Podłogi w naszych domach/mieszkaniach

Jakie macie u siebie? Myślimy o wymianie podłogi na nową i bierzemy pod uwagę jakiś parkiet. Ale póki co szukamy inspiracji. Chodzi też o coś, co będzie fajnie wyglądać. Podzielcie się swoimi opiniami.

Odpowiedzi

 1. Ilona Dawidziuk Ilona Dawidziuk

  A u nas parkiet dębowy. I cenimy sobie. Grunt, żeby ktoś solidny kładł, bo nawet najlepszy gatunek nie pomoże, jak zrobią partacze.

 2. Małgo Sia Małgo Sia

  Ja mam na parterze parkiet a na piętrze panele. parkiet wygląda lepiej, ale jest bardziej podatny na zarysowania. Do pokoju dziecięcego polecam zdecydowanie panele, bo są niezniszczalne :)

 3. Justyna Czyż Justyna Czyż

  @Ilona Dawidziuk: Ilona, to ja wiem, że powinni to robić fachowcy, pytanie tylko, kogo konkretnie do tego wziąć? Kto u was kładł?

 4. Ilona Dawidziuk Ilona Dawidziuk

  @Justyna Czyż: To dobrze, że wiesz. A kogo wziąć, to nie wiem. Nie wiem, skąd jesteś. W okolicach wawy np. parkiet studio. Piszę, bo właśnie ich znam z doświadczenia.

 5. Kala Iss Kala Iss

  U nas póki co trwa dyskusja, czy w ogóle brać profesjonalny montaż...nie jestem przekonana, czy robienie tego bez doświadczenia to najlepsze wyjście :/

 6. Marek Jagielski Marek Jagielski

  Być może zainspiruje was nowoczesna podłoga ze zdjęć http://zarembaposadzki.pl/realizacje/posadzki-dekoracyjne/ Powoli zbiera grono zwolenników.

 7. Justyna Sawicka Justyna Sawicka

  @Kala Iss: To rzeczywiście niewskazane. Lepiej, żebyście zdecydowali się na profesjonalistów. Bo nawet jeśli na początku wszystko będzie się wydawać ok, to z czasem niedociągnięcia mogą ujrzeć światło dzienne.

 8. Kala Iss Kala Iss

  @Justyna Sawicka: Racja, ale nad wyborem kogoś odpowiedniego trzeba się zastanowić. Prawdę powiedziawszy, nie wiem nawet, jak go dokonać, heh.

 9. Ilona Dawidziuk Ilona Dawidziuk

  Ja chcesz możesz zasugerować się tym, co ja pisałam. W bliskim otoczeniu już polecałam parkiet studio i osoby, które zdecydowały się na nich nie żałowały :)

 10. Malwina Poto Malwina Poto

  sprawdź z artcore mają boskie podłogi, ja ostatnio zdecydowałam się na biel, bo miałam już dosyć starych paneli. pięknie wygląda takie drewno

 11. Karolina Zając Karolina Zając

  Weź jeszcze pod uwagę płytki drewnopodobne:
  wytrzymałe
  łatwe w czyszczeniu
  poza tym nie rysuja sie i o wiele lepiej nadają sie w przypadku ogrzewania podłogowego, ponieważ o wiele lepiej zatrzymują ciepło. Niektóre serie płytek wyglądają jak prawdziwe drewno Jak Korzilius od Tubądzina:
  http://www.tubadzin.pl/collections/447
  Czy shabby chic

 12. Antonio Lux Torpeda Antonio Lux Torpeda

  Osobiscie lubię jasne podłogi Jestem zdania,że ciemne podłogi przytłaczają. Poza tym moze być problem z ich doczyszczeniem. Widac na nich każdy okruszek, każdy pyłek.

  Jakbyście szukali sklepu z płytkami, polecam zajrzeć sobie na tę stronę https://www.ekspercilazienek.pl/plytki-podlogowe
  Jest tutaj bardzo duży wybór płytek podłogowych.