Nadwaga z braku wody?

Czy to prawda, że kilka nadprogramowych kilogramów może się brać z braku wody w organizmie? Nigdy nie pamiętam o tym, żeby odpowiednio dużo pić i zauważyłam, że ostatnio przybrałam trochę na wadze, a jakoś specjalnie nie jem...
Podobno mało, że powinno się pić dużo wody, to jeszcze najlepiej takiej z dużą zawartością minerałów.
Muszyńskie Zdroje np. mają dużo magnezu i wapnia, ale w moim małym mieście nigdzie nie ma jej w sklepach. Jak to jest z tą wodą u was?

Replies

1. Paulina Krawczyk Paulina Krawczyk

Nie słyszałam o takim zjawisku.

2. Natalia Bosek Natalia Bosek

Coś w tym może być. Jeżeli jesz nieregularnie i nie dostarczasz organizmowi energii w postaci pokarmu organizm go sobie magazynuje w postaci tłuszczu, poprzez co tyjemy. Wydaje mi się, że z płynami może być podobnie, ale powinnaś zapytać dietetyka lub lekarza czy jest to możliwa teoria. Zamiast się zamartwiać lepiej zadbać o odpowiednie nawodnienie i nie będzie problemu. Ja zaesze mam koło siebie butelkę wody i nie mam problemów zatrzymywania wody w organizmie. Wodę zamawiam online z hurtowni gdzie mam niższą cenę - https://spozywczo.pl/woda-mineralna-zywiec-zdroj . Od razu zamawiam większe ilości żeby nie zamawiać co chwilę.

3. Daria Daria Daria Daria

Hej :)
    Według mnie niedobór wody w organizmie może spowodować wzrost wagi, gdyż woda wpływa na lepsze trawienie, a także wspomaga dietę. Jeśli chcesz poznać więcej korzyści z picia wody to koniecznie przeczyta ten wpis: https://bedietcatering.pl/nawadnianie-organizmu-czyli-kilka-korzysci-z-picia-wody/ :)

4. Magdalena Biernacka Magdalena Biernacka

To dziwne, bo odwodniony organizm ma mniejszą masę niż nawodniony...

5. anita maciak anita maciak

Hej, skoro to czytasz to pewnie tez masz nieustający problem z nadprogramowymi kilogramami. Znam ten stan. Zawsze kiedy przechodziłam na dietę traciłam kilogramy i w ciągu miesiąca one wracały. Wreszcie sięgnęłam po tabletki. Kupiłam od Natalii Biphasic Slim, bo o nim dziewczyny na forum pisały najbardziej pozytywnie. Pierwszy tydzień 2kg mniej, po 6 tygodniach 10 kg! Do dnia dzisiejszego waga jest cały czas utrzymana. Wróciłam do ciuchów przed ciąży, a myślałam, że nigdy nie będzie to możliwe :) Jeśli macie jakiekolwiek pytania czy chcecie dowiedzieć się czegoś więcej to polecam skontaktować się z Zuzia kom 881 354 456, bardzo dobry kontakt, bardzo pomocny.