Praca w salonie kosmetycznym

Dziewczyny - jak się zapatrujecie na pracę w salonie kosmetycznym?
Czy w ten sposób można przyzwoicie zarabiać? I najważniejsze - czy można pracować, bez spędzenia kilku lat na studiach?

Odpowiedzi

 1. Weronika Mońka Weronika Mońka

  Byłam jakiś czas temu na kursie w szkole Select i chwalę sobie ją :) Ja nie miałam wcześniej żadnej szkoły w tym kierunku więc wszystko było dla mnie obce,a instruktorki w tej szkole przekazywały wiedzę w taki sposob, że wszyscy łapali ją w ciągu chwili. Dużo praktyki, dobre produkty, wykwalifikowana kadra i wszystko na plus:)

 2. Marta Karska Marta Karska

  Zawodowe szkolenie daje ci więcej niż kilka lat na studiach - przynajmniej jeśli chodzi o kosmetykę. Sama doskonale wiem, jak to u mnie wyglądało i jakie przyniosło efekty. Pracuję w branży od 4 lat. Wszystkie szkolenia przeszłam w Beauty lux.

 3. Bogna Stasiak Bogna Stasiak

  Jeżeli jesteś dobrą (czytaj dokładną) kosmetyczką to drzwi się nie będą zamykały (znam takie)
  Jeżeli traktujesz klientki byle szybciej i załatwiasz podczas obsługi klienta 100 innych dodatkowych spraw to będziesz jedną z 90% które raz mają klienta raz nie

 4. Ewa Jaka Ewa Jaka

  Na początku pracowałam w salonie kosmetycznym po studiach. Niedawno stwierdziłam, że pora iść krok na przód i stwierdziłam, że założę własny gabinet kosmetyczny. Zaczęłam się doszkalać i regularnie jeździć na szkolenia kosmetyczne, między innymi tutaj: http://cvacademy.pl
  Muszę powiedzieć, że po skończeniu 3 kursów i założeniu własnej firmy zarabiam więcej niż mogłabym przypuszczać wcześniej. Także jeśli tylko masz siłę i ochotę pracować w tej branży nic nie stoi na przeszkodzie byś mogła z tego jeszcze przyzwoicie żyć :)

 5. Sylwia Janik Sylwia Janik

  Jestem kosmetyczką po studiach, zarabiam nieźle, pracuję w cudzym salonie, ale mam bardzo dobre warunki. Pomimo tego, że mam studia to i tak musiałam się doszkalać, robić kursy. Zrobiłam m.in. szkolenie z kwasu i botoxu w Klinice Urody, bo są najpopularniejsze, bardzo mi to pomaga w pracy, bo tak naprawdę nie wszyscy robią takie szkolenia, a wiedza w tym zakresie bardzo się przydaje:)

 6. Paulina Krasny Paulina Krasny

  ja prowadzę własny salon kosmetyczny i choć czasem nie bywa kolorowo to nie mogę narzekać. Nie tylko "siedzę za biurkiem", ale też normalnie obsługuję klientki. Na początku miałam problem ze znalezieniem dobrze zaopatrzonej hurtowni, która ma przyzwoite ceny. Ale zrobiłam rozeznanie w terenie, popytałam znajomych kosmetyczek i od tej pory zamawiam rzeczy tylko z mimari - niedawno tak mniej więcej podliczyłam ile udało mi się u nich zaoszczędzić i byłam w szoku!

 7. Olga Rysiak Olga Rysiak

  Na pewno warto się doszkalać, jak w każdym zawodzie. Im więcej kursów i umiejętności, tym jest się bardziej konkurencyjną na rynku, wiadomo. Teraz radziłabym iść w stronę makijażu permanentnego, szczególnie robienie brwi metodą piórkowa-kreskową to hit. Ja byłam na takim właśnie szkoleniu w Perfect Glamour we Wrocławiu i bardzo dobrze oceniam kurs, profesjonalnie, dużo ćwiczeń, wysokiej jakości produkty plus możliwość zaopatrywania się potem u nich w oryginalne pigmenty w całkiem niezłych cenach.

 8. Jowita Kurdej Jowita Kurdej

  jestem pewna, że po szkoleniu z akademii opi będzie mi łatwiej znaleźć pracę w tym zawodzie! Będę uczyła się pod okiem specjalistów i moje paznokcie będą profesjonalne

 9. Paulina Krawczyk Paulina Krawczyk

  Właśnie zastanawiałam się nad jakimś kursem wizażu, ale mam zbytnio możliwości by potem załapać się na pracę w salonie.

 10. Karina Karwowska Karina Karwowska

  Jeśli chodzi o stylizację paznokci to faktycznie Europejska Szkoła Stylizacji Select daje radę. Widziałam, że wiele dziewczyn chwali sobie kursy u nich. Kadra wykwalifikowana, doświadczona. W cenie kursy materiały, skrypty, modelki itd. Dużo praktyki. Różne techniki. Faktycznie można od nich wyjść z fachem w ręku. Tutaj http://select.edu.pl/kurs/stylizacji-paznokci/ więcej info dla zainteresowanych.