uniesione, albo miały trochę więcej objętości, ale bez żadnego spekulacyjnego efektu. Wiedziałam, że ona nic z tym nie zrobi. A jednak zakład przegrałam. Młoda pomyślała o przedłużaniu i zagęszczaniu włosów. Teraz nawet ja jej zazdroszczę efektu. Jak coś to zrobił to u http://www.favore.pl/38485_profesjonalne-przedluzanie-wlosow-katowice-gliwice-tychy-czestochowa-slaskie.html

11. Sylwia Koppe Sylwia Koppe

Czasem nic na to się nie poradzi niestety... geny. Ale zanim, się poddasz, udaj się do fryzjera, np.http://studiolooksfera.pl/salon-fryzjerski.html i zapytaj o to, czy dobrze pielegnujesz swoje włosy. Może się bowiem okazać że wszystko robisz źle, albo dobrze i przyczyna leży gdzie indziej. Jeśli taka wizyta nic nie wyjaśni, udaj się do lekarza. Może to wina hormonów.

12. Janina Kozacka Janina Kozacka

Z domowych sposobów pomagają drożdże albo rycyna. Jeśli to nie pomoże, pozostaje farmakologia. Tutaj możesz poczytać o tym, jak dobrać takie tabletki: http://preparatynalysienie.pl/advecia-popularne-tabletki-na-wypadanie-wlosow/ , oczywiście jeśli się na tabsy zdecydujesz, bo są też szampony i inne mazidła. Tylko mnie jakoś przekonują preparaty wewnętrzne.

13. Martyna Marczyńska Martyna Marczyńska

Jeżeli to kwestia genów, to dużej zmiany nie będzie, ale warto przeciwdziałać nadmiernemu wypadaniu. Oprócz wspomnianych już tutaj metod pomocne może być siemię lniane. Można także spytać w salonie fryzjerskim o zabiegi na rzadkie włosy.

14. Gosia Staj Gosia Staj

Suplementy diety ponoć pomagają, najlepiej pytać w aptece.

15. Kasia Depa Kasia Depa

Teraz wpadł mi do głowy pomysł, że możesz skorzystać z mezoterapii osoczem. Czytałam tutaj: http://urszulabrumer.pl/odbudowa-wlosow-po-wakacjach/ że mezoterapia osoczem bogatopłytkowym odbudowuje strukturę włosów, a przez to stają się zdrowsze i bardziej gęste.

16. Franczeska Spatowska Franczeska Spatowska

Moja babcia zawsze mówiła, żeby pogryzać codziennie odrobinkę drożdży surowych i rzeczywiście włosy miała jak 100 fajerek, a myła pokrzywowym szamponem tylko.

17. Estera L-M Estera L-M

o drożdżach też słyszałam.
    No i bym poleciła jeszcze wcierki. Sama zastanawiam się nad sesą

18. Marianna Kozub Marianna Kozub

Duży wpływ na gęstość włosów ma wpływ naszej diety w której często nie dostarczamy odpowiedniej ilości witamin wpływających na kondycję naszych włosów. Częste stosowanie suszarki oraz prostownicy oraz farbowanie włosów także działa na wypadanie. Jeśli to możliwe spróbuj ograniczyć te rzeczy które wpływają negatywnie na strukturę włosów. Zadbaj o włosy z wewnątrz i z zewnątrz. Stosując różnego rodzaju maski, także te naturalne. Domowe sposoby naszych babć często przynoszą dobre efekty o których sama możesz się przekonać.

19. patrycjaa1 patrycjaa1

POLECAM BIOTEBAL. Ja też miałam z tym problem po każdej narkozie, zawsze tabletki sprawdzały się w 100 %
    Poleciłam również koleżance, która nie mogła nigdy zahodować włosów, odkąd zaczęła brać BIOTEBAL włosy zaczęły rosnąć ;)

20. Marta Wegan Marta Wegan

Często to jakie mamy włosy zależy od genów jakie posiadamy. Nie wszyscy mają mocne i gęste włosy. Możemy zadbać o to by nasze włosy były zdrowe i błyszczące. Odpowiednia pielęgnacja zapewni doskonały wygląd. Bogata w witaminy dieta odżywi włosy od środka, a naturalne kosmetyki sprawi odbudowę uszkodzonych włosów. Gdy mamy słabe włosy nie powinniśmy nadużywać prostownicy i suszarki. Lepszym rozwiązaniem będzie odczekanie odpowiedniego czasu by włosy wyschły same. Nie powinniśmy ich także obciążać lakierami i piankami.