ciasto urodzinowe

Moje drogie, jestem na diecie bez słodyczowej od 6 miesiecy wiec calkowicie zrezygnowalam z pieczenia ciast ale moja mama ma w weekend urodziny a jej ulubione ciasto to sernik. Ze względu na brak umiejętności piekarskich rzuciłam okiem na przepisy z neta i znalazlam fajny ale tam pisze ze ser ma byc wiaderkowy. Ja sie na tym nie znam. Jaka firme sera mozecie mi polecic bym się nie zbłaźniła? :D Z góry dziekuje

Replies

1. Erynia Erynia

Ja zawsze kupuje taki serek w wiaderku 1kg z polmleku. Ma aksamitną konsystencję i nie wychodzi taki suchy. Czasami jak kupowałam inny serek to musiałam dodawać do niego odrobinę śmietanki lub mleka żeby był delikatnie wilgotny a przy tym nie trzeba tego robić. Jedynie co to dodaje do niego rodzynki bo lubimy :D Można też zrobić z wiórkami czekolady :D

2. Basia Soł Basia Soł

twaróg sernikowy president, dodaje do każdego sernika i wychodzi pycha :)

3. Marlenka Nowak Marlenka Nowak

Polmlek ma chyba najbardziej naturalne te sery w wiadereczku. Pamietam że ostatnio na wielkanoc z niego piekłam i był przepyszny gościom smkował, nawet teściowa pytała z jakiego sera piekłam .

4. Celina Prokop Celina Prokop

Jadłam je i uważam ,ze są w porządku ;) A tak , aporopo słodkości , to jadłyście może ostatnio ciastka paryskie delicje ? W mojej Warszawie nie wiem co się stało , ale od kiedy wróciłam do stolicy , to te ciastka bardzo się zmieniły . Sa za słodkie , zwłaszcza galaretka . Kupowałyśmy z przyjaciółkami w różnych biedronkach w mieście i było to samo . Jakbym żel po prysznic jadła ..

5. Paulina Krawczyk Paulina Krawczyk

Jak to ma być ciasto urodzinowe to tylko tort.

6. Iga Sto Iga Sto

W takim razie powinnaś upiec ciasto ale zamienić cukier na inne substancje słodzące (oczywiście zdrowe) uważaj na aspartam, który jest groźny dla organizmu. Zachęcam, abyś spojrzała na https://www.bee.pl/9183-zdrowy-cukier

7. Marcin Nielot Marcin Nielot

Hej. A może w ogóle samemu nie piec ciasta, tudzież wspomnianego sernika, a kupić nowy? Tutaj są dobre torciki i ciasta na szczególne okazje: https://e-torty.pl/torty-dostawa-na-dzien-ojca Więc, tak jak napisałem. Może kupić gotowy i mieć problem z głowy ;)

8. Zofia Golab Zofia Golab

Najlepiej poszukac przepisow w sieci.

9. Violetta Jones Violetta Jones

Mozna wybrac dwa rozwiazania. Pojscie na latwizne to kupienie gotowego tortu z cukierni. Szczerze powiedziawszy to mnie takie wypieki jakos nigdy nie zachwycaly, a wprost przeciwnie. Ciasto samo w sobie jest takie nijaki i bardzo blade, krem jakis taki sztuczny i ogolnie czesto czuc duzo chemii uzytej do wypieku. Ewentualnie mozna poszukac jakiejs bardziej prestizowej cukierni ale trzeba szykowac sie na duze koszta. Najlepiej jest zrobic sobie wyzwanie pt. upieczenie ciasta na taka okazje. Szczegolnie moze byc przy tym duzo zabawy jesli to bedzie nasz pierwszy taki wypiek (to zdanie kieruje bardziej do mezczyzn). W sieci mozna znalezc naprawde cala mase swietnych przepisow. Mi znajoma jakis czas temu polecila skorzystanie z tego - https://uwielbiam.pl/przepis/ciasto-czekoladowe-ze-swiezymi-truskawkami Powiem Wam w tajemnicy, ze wyszedl pyszny :)