Własny sklep internetowy.

Witajcie kochane! Zastanawiam się nad założeniem normalnego sklepu internetowego. Sprzedaję swoje koszulki na facebooku, allegro lub przez maila co jest bardzo pomieszane, dlatego chciałabym sprowadzić sprzedaż w jedno miejsce. Znacie jakieś fajne, niedrogie lub bezpłatne domeny? Druga sprawa- prowadzę działalność od niecałego roku i nie jest to zarejestrowane jako działalność gospodarcza, ponieważ w zeszłym roku nie przekroczyłam kwoty zwolnionej od podatku. Próbowałam czytać, dowiadywać się, ale każdy ma inną teorię na ten temat. Więc- jak się ma taka sprzedaż do podatku i działalności gospodarczej? Wolę się dowiedzieć, niż żeby mnie skarbówka ścigała :) Mam nadzieję, że ktoś o tym co nieco wie i mi pomoże! Pozdrawiam :)

Odpowiedzi

1. Marlena Marlena Marlena Marlena

Nie wiem jak tam ze skarbówką,
    A ja niedawno założyłam sklep z odzieżą w sklepie sky-shop na samym początku mi nie szło, ale teraz już jest lepiej. Najfajniejszą sprawą jest możliwość dropshippingu, czyli sprzedaży bez magazynowania. Klient mi płaci za towar, a ja się rozliczam z hurtownią. Całą resztą związaną z przechowywaniem i wysyłką zajmuje się hurtownia. Mam też możliwość integracji z systemem księgowości Subiekt GT i Firma to mi się podoba. Sky-shop ma dużo zintegrowanych hurtowni, ponad 100 mam, z czego wybierać. Podoba mi się ten sklep, ale nie zachwalając poczekamy zobaczmy .
    Jest ok.

2. Kasia Bojarska Kasia Bojarska

moim zdaniem to średni pomysł, utrzymanie sklepu kosztuje, to dodatkowa praca, trzeba też rozreklamować sklep, a wiele osób kupuje na serwisach aukcyjnych

3. Ilona Piątek Ilona Piątek

Niestety prowadzenie swojej firmy to bardzo duże koszty. Jesli nie poświęcisz suie temu w 100 %, tylko zamierzasz to robic dorywczo, albo myślisz że " samo się będzie kręcić" to nawet nie zaczynaj.