Closed thread

soczewki kontaktowe

Cześć. Od dłuższego czasu zastanawiam się nad zakupem soczewek. Noszenie okularów w lecie jest na prawdę uciążliwe- założę okulary przeciwsłoneczne to nic nie widze, założe okulary korekcyjne i mnie słońce razi. Pewnie mam tak nie tylko ja. Kuzynka wysłała mi link do soczewek, które ona zamawia i chciałabym je zamówić. Jednak ja się na tym nie znam i szczerze powiedziawszy nie wiem co to jest krzywizna w soczewkach haha. Czy ta krzywizna jest stała? Czy może do każdej wady wzroku jest inna? Tak samo nie wiem co z uwodnieniem i średnicą. Czy mogłybyście mi pomóc? Z góry dziękuję.

Replies

1. MsMonella MsMonella

Proponowałabym Ci najpierw iść do okulisty się spytać czy w ogóle możesz soczewki nosić. Powie Ci czy ciśnienie w Twoich oczach jest dobre na soczewki. Sama 3 lata temu poszłam do okulistki która dobrała mi odpowiednie dla moich oczu :)

2. ohhmoustache ohhmoustache

nosze soczewki od 6 lat i jak najbardziej polecam! ale przed zakupem pierwszych soczewek powinnaś udać się do okulisty, aby pomógł ci dobrać odpowiednie, wtedy dowiesz się jaką masz krzywiznę itp ;)

3. Anonymous Anonymous

@MsMonella: właśnie się wybieram, ale najpierw chciałam się coś na ten temat dowiedzieć. poproszę, aby zrobiła mi Pani badania krzywizny, popytam o wszystko. a jakiej firmy masz soczewki?

4. Anonymous Anonymous

@ohhmoustache: a jakiej firmy polecasz? :)

5. ohhmoustache ohhmoustache

ja nosze johnson&johnson dwu tygodniówki :)

6. Anonymous Anonymous

@ohhmoustache: a jaką krzywiznę?

7. Anonymous Anonymous

trzeba iść najpierw o okulisty inaczej nie da rady :)

8. MsMonella MsMonella

@Anonymous: ja mam jonson&jonson acuvue miesięczne :)

9. ohhmoustache ohhmoustache

@andzelika ja mam 8.4 :)

10. Anonymous Anonymous

@Anonymous: Koniecznie wybierz się do okulisty, ja byłam w vision expres, kupuję u nich też płyny. Na początek przez 2-3 miesiące polecam zainwestować w soczewki jednodniowe - nie jest się wprawionym jeżeli chodzi o zakładanie, więc jeżeli w trakcie soczewka się pogniecie można ja po prostu wyrzucić i wziąć nową, bez świadomości, że mogła służyć cały miesiąc ; )
    Ja polecam J&J jednodniowe i dwutygodniowe, iWear miesięczne i teraz noszę soczewki Focus podkreślające kolor oczu - ale nie polecam na początek, ponieważ oczy nie są przyzwyczajone, a takie soczewki bardziej je męczą.
    W każdym razie bardzo polecam soczewki, o wiele bardziej komfortowe ; )

11. Stylowa Zuzia Stylowa Zuzia

Ja słyszałam, że soczewki niszczą tęczówkę...
    To prawda?

12. Anonymous Anonymous

ja nosze soczewki od samego początku :) i uważam ,że są genialne ..w ogóle nie czujesz ,że coś masz na sobie a wszystko widzisz .Polecam miesięczne dzień i noc ( nie musisz ich zdejmować ) Pozdrawiam i polecam :]

13. Anonymous Anonymous

nigdy nie byłam u okulisty a noszę soczewki od dawna. nie polecam tego, bo można nabawić się suchości spojówek czy coś w tym stylu. w każdym razie ja noszę -1,25, a mam wadę -1,5 :)

14. VogueEVA VogueEVA

Soczewki zawsze się kupuję trochę lżejsze, tzn. ja np. mam wadę -4,50, a soczewki noszę -4,25. Nie wyobrażam sobie funkcjonować tylko w okularach, nigdy tez nie miałam większych problemów z oczami, a soczewki noszę non stop. Używam acuvue osasis, czy jakoś tak :)

15. Anonymous Anonymous

dziewczyny, jeszcze kilka pytan. kupilam soczewki miesieczne. czy moge je sciagac i zakladac kilka razy dziennie? czy mkoge je zalozyc powiedzmy teraz i sckiagnac wieczorem? czy musze zakladac rano i do wieczora je nosic?
    pytania pewnie dla was dosc oczywiste, ale ja wole sie upewnic

16. Addictedto Fashion Addictedto Fashion

@Anonymous: A byłaś u okulisty? To niestety konieczne jeśli chcesz ich używać

17. Anonymous Anonymous

@Addictedto Fashion: tak, byłam u okulisty. chodziły mi po głowie te pytania i zapomniałam zapytać. o inne rzeczy pytałam, a to na końcu wyleciało mi z głowy.

18. Anonymous Anonymous

@Addictedto Fashion: w sumie to założyłam wczoraj te soczewki na jakieś 3-4 godziny i wszystko bylo w porzadku. przed snem sciagnelam, dzisiaj rano wstalam i zalozylam, sciagnelam przed chwilka

19. dżasta dz... dżasta dz...

nie do końca na temat... ale: pocieszcie mnie i powiedzcie, że minus pół to żadna wada i nie trzeba nosić okularów, bo mam w domu straszne awantury [thx daniel.k] a z drugiej strony w okularach czuję się jak brzydula =]

20. Anonymous Anonymous

@dżasta dz...: To bardzo niewielka wada, nie wymaga nawet okularów do prawa jazdy. Sama mam -0.5 i -0.75 i żyję bez okularów już dość długo, ale czasem myślę nad okularami do dali - np. na uczelnię, gdzie tablica bywa daleko, a pismo profesora mikroskopijne.