Własny sklep internetowy.

Witajcie kochane! Zastanawiam się nad założeniem normalnego sklepu internetowego. Sprzedaję swoje koszulki na facebooku, allegro lub przez maila co jest bardzo pomieszane, dlatego chciałabym sprowadzić sprzedaż w jedno miejsce. Znacie jakieś fajne, niedrogie lub bezpłatne domeny? Druga sprawa- prowadzę działalność od niecałego roku i nie jest to zarejestrowane jako działalność gospodarcza, ponieważ w zeszłym roku nie przekroczyłam kwoty zwolnionej od podatku. Próbowałam czytać, dowiadywać się, ale każdy ma inną teorię na ten temat. Więc- jak się ma taka sprzedaż do podatku i działalności gospodarczej? Wolę się dowiedzieć, niż żeby mnie skarbówka ścigała :) Mam nadzieję, że ktoś o tym co nieco wie i mi pomoże! Pozdrawiam :)

Odpowiedzi

1. Marlena Marlena Marlena Marlena

Nie wiem jak tam ze skarbówką,
    A ja niedawno założyłam sklep z odzieżą w sklepie sky-shop na samym początku mi nie szło, ale teraz już jest lepiej. Najfajniejszą sprawą jest możliwość dropshippingu, czyli sprzedaży bez magazynowania. Klient mi płaci za towar, a ja się rozliczam z hurtownią. Całą resztą związaną z przechowywaniem i wysyłką zajmuje się hurtownia. Mam też możliwość integracji z systemem księgowości Subiekt GT i Firma to mi się podoba. Sky-shop ma dużo zintegrowanych hurtowni, ponad 100 mam, z czego wybierać. Podoba mi się ten sklep, ale nie zachwalając poczekamy zobaczmy .
    Jest ok.

2. Kasia Bojarska Kasia Bojarska

moim zdaniem to średni pomysł, utrzymanie sklepu kosztuje, to dodatkowa praca, trzeba też rozreklamować sklep, a wiele osób kupuje na serwisach aukcyjnych

3. Ilona Piątek Ilona Piątek

Niestety prowadzenie swojej firmy to bardzo duże koszty. Jesli nie poświęcisz suie temu w 100 %, tylko zamierzasz to robic dorywczo, albo myślisz że " samo się będzie kręcić" to nawet nie zaczynaj.

4. Ewa Boberr Ewa Boberr

Postawienie sklepu nie jest drogie, gorzej żeby robić to na legalu. No i musisz jeszcze dobrze go rozreklamować....

5. Marta Kot Marta Kot

Myślę, że powinnaś zapytać kogoś, kto prowadzi taki sklep od dłuższego czasu i może Ci odpowiedzieć, na podstawie doświadczenia co i jak ;) szkoda utopić kasę...

6. Ilona Oleksiewicz Ilona Oleksiewicz

@Ewa Boberr: No nie do końca. Bo jeżeli nie jest się informatykiem to taki sklep drogo kosztuje albo wygląda... kiepsko. Nie wspomnę o tym, że domena to jedna a jeszcze trzeba mieć serwer gdzie można stronę zamieścić. No i administracja sklepem... patrz punkt pierwszy hihi

7. Alicja Mosoń Alicja Mosoń

Powinnaś założyć własną działalność bo ktoś się może przyczepić :) co do sklepu to musisz poszukać info po forach informatycznych, ale prosty sklep podobno można założyć bez problemu samemu :)

8. Beata Xxx Beata Xxx

Założenie działalności jest konieczne nawet, gdy nie przekroczyłaś kwoty wolnej od podatku. Pracując na etacie składka zdrowotna, którą należy uiszczać wynosi 297 zł.

9. Angelika Kowol Angelika Kowol

Zdecydowanie sklep internetowy, ponieważ to rozwiązanie, które pozwoli stworzyć coś swojego od podstaw. Jeśli bardzo Cię ten temat interesuje to zerknij sobie na stronę [url]https://www.cashbill.pl/integracja/integracja-platnosci-online-iaishop[/url] Tam poznasz szczegóły jak założyć dobrą platformę i połączyć ją z dobrym systemem płatności. To, jak zaczniesz jest bardzo ważne, bo wiadomo, że wybór takiej platformy zostaje z nami na dłużej. Ciężko potem cokolwiek zmienić, jeśli ludzi poznają już nasz sklep.

10. Iza Olszowska Iza Olszowska

Mając e-sklep na pewno warto wyposażyć się w czat internetowy.https://focustelecom.pl/blog/czat-8-krokow-do-prefekcyjnego-wykorzystania/ - tutaj dowiecie się jak go dobrze wykorzystać :)

11. Justyna Pick Justyna Pick

Hej ;) Od dawna chodzi mi po głowie stworzenie strony na facebooku, pomagającej znaleźć fajny prezent dla bliskiej osoby. Byłyby tam wklejane np. najbardziej atrakcyjne oferty według mnie ze stron typu https://lovvi.pl/, myślałam też o krótkich wpisać typu, czym się kierować wybierając prezent, lub jak go spakować. Myślicie, że to dobry pomysł? ;)

12. Nom Heh Nom Heh

wydaje mi się. że to bardzo dobry pomysł, zawsze można komuś jakoś doradzić i pomóc

13. Jan Kowalski Jan Kowalski

Sklep internetowy to teraz najlepsza opcja, warto zlecić jego zbudowanie rzetelnej, solidnej firmie...zajmują się tym np. agencje interaktywne a później również mogą popracować nad reklamą, pozycjonowaniem itd.

14. Iza Michlik Iza Michlik

Naucz się zarabiać więcej, to wcale nie jest skomplikowane, trzeba jedynie przestrzegać kilku reguł, które są opisane na http://www.tikal.pl/znaczy-benedyktynska-praca/

DO IT YOURSELF (DIY)

1. Manicure hybrydowy

Ostatnio: pola wwww .

2. Jak upiększyć sweter

Ostatnio: Asia Wosk .

3. Własny sklep internetowy.

Ostatnio: Iza Michlik .

4. Błyszczyk DIY.

Ostatnio: Teresa Walońska .

5. KOMINY CZAPKI DIY

Ostatnio: Filip Rempała .

Polecamy