soczewki kontaktowe

Cześć. Od dłuższego czasu zastanawiam się nad zakupem soczewek. Noszenie okularów w lecie jest na prawdę uciążliwe- założę okulary przeciwsłoneczne to nic nie widze, założe okulary korekcyjne i mnie słońce razi. Pewnie mam tak nie tylko ja. Kuzynka wysłała mi link do soczewek, które ona zamawia i chciałabym je zamówić. Jednak ja się na tym nie znam i szczerze powiedziawszy nie wiem co to jest krzywizna w soczewkach haha. Czy ta krzywizna jest stała? Czy może do każdej wady wzroku jest inna? Tak samo nie wiem co z uwodnieniem i średnicą. Czy mogłybyście mi pomóc? Z góry dziękuję.

Replies

1. dżasta dz... dżasta dz...

@Anonymous: odetchnęłam z ulgą =]

2. Fibi Fibi

@dżasta dz...: Tez miałam -0,5 dioptrii i nosiłam okulary tzn. więcej nie nosiłam niż nosiłam i wada powiększyła mi się w jednym oku -1 a w drugim coś ok. -1,25

3. Fibi Fibi

+ teraz MUSZĘ nosić okulary i czuję, że znów wada mi się powiększyła ;/ (nie ma co się oszukiwać, jeśli ktoś ma wadę nieuleczalną to okulary pogarszają wzrok)

4. Anonymous Anonymous

ja widzę z bliska, z daleka nie. najpierw miałam -0,75 potem -1,00 nastepnie -1,25 i teraz mam -1,5. u okulisty byłam z mamą, kiedy Pani powiedziała, że mam już - 1,5 mama się przestraszyła, że tak szybko mi się wzrok psuje i doktorka powiedziała, że to nic strasznego, że jeszcze przez jakieś 5 lat tak mi się będzie pogarszał...

5. Fibi Fibi

@Anonymous: tia, a później chodź w denkach od słoików ;p

6. Anonymous Anonymous

@Fibi: no właśnie! ja teraz bez okularów na ulicy kogoś nie poznam, a co dopiero potem, jak tak będzie mi się pogarszał. ;/

7. Alex andra Alex andra

@Anonymous: To byłaś u okulisty i takich rzeczy ci nie powiedziała ? ;o

8. Alex andra Alex andra

Absolutnie polecam wizytę u prywatnego okulisty badanie + nauka obchodzenia się z soczewkami. Sama na początek raczej sobie nie poradzisz. Ja jestem zachwycona noszeniem soczewek, mam takie dosyć tanie, ale wbrew wszystkiemu są bardzo wygodne. Za wizytę z nauką płaciłam 130 zł + 50 zł pierwsze soczewki i pani mi dała płyn gratis. Kupuję soczewki u niej, nie przez neta i mam od razy praktycznie za darmo badania oczu w 5 minut :) No tylko co miesiąc muszę do niej łazić, ale przynajmniej jestem pod stałą kontrolą. Ale chyba zacznę przez internet, tylko muszę się jej zapytać o tę krzywiznę itp.

9. Alex andra Alex andra

@Fibi: Mam tak samo, mam wadę dziedziczną po mamie i babci, zaczynałam od -0,5 , a teraz ? -2,5 i się pogarsza ;|

10. Anonymous Anonymous

@Alex andra: tłumaczyła mi wszystko, opowiadała co i jak, ale po tylu wiadomościach jakie mi dała, nie pamiętałam już wszystkiego, nie byłam pewna czy dobrze zapamiętałam. teraz już wszystko wiem. też byłam na prywatnej wizycie z nauką, zapłaciłam 50zł+ 63 soczewki i płyn.

11. Anonymous Anonymous

ja bez soczewek nie wyobrażam sobie życia! naprawdę polecam! mega wygodne...ale na pewno musisz iść wcześniej do okulisty...ja na początku miałam problem, bo mi się soczewka nie chciała odkleić od palca i przykleić do gałki ocznej-wtedy najlepiej przed założeniem otrzeć ją trochę o dłoń :)

12. Ela Wilk Ela Wilk

Ja noszę soczewki od pięciu lat, a mam dosyć sporą wadę, bo -6. Na początku stosowałam soczewki jednodniowe, ale są droższe niż miesięczne, czy kwartalne. Obecnie używam kwartalnych, które kupuję zwykle w Internecie ( http://www.kontaktowe.pl/index.php?cat_id=1&page=0&view=3&sort=default ). Czasem zdarza mi się kupić soczewki w salonie optycznym, ale szkła są tam droższe ;/.

13. Pigs Queen Pigs Queen

tez nie wyobrazam sobie zycia bez nich a noszę od listopada ;)

14. Kaśka Sadowska Kaśka Sadowska

Bez wizyty u okulisty nie ma mowy o noszeniu soczewek! A po tem mozna szaleć :) trzeba iść na serio do specjalisty od soczewek. Byłam przed pierwszym założeniem i kupnem, oczy w dobrym stanie więc można nosić :D wiele lat noszenia i wiele sprawdzonych modeli, teraz nosze tylko kolekcje morning Q, która polecam :)

15. Romana Romana

Zdecydowanie polecam soczewki. Oczywiście, że trzeba je dobierać ze specjalistą, który od razu też wszystko wyjaśni, pokaże. Może i racja, że początkowo jest problem z zakładaniem, choć mi akurat przyszło to bardzo gładko - pewnie więc zależy od osoby, nastawienia. A potem już wygoda niesamowita :)
    Warto jednak mieć też okulary i np. w domu wieczorem dać odpocząć oczom.

16. Monika Miś Monika Miś

Mam pytanie do osób, które noszą już soczewki. Które wybrać na pierwszą próbę http://www.acuvue.pl/rodzaje-soczewek-kontaktowych ? W gabinecie, do którego idę można otrzymać gratis te soczewki tyko nie bardzo wiem, które wziąć. Zawsze nosiłam okulary, nie wiem jak moje oczy zareagują na taką zmianę, a nie chciałabym się zrazić. Słyszałam, że to dobra firma.