Popuszczanie po ciąży... To normalne?

Czy takie dolegliwości po przebytej ciąży to coś zupełnie normalnego?
Zastanawiam się czy to się jakoś leczy czy może samo ustępuje...

Replies

 1. Estera L-M Estera L-M

  Wiesz co.. to przypadłość szczególnie starszych osób, moja mama ma z tym problem. Ja jej do lekarza wysłać, nie mogę. Póki co radzi sobie takimi specjalnymi wkładkami z teny.
  Ale wg mnie warto by było bys skonsultowała to z lekarzem, powinien coś poradzić.

 2. kama03 kama03

  Aniu ja jestem przed 30 i tez te sprawy mi się pogorszyły po urodzeniu, ale chyba nie mam aż tak źle jak ty. Ja teraz nie potrafię skakać na trampolinie z dzieckiem. Spróbuj sobie kupić kulki do wzmacniania mięśni kegla.

 3. Hania Wróblewska Hania Wróblewska

  tak to jest normalne, nie masz się czym przejmować.

 4. Katarzyna Koba Katarzyna Koba

  Normalne :) Niestety :)

 5. natalka pralka natalka pralka

  Nie wiem czy normalne, ale moja siostra tez miala z tym problemy wiec to niestety stalo sie powszechne przynajmniej... Miesnie kegla trzeba cwiczyc - tak jak pisze kama03 ;)

 6. annika27 annika27

  Normalne, ale uciążliwe i na pewno warto zgłosić się do specjalisty, aby ustalić jakąś terapię. Moja siostra chodziła do gabinetu Holis http://gabinetholis.pl/ i dzięki temu, a w zasadzie terapii urologicznej udało się jej praktycznie zniwelować te uciążliwe objawy.

 7. Jowita Kurdej Jowita Kurdej

  niestety tak, ale jak żeby zmniejszyć ból to warto stosować spray z motherlove, który ma świetny skład. Naturalny kosmetyk, który działa

 8. Kamila Gwiazdowska Kamila Gwiazdowska

  U wielu kobiet niestety tak... Nie sądziłam sama, ze mnie coś takiego dopadnie ale jednak dopadło mnie. Oraz powodowało to u mnie niesamowite wprost kompleksy, czułam się źle oraz wstydziłam się wyjść z domu. Dodam, ze rzadko kiedy zabiegi na to są refundowane i trudno jest dostać się do lekarza na fundusz..

  Zdecydowałam się na zabieg hifu:
  https://klinikamagnuccy.pl/leczenie-nietrzymania-moczu/

  Efekt bardzo dobry, praktycznie pozbyłam się problemu. Dodam, ze nie bolało, sam zabieg wykonywany jest bez znieczulenia oraz nie trwa bardzo długo.