Wasze ulubione kosmetyki

Zaczęłam ten wątek, ponieważ mam problem z cerą. Staram się zdrowo odżywiać, pije dużo naturalnych soków, jem owoce, warzywa, słodycze staram się ograniczać ( ale wiadomo nie zawsze się udaje ;) ), nie palę papierosów, nawet ostatnio rzuciłam picie kawy ( co w moim przypadku jest wyrzeczeniem przez wielkie W ) teraz piję tylko bawarki ( herbaty z mlekiem), z racji tego, że uwielbiam mleczne napoje.Ale moja skóra wygląda jak kartka szarego papieru, zero w niej witalności, jędrności, nie promienieje zdrowiem ( chociaż patrząc na moją dietę powinna) Mam dużo zaskórników i małych prawie niewidocznych krost, a twarz wygląda na bardzo zmarnowaną i zmęczoną. Poradźcie mi proszę, jakich kosmetyków używać, dodam, że mam skórę naczynkową ( czyli bardzo wrażliwą) i raczej mieszaną ( nie jest wyschnięta, ani tłusta)
Proszę napiszcie jakich kosmetyków Wy używacie, jakie polecacie, bo mam w planach wyruszyć na jakieś zakupy i wolałabym już nie testować znowu czegoś na sobie.
Mam nadzieje, że dacie mi jakieś rady :))
Pozdrawiam

Replies

1. Paulina Krawczyk Paulina Krawczyk

Ja ostatnio zauważyłam u siebie tendencję do tworzenia zaskórników.

2. Marta Czabała Marta Czabała

Ja stawiam ostatnio na Efektimę, kocham ich nawilżenie kokosowe, zwłaszcza to z peelingu.

3. Paulina Krawczyk Paulina Krawczyk

Z antyperspirantami mam akurat problem, nie mogę trafić na taki, który by mnie nie podrażniał.

4. Agnieszka Ryclewska Agnieszka Ryclewska

Odkąd zaczęłam mieć problemy z cerą zaczęłam używać tylko kosmetyków z apteki i faktycznie nie dość, że ich skład jest o wiele lepszy to moja skóra jest bardziej nawilżona i nie obawiam się,że coś nowego mi wyskoczy

5. Marta Czabała Marta Czabała

Ja na wszystko używam olejku kokosowego Coconut Miracle Efektimy. Jest na wszystko: włosy, paznokcie i skórę.

6. kania mani kania mani

ja tez używam tylko przebadanych i skutecznych kosmetyków, jednym z nich jest własnie cetaphil md dermiprotektor. Zwłaszcza przy moich problemach ze skórą, koi, nawilżą i usuwa zaczerwienienia.

7. Paulina Krawczyk Paulina Krawczyk

Ja nie wyobrażam sobie życia bez kremu do twarzy, zresztą kremu eko.

8. Jowita Kurdej Jowita Kurdej

u mnie po porodzie moim jedynym, który dawał chwile odpoczynku i regeneracji był spray z motherlove. Gdyby nie on... nie doszłabym tak szybko do siebie. ma super skład i moje ciało zdecydowanie szybciej się goilo

9. anna ban anna ban

Wszystkie kremy od Floslek, jedyna rzecz do tej pory, która nie uczula mojej beznadziejnej skóry.

10. Kamila Winiarska Kamila Winiarska

Ja stawiam tylko na naturalne kosmetyki w swojej pielęgnacji i widzę dużą poprawę. Myślę, że tego typu kosmetyki są już na tyle popularne, że wiecie jakie są korzyści. Jeśli jednak chcecie doczytać o nich coś więcej to polecam artykuł http://jestesmyzdrowi.eu/przekonaj-sie-dlaczego-kosmetyki-naturalne-sa-warte-stosowania/.

11. Amalaya Bashir Amalaya Bashir

Wszystko od Floslek, genialna sprawa!

12. Kasia Wojcik Kasia Wojcik

Jeżeli ktoś z was szuka kosmetyku których 100% ma w składzie rośliny a nie chemię to polecam żel do kąpieli 7 ziół marki Hildegard Braukmann. To naprawdę dobry kosmetyk pielęgnujący dogłębnie skórę na bazie naturalnych olejków roślinnych.

13. morlenka morlenka

Uwielbiam balsamy do ciała, a w szczególności te, które maja ciekawy zapach. Oczywiście od zapachu ważniejsze jest działanie. Dlatego od jakiegoś czasu używam ten https://medicalhemp.pl/produkt/balsam-do-ciala/ balsam do ciała z olejem z konopi, który dokładnie nawilża moja skórę po kąpieli i sprawia, że jest ona wygładzona.

14. Magda Grabowska Magda Grabowska

W przypadku takich problemów z cerą polecam glinki https://www.organique.pl/pure-nature . Ja używam glinkę Ghassoul i super usuwa zanieczyszczenia. Może warto spróbować? ;)

15. Anna Irwa Anna Irwa

Najlepsze kosmetyki pod kątem składu to te wykonywane samodzielnie, polecam zajrzeć sobie tutaj: https://danlab.pl/nasze-produkty/szklo-laboratoryjne-i-drobny-asortyment-laboratoryjny/drobne-instrumenty-laboratoryjne/pipety-i-akcesoria-do-pipet W sklepie mozna skompletować sobie domowe laboratorium. Nie powinno być również problemu ze znalezieniem przepisów. W internecie jest wiele źródeł - od blogów, filmów na Youtube, po strony sklepów z półproduktami. Zanim zaczniecie komponować własne dzieła, polecam sprawdzenie kilkunastu gotowych przepisów. Dzięki temu zobaczycie, co z czym łączyć, w jaki sposób rozpuścić niektóre substancje i w końcu jak je mieszać.