Popuszczanie po ciąży... To normalne?

Czy takie dolegliwości po przebytej ciąży to coś zupełnie normalnego?
Zastanawiam się czy to się jakoś leczy czy może samo ustępuje...

Replies

1. Estera L-M Estera L-M

Wiesz co.. to przypadłość szczególnie starszych osób, moja mama ma z tym problem. Ja jej do lekarza wysłać, nie mogę. Póki co radzi sobie takimi specjalnymi wkładkami z teny.
    Ale wg mnie warto by było bys skonsultowała to z lekarzem, powinien coś poradzić.

2. kama03 kama03

Aniu ja jestem przed 30 i tez te sprawy mi się pogorszyły po urodzeniu, ale chyba nie mam aż tak źle jak ty. Ja teraz nie potrafię skakać na trampolinie z dzieckiem. Spróbuj sobie kupić kulki do wzmacniania mięśni kegla.

3. Hania Wróblewska Hania Wróblewska

tak to jest normalne, nie masz się czym przejmować.

4. Katarzyna Koba Katarzyna Koba

Normalne :) Niestety :)

5. natalka pralka natalka pralka

Nie wiem czy normalne, ale moja siostra tez miala z tym problemy wiec to niestety stalo sie powszechne przynajmniej... Miesnie kegla trzeba cwiczyc - tak jak pisze kama03 ;)

6. annika27 annika27

Normalne, ale uciążliwe i na pewno warto zgłosić się do specjalisty, aby ustalić jakąś terapię. Moja siostra chodziła do gabinetu Holis http://gabinetholis.pl/ i dzięki temu, a w zasadzie terapii urologicznej udało się jej praktycznie zniwelować te uciążliwe objawy.

7. Jowita Kurdej Jowita Kurdej

niestety tak, ale jak żeby zmniejszyć ból to warto stosować spray z motherlove, który ma świetny skład. Naturalny kosmetyk, który działa

8. Kamila Gwiazdowska Kamila Gwiazdowska

U wielu kobiet niestety tak... Nie sądziłam sama, ze mnie coś takiego dopadnie ale jednak dopadło mnie. Oraz powodowało to u mnie niesamowite wprost kompleksy, czułam się źle oraz wstydziłam się wyjść z domu. Dodam, ze rzadko kiedy zabiegi na to są refundowane i trudno jest dostać się do lekarza na fundusz..

Zdecydowałam się na zabieg hifu:
    https://klinikamagnuccy.pl/leczenie-nietrzymania-moczu/

Efekt bardzo dobry, praktycznie pozbyłam się problemu. Dodam, ze nie bolało, sam zabieg wykonywany jest bez znieczulenia oraz nie trwa bardzo długo.

9. Erynia Erynia

tak niestety czasem sie zdarza zwlaszcza po porodzie naturalnym. dla mnie rozwiazaniem najlepszym byl zabieg laserowy w klinice Dermed w Katowicach bo po nim problem zniknal calkowicie

10. Annabel Karolina Annabel Karolina

to normalne...niestety