Wątek zamknięty

Meble kuchenne z internetu

Moja genialna mama od jakiegoś czasu siedzi na allegro i sklepach internetowych. Teraz wymyśliła, że kupi meble do kuchni... na wymiar z netu! Co najlepsze w żaden sposób nie mogę jej tego wybić z głowy. Co robić? Nie chcę, żeby później wyzywała, że wydała głupio swoje pieniądze.

Odpowiedzi

1. elka2002 elka2002

Znajdź tradycyjny sklep oraz forum, na którym ludzie narzekają na rzeczy kupione z netu. Możesz również spróbować poszukać negatywnych opinii o sklepie...być może to ją przekona do tego, że nie warto. Wiele tradycyjnych sklepów oferuje gratisowe zaprojektowanie kuchni. Samodzielny zakup może okazać się mało trafny.

2. SSAAS MRSKA SSAAS MRSKA

No to znajdź mi złe opinie na temat meble.pl - bo z ich sklepu chce kupować meble na wymiar. Chyba będę musiała znaleźć ogólnych narzekaczy internetowych i ich wywody pokazać ;-0

3. Kasia Marc Kasia Marc

Możesz po prostu pokazać ofertę o jaką chodzi? Może ta twoja mama wcale źle nie robi ;-)

4. SSAAS MRSKA SSAAS MRSKA

Nie sądzę, żeby robiła dobrze, sami zobaczcie - http://www.centrum.meble.pl/kk

5. Basia Noutmeg Basia Noutmeg

problem jest jeśli to Twoja mama ma kuchnię mierzyć osobiście i sama to później montować - to niech od razu wezwie lokalnego stolarza, bo wyjdzie taniej.
    jeśli przyjeżdża ktoś i mierzy kuchnię, to nie powinno być problemu.

6. Kasia Marc Kasia Marc

Tylko ona ma rację - poczytaj sobie opinie na sieci i zrób symulację. Przecież to wychodzi nawet 40% taniej. Na miejscu zatrudniasz gościa który to składa i wszystko będzie dobrze.

7. SSAAS MRSKA SSAAS MRSKA

Nie ogarniam - a skąd pewność, że ten zestaw który przyjdzie będzie pasował? Przecież ściany nie są idealne - w jaki sposób to ocenić? Przecież my nie jesteśmy specjalistami od pomiaru.

8. Persona Obscura Persona Obscura

To jest duże ryzyko i naprawdę trzeba zrobić dokładne pomiary, a najlepiej, jak zajmie się tym ktoś utalentowany technicznie, ale moi znajomi też zamawiali meble przez internet i wszystko pasowało :)

9. Kasia Marc Kasia Marc

Nie wiem dokładnie jak to jest zorganizowane, ale jeśli usługa jest wykonywana przez grupę meble.pl to musi to być wykonane z dopełnieniem wszelkich szczegółów i na pewno będzie ok, ale ja za was decyzji podejmować nie będę.

10. Aneta Zawo Aneta Zawo

zrob tak. w kazdym miescie sa stolarze. obdzwon badz odwiedz zaklady stolarskie w okolicy, zapoznaj sie z ich ofertami. ustal co chcesz miec w kuchni. zalezy od stylu wielkosci kuchni, jakosci materialu itp. zobacz przede wszystkim jakosc ich pracy. przyada, zmierza kuchnie, zrobia design, zdecydujesz czy lubisz, co chcesz zmienicjaka cena itd. pozniej robia meble w zakladzie i wjezdzaja ci na chate z meblami, montuja, kasuja i masz kuchnie. moze wyjsc taniej niz mierzenie samemu, bo jak sie machniesz to przeplacisz.

11. asiacze asiacze

A jaka to różnica czy na wymiar z internetu czy kupione w sklepie? I takie i takie mogą nie pasować, bo krzywa ściana, bo źle wymierzone, bo wydawało się, że będzie ok, a jednak nie.

12. Kasia Marc Kasia Marc

A jeśli tam faktycznie ma o te 30-40% taniej? Przecież to mnóstwo pieniędzy. asiacze - różnica jest wtedy, kiedy trzeba je jakoś samodzielnie dopasować ;-)

13. SSAAS MRSKA SSAAS MRSKA

Wiecie co, to chyba jednak wcale nie był taki zły pomysł - znalazłam kilka opinii od osób, które faktycznie takie meble zamówiły i nie miały żadnych problemów. Zaczynam zmieniać zdanie - z symulacji faktycznie wynika taka oszczędność.

14. Basia Noutmeg Basia Noutmeg

najgorszym etapem jest zdejmowanie pomiarów. błędy w tym zakresie zdarzają się nawet bardzo doświadczonym stolarzom, zwłaszcza jeśli kuchnia jest niewymiarowa :)

15. Iza Le. Iza Le.

gdzie bys nie kupiła mebli, to nie będą dopasowane do nieidealnych ścian, dziewczyno, pomyśl! nie wiem co jest złego w zamawianiu mebli kuchennych przez internet, a poza tym to jest portal i forum o modzie a nie o meblach kuchennych!!! może ktoś by się w końcu zajął tym forum ???

16. SSAAS MRSKA SSAAS MRSKA

Iza - my piszemy o meblach na wymiar, a nie zakupie gotowego zestawu. Czytaj o co chodzi przed pisaniem. To dział zakupów - gdzie masz napisane na litość boską, że tylko zakupów odzieży?

17. Kasia Marc Kasia Marc

Nie podzielam tego, nie ma różnicy w zamawianiu przez internet i zamawianiu na mieście, ale mimo wszystko moim zdaniem powinniście zamówić z sieci. Widziałaś ile oni tam mają frontów - http://www.centrum.meble.pl/fronty/ ?

18. SSAAS MRSKA SSAAS MRSKA

Wyszło tak, jak mówiłaś. Nie chodzi tutaj o fronty, ale o koszty - ludzie zadowoleni, więc mamy się zdecydowała. Chyba jednak miała rację. Wkrótce napiszę wam, czy nie spełniły się moje pierwsze obawy.

19. Kasia Marc Kasia Marc

No i jeszcze zainteresuj się tym - http://www.projektujemy.meble.pl/projekt,proj6021.html Masz tam gotowe projekty dla pomieszczeń kuchennych. Może traficie coś odpowiedniego dla siebie - zakładając podobne wymiary.

20. SSAAS MRSKA SSAAS MRSKA

Jakby to powiedzieć - szału nie ma. Kurde... ten sklep trochę zniechęca. Nawet w tytule nie dali polskich znaków. Nie bałaś się tam kupować? Kasia - projekty przeglądam.