Własny sklep internetowy.

Witajcie kochane! Zastanawiam się nad założeniem normalnego sklepu internetowego. Sprzedaję swoje koszulki na facebooku, allegro lub przez maila co jest bardzo pomieszane, dlatego chciałabym sprowadzić sprzedaż w jedno miejsce. Znacie jakieś fajne, niedrogie lub bezpłatne domeny? Druga sprawa- prowadzę działalność od niecałego roku i nie jest to zarejestrowane jako działalność gospodarcza, ponieważ w zeszłym roku nie przekroczyłam kwoty zwolnionej od podatku. Próbowałam czytać, dowiadywać się, ale każdy ma inną teorię na ten temat. Więc- jak się ma taka sprzedaż do podatku i działalności gospodarczej? Wolę się dowiedzieć, niż żeby mnie skarbówka ścigała :) Mam nadzieję, że ktoś o tym co nieco wie i mi pomoże! Pozdrawiam :)

Odpowiedzi

 1. Marlena Marlena Marlena Marlena

  Nie wiem jak tam ze skarbówką,
  A ja niedawno założyłam sklep z odzieżą w sklepie sky-shop na samym początku mi nie szło, ale teraz już jest lepiej. Najfajniejszą sprawą jest możliwość dropshippingu, czyli sprzedaży bez magazynowania. Klient mi płaci za towar, a ja się rozliczam z hurtownią. Całą resztą związaną z przechowywaniem i wysyłką zajmuje się hurtownia. Mam też możliwość integracji z systemem księgowości Subiekt GT i Firma to mi się podoba. Sky-shop ma dużo zintegrowanych hurtowni, ponad 100 mam, z czego wybierać. Podoba mi się ten sklep, ale nie zachwalając poczekamy zobaczmy .
  Jest ok.

 2. Kasia Bojarska Kasia Bojarska

  moim zdaniem to średni pomysł, utrzymanie sklepu kosztuje, to dodatkowa praca, trzeba też rozreklamować sklep, a wiele osób kupuje na serwisach aukcyjnych

 3. Ilona Piątek Ilona Piątek

  Niestety prowadzenie swojej firmy to bardzo duże koszty. Jesli nie poświęcisz suie temu w 100 %, tylko zamierzasz to robic dorywczo, albo myślisz że " samo się będzie kręcić" to nawet nie zaczynaj.

 4. Ewa Boberr Ewa Boberr

  Postawienie sklepu nie jest drogie, gorzej żeby robić to na legalu. No i musisz jeszcze dobrze go rozreklamować....

 5. Marta Kot Marta Kot

  Myślę, że powinnaś zapytać kogoś, kto prowadzi taki sklep od dłuższego czasu i może Ci odpowiedzieć, na podstawie doświadczenia co i jak ;) szkoda utopić kasę...