Czy istnieje skuteczny krem na rozstępy?

Odkąd biorę nowe leki antykoncepcyjne porobiły mi się rozstępy :/ brzydko one wyglądają, wolałabym je usunąć. Tylko jak? Znacie jakieś kosmetyki na ten defekt? jakaś maść lub krem? Z góry dziękuję!

Replies

1. Franciszka Polak Franciszka Polak

a może spróbuj jakiegoś olejku np. grejpfrutowego? Kiedyś w szkole rodzenia babeczka nam powiedziała, że na rozstępy najlepsza jest ich akceptacja :D no ale jeżeli chcesz je usunąć, to musisz wiedzieć, że najlepsze jest zapobieganie. ujędrniaj ciało, jedz dużo żywności bogatej z cynk *dobrze uelastycznia skórę* . Z kosmetyków to może jakieś domowej roboty? Np. na bazie oleju kokosowego :)

2. Franciszka Polak Franciszka Polak

a najlepszy krem na rozstępy to na pewno jakiś naturalny - bez chemii. Czytaj uważnie etykiety, jeśli zdecydujesz się na jakiś konkretny.

3. Kamila Gostkowska Kamila Gostkowska

nie wierzę w cudowny krem na rozstępy........one są już jak takie blizny, czyli ciężko je usunac a moze w ogole nie da rady.....

4. Julia Krupińska Julia Krupińska

ja smaruje rozstepy kremem strialys, ma świetny skład, jest w pełni naturalny a to u mnie jeden z czynnikow głownych dlaczego decyduje się na konkretny kosmetyk.Niestety troche drogi ale warty swojej ceny, w polowie juz sie zredukowaly te niesforne paseczki

5. Asia Jezierska Asia Jezierska

na rozstępy podobno dobre jest masło shea albo kakaowe

6. Dancia Polakowa Dancia Polakowa

no dobra a używałaś tego strialys? Bo ja potrzebuję czegoś sprawdzonego.

7. Dazzles in Green Dazzles in Green

Witamina E. Masuj w skórę.

8. Aleksandra Szarc Aleksandra Szarc

na rozstępy dobrze jest smarować olejkiem bio oil, wystarczy trochę cierpliwości i systematycznego wmasowywania, a skóra zacznie się ujędrniać i rozstępy ginąć z czasem.

9. Kasia Zawadzka Kasia Zawadzka

wiesz co to zależy jak szybko ci się te rozstępy pojawiają. przed ciążą kremy wystarczały, ale jak zaszłam w ciąże z bliźniakami to niestety skóra nie wyrabiała i kremy nie przyniosły żadnych efektów. po porodzie zdecydowałam się na zabieg laserowego usuwania rozstępów, który przeprowadziłam w krakowskiej klinice vesuna. z efektów jestem bardzo zadowolona :) gdybym kiedyś była znowu w ciąży to pewnie znowu się na ten zabieg zdecyduje bo warto. przynajmniej na plaży nie wstydzę się wyjść w bikini.

10. LetsBless LetsBless

Po dwóch ciążach miałam straszne rozstępy. Przytyłam po prawie 25kg to nie ma się co dziwić ;) Ale szczerze mówiąc żadne kremy, masaże ani peelingi niestety sobie nie poradziły. Dopiero po kilku zabiegach laserem frakcyjnym zauważyłam poprawę i znaczne pomniejszenie się rozstępów. Poczytaj sobie o tych zabiegach na przykład na: https://mimari.com.pl/pl/p/REFINE-Laser-frakcyjny-CO2/2827 to sama się przekonasz, że to naprawdę działa. No ja jestem bardzo zadowolona.

11. Kamila Gwiazdowska Kamila Gwiazdowska

Nie ma skutecznego środka na rozstępy Jesli raz nabawiliście się rozstępów, to musicie mieć świadomość, ze zostaną z Wami do konca życia. Można je w pewnym stopniu zmniejszyć za pomocą zabiegów laserowych, ale nie będzie można ich usunąć.

Lepiej jest zdecydowanie zapobiegać niż leczyc. Ze swojej strony polecam poczytać sobie o maści konopnej: https://konopnysklep.com.pl/kosmetyki/masc-konopna-cbd-extra-100ml.html

Ma bardzo dobre działanie nawilżające i moze opóźnić pojawienie się rozstępów, na przykład podczas ciąży.

12. Hose King Hose King

Podczas ciąży jak i po ciąży stosowałam olej arganowy, który doskonale sprawdził się przy rozstępach. Z resztą sam olejek arganowy jest również doskonałym, naturalnym środkiem pielęgnującym skórę dziecka. Jak nie wierzycie to możecie o tym poczytać o tym w internecie. Ten artykuł: https://rycynowy.pl/olej-arganowy-zastosowanie-w-trakcie-ciazy-i-po-porodzie/ dość dobrze podsumowuje ten temat. Olejek arganowy dodaje do wody podczas kąpieli zarówno mojej jak i mojej córeczki.

13. karolina pędzik karolina pędzik

Od tabletek to pewnie cellulit wodny, czasem po odstawieniu tabletek sam schodzi/jest mniej widoczny. Tabletki zwiększają zatrzymanie wody w organizmie, stąd cellulit, może skonsultuj to z ginekologiem, są na rynku tabsy, które przeciwdziałają zatrzymywaniu wody, ale nie wiem nic o ich skuteczności. Powodzenia!

BEAUTY

1. Dieta cud? Cud, że schudniesz!

Last reply: anita maciak .

2. Odchudzanie

3. Dieta

4. wlosy .

Last reply: Monika Walczak .

5. Jak zredukować cellulit?

Last reply: Monika Flisiak .

People You May Like