jak to jest z tymi współpracami/givewayami?

Zawsze zastanawiałam się jak to naprawdę z tym wszystkim jest. Jestem dopiero początkująca, więc zupełnie zielona w tym temacie. Wiem tyle, że nie ma co liczyć na współpracę poniżej 300obserwatorów, ale ciekawi mnie to, czy firmy same do was piszą, czy wy musicie pisać do nich? ;>

Odpowiedzi

1. Daggi Daggi

różnie bywa , do mnie sporo firm pisze sama ale i ja czasem wysyłam zapytania o współpracę , a tak serio to myślę że 300 obserwujących to ciut za mało , choć pewnie zależy od firmy i rodzaju współpracy , na zrobienie rozdania już pewnie wystarczy

2. Tynkaa Tynkaa

@Daggi: widziałam skromne na blogach z około3 00obs to tak sobie napisałam, wiem że potrzeba troszkę więcej na konkrety ;P

3. Daggi Daggi

spoko spoko dlatego napisałam że to pewnie zależy od rodzaju współpracy :)

4. Persona Obscura Persona Obscura

A mnie już denerwuje to całe blogowanie z korzyściami, ale ja się moze nie będę odzywać, bo zaraz się rozpęta burza. Parę lat temu nie chodziło o jakieś głupie rozdania...

5. Ania Kania Ania Kania

@Persona Obscura: podpisuję się.

6. Tynkaa Tynkaa

@Persona Obscura: ja też uważam, że trzeba to robić z przyjemności, ale miło też jak jak ktoś Cie docenia i daje Ci coś od siebie za fajnego bloga, prawda?:)

7. Persona Obscura Persona Obscura

@Tynkaa: oczywiście, ale myśleć o nagrodzie zanim się na dobre zacznie pracę? czy to nie za szybko? najpierw trzeba włożyć w coś trochę serca, a potem prosić o oklaski. jak blog jest robiony 'pod sponsorów' to nic ciekawego nie wniesie

8. Karolina Necel Karolina Necel

Ja gdy zaczynałam pisać bloga, to całe współpracowanie było jeszcze niezbyt znane. Według mnie blogerka, powinna pisać bloga z pasją, a nie dla korzyści. Gdy zaczynasz współpracę, chodzi o poświęcenie siebie. Blogerzy tak naprawdę nie dostają nic za darmo. W to trzeba włożyć ciężką pracę, wysiłek, energię i czas ;)

9. Karolina Necel Karolina Necel

Firma zacznie Ci oferować współpracę gdy przyjdzie na to odpowiedni czas ;)

10. Natalia Ziółkowska Natalia Ziółkowska

Ja mam 92 obserwatorów i mam bloga nie całe dwa miesiące i już pierwsza współpraca za mną :). Piszę z przyjemności i pasji a od dawna miałam zacząć pisać bloga ale jakoś się nie udawało :). Wszystko zależy co wymaga dana firma :)

11. Karolina Necel Karolina Necel

@Natalia Ziółkowska: A z jaką firmą współpracujesz? Bo to też jest ważne, przy doborze blogerów ;)

12. Tynkaa Tynkaa

@Persona Obscura: ale skąd Ci przyszło do głowy w ogóle że założyłam go sobie z tego powodu? co za brednie.. założyłam bo chciałam i staram się jak tylko mogę. Po prostu jestem ciekawa jak to jest , bo zdarza się że 3/4 givewayów na znanych blogach nie ma nawet wyników..

13. Tynkaa Tynkaa

@Karolina Necel: też tak uważam, ale ciekawość to swoją drogą :)

14. Persona Obscura Persona Obscura

@Tynkaa: no własnie dlatego nie chciałam zaczynać. bo zaraz, że oskarżam na lewo i prawo. nie mówiłam wprost do ciebie, raczej sformułowałam ogólną prawdę. wybacz, ale jak dzisiaj na 10 blogów 8 jest pod reklamy to już ręcę opadają.
    życzę powodzenia i oby było jak najwięcej blogerów dla blogowania! :*

15. Anonim Anonim

Ja założyłam bloga, jakieś dwa tygodnie temu też wstawiłam podobny temat... ale stwierdziłam że nie będę szukała współprac, jeśli sami do mnie kiedyś (ciekawe za ile lat :)) napiszą, to będzie powód do dumy.

16. Szafa Oli Szafa Oli

A ja z doświadczenia wiem, że na serio fajne oferty trzeba pracować i nie mam na myśli darmowych ciuchów. ^^ Jeśli chodzi o rozdania to nie lubię robić od jakiegoś czasu bo robi się wokół tego szum, nowi czytelnicy przybywają tylko na konkurs a potem wypisują się więc jeśli tak ma być to ja dziękuje. Tym bardziej, że jak jest +100 zgłoszeń to trzeba sporo liczyć.

17. Tynkaa Tynkaa

@Szafa Oli: myślisz że stardollowe loterie mi coś dadzą? hahha. ;P

18. Iza Le. Iza Le.

@Natalia Ziółkowska: a na stronie mają napisane, że trzeba mieć przynajmniej 1000 obserwatorów -.-??

19. Claudia Szprejda Claudia Szprejda

@Anonim: Właśnie samo gdybanie już o tym czy napiszą i kiedy 2 tygodnie po założeniu bloga jest złym podejściem. Współpracowanie to żadne wynagrodzenie dla blogerki, to czysty biznes który musi opłacać się firmom i blogerce. Nawet jeśli ktoś ma i 500 obserwujących z czego wszystko to tzw "lajk za lajk, koment za koment" to te firmy, które nie idą na masówkę to widzą i wiedzą, że dużej korzyści z takiej współpracy nie ugrają. Oczywiście, jeśli mowa o romwe i innych temu podobnych stronach- dla nich jedna blogerką mniej czy więcej nie robi żadnej róznicy i tu juz licza sie tylko statystyki a nie indywidualne podejscie:))

20. Anonim Anonim

@Claudia Szprejda: Nie zrozumiałaś mnie. Stwierdziłam że będę prowadzić bloga dla siebie nie licząc na żadną współpracę i nie zabiegając o nie. Wolę mieć czytelników którzy lubią mój blog i to o czym piszę, a jeśli się tym zainteresuje jakaś firma to będzie mi miło, choć nie liczę na to. Zresztą - mnóstwo osób współpracuje z tymi samymi firmami i to się robi bardzo nudne.