Rumianek na włosy

jak stosowac na wlosy rumianek..mam go w formie torebek..plukac..namaczac..pomoc­y?

Replies

 1. Nnn Ska Nnn Ska

  Robisz napar z rumianku i płuczesz. Sama stosuje bardzo często bo mam jasne włosy i dziala na nie o wiele lepiej niż niejedna odżywka. Poza tym mam wrazenie,że je rozjaśnia oraz wydobywa z nich kolor :)

  Wiecej informacji znajdziesz na tej stronie:https://zdrowie.tvn.pl/a/rumianek-pospolity-zastosowanie-i-wlasciwosci-lecznicze-popularnego-ziola

  Zawarte w nim związki mineralne wzmacniają cebulki i włosy oraz powodują, że są one bardziej elastyczne (nie łamią się) i błyszczące (rumianek przywraca włosom naturalnie jasną barwę). Ekstrakty z rumianku są składnikiem preparatów przeznaczonych do przetłuszczającej się i skłonnej do łupieżu skóry głowy.

  No i faktycznie skóra mniej się przetłuszcza :)

 2. Anna Miko Anna Miko
 3. Kinia Nowak Kinia Nowak

  Z rumianku przede wszystkim warto robić różnego rodzaju płukanki do włosów. W znacznym stopniu działa podobnie do innych ziół, takich jak pokrzywa. O rumianku polecam przeczytać jeszcze tutaj: https://www.olej.edu.pl/rumianek/ Rzeczywiście rumianek stanowi jeden z podstawowych składników INCI wielu kosmetyków naturalnych do pielęgnacji włosów i skóry głowy. Jego składniki doskonale tonizują, nadają naturalności i przyczyniają się do utrzymania elastyczności.