Praca w salonie kosmetycznym

Dziewczyny - jak się zapatrujecie na pracę w salonie kosmetycznym?
Czy w ten sposób można przyzwoicie zarabiać? I najważniejsze - czy można pracować, bez spędzenia kilku lat na studiach?

Odpowiedzi

1. StrasznaSzafa StrasznaSzafa

Pracując w salonie kosmetycznym i np. robiąc rzęsy często zarabiasz dużo więcej niż ludzie po studiach :)

2. Anonim Anonim

tylko żeby mieć dobry salon, wypadałoby być po kosmetologii... makijaż, paznokcie, henna - to nie wszystko.

3. Epitomy Of Woman Epitomy Of Woman

jeśli myślisz nad tym poważnie to na pewno Ci się uda :) pytanie- czy chcesz otworzyć własny salon, czy będziesz miała jakieś kursy... poczytaj o tym :)

4. Anonim Anonim

Z doświadczenia wiem, że lepiej pracować pod siebie, u kogoś urobisz się po łokcie i nie zarobisz wcale rewelacyjnej kasy. Szkoła to nie wszystko- najważniejsze są kursy, to na nich uczy się najwięcej.
    POWODZENIA :)

5. SSAAS MRSKA SSAAS MRSKA

Czyli jednak. Od czego i gdzie zacząć, jak to zaplanować, aby efekt był najlepszy. Wiadomo, że szkolenie szkoleniu nie jest równe. Gdzie się wybrać żeby miało to sens?

6. Anonim Anonim

Najlepiej zacząć od zahaczenia się na jakichś forach tematycznych, zależy w czym chcesz się specjalizować. Są salony z laserami, kwasami i cudami wiankami, ale znam saloniki oferujące np. tylko stylizację paznokci, hennę i makijaż.. Więc wszystko zależy od tego co będziesz chciała robić.

7. SSAAS MRSKA SSAAS MRSKA

Myślę, że chciałabym zacząć od stylizacji paznokci. Trochę już potrafię, więc wypadałoby jedynie się podszkolić w niektórych dziedzinach. Gdzie wy się uczyłyście?

8. Hanka Bajeczna Hanka Bajeczna

Ja uczyłam się w new nails - pytanie co konkretnie cię interesuje. Paznokcie, wizaż, masaże, depilacja... Tego jest cała masa. Pamiętaj również, że szkolenia zawodowe są dosyć długie - nauka to co najmniej 2 tygodnie po 10h dziennie, więc łatwo nie jest ;-)

9. SSAAS MRSKA SSAAS MRSKA

Myślę, że zaczęłabym od stylizacji paznokcia - najbardziej chwytliwy temat, prawda? A dlaczego akurat ta szkoła?

10. Basia Noutmeg Basia Noutmeg

@SSAAS MRSKA: sama się zastanawiam nad podobnym przybytkiem, ale oprócz stylizacji paznokci, jeśli chcesz pracować na swoim, musisz mieć coś więcej (aczkolwiek oczywiście nie musi być to pełna kosmetyka). jesteś bardziej konkurencyjna, masz mniej przestojów, jest mniej monotonnie dla Ciebie.
    jeśli zdecydujesz się na przykład na podnajęcie stanowiska w jakimś istniejącym już salonie, może wyjść Cię taniej, ale będziesz wtedy oferować już tylko jedną usługę.
    to raz, z punktu widzenia przedsiębiorcy.

z punktu widzenia mojego osobistego - koniecznie musisz mieć kurs na wszystko, cokolwiek będziesz oferować. jeśli na początek Cię nie stać na coś z wyższej półki, zacznij od czegoś taniego. chcesz paznokcie - jest mnóstwo szkoleń z tego zakresu. ale nie rozmieniaj się na drobne. moim zdaniem na sam początek najlepiej będzie, jak zrobisz kurs na akryl i żel podstawowy. zdobienia możesz nauczyć się sama z filmików instruktażowych na youtube. później z czasem i przypływem pieniędzy idź na lepsze szkolenia. jeszcze dalej możesz iść na jakieś dodatki, czyli zdobienia, one stroke, frezarki, pedicure itp.
    powód może być dla Ciebie płytki, ale Twoje potencjalne klientki zwrócą uwagę na wszystkie piękne dyplomy, które powiesisz na ścianie nad biurkiem. im więcej, tym lepiej. poza tym owocuje to dla Ciebie coraz lepszą wiedzą, oprócz tego szybki dostęp do nowych metod czy trendów w stylizacji paznokci.
    radzę z autopsji - byłam już na jednym kursie, który dał mi podstawy do następnych kroków. jednak mam niedosyt. chcę świadczyć swoje usługi jak najbardziej profesjonalnie, więc na pewno w niedługim czasie wybiorę się na następny kurs. myślę o Akademii Paznokcia Euro Fashion. w Polsce są najlepsi.

11. SSAAS MRSKA SSAAS MRSKA

Tzn. nie chcę wykonywać usług na podstawie filmików youtube, bo to straszna amatoryszczyzna, i mogę w ten sposób tylko odstraszyć klientów... Na pewno zacznę od szkolenia zawodowego. Koleżanka nie odpisała, ale widzę, że w sieci o szkoleniach w tym New Nails piszą wiele dobrego... poczekam jeszcze na odpowiedź.

12. Basia Noutmeg Basia Noutmeg

@SSAAS MRSKA: nie chodziło mi o to, że masz klientkę i na niej robisz coś, oglądając filmik w tym samym czasie :)
    chodziło mi o to, że czasem na filmikach są podane krok po kroku jak zrobić na przykład fajny kwiatek na pazurkach lub jak zrobić różyczkę troszkę inną metodą niż standardowa. takie ćwiczenia wykonujesz na swoich pazurkach lub na placu treningowym (szkolisz też przy okazji technikę samego nakładania masy - akrylu lub żelu), a nie przy klientce.

a co do samego kursu, jeśli jesteś bezrobotna to zapytaj w podlegającym Ci Urzędzie Pracy, jest możliwość dofinansowania kursów zawodowych nawet w takim zakresie, zresztą widzę, że jest to nawet na stronie New Nails. chociaż jakby Ci się udało zorganizować takie dofinansowanie, to spróbuj zrobić ten kurs w Euro Fashion Akademii Paznokcia (upieram się, ale oni rzeczywiście SĄ najlepsi).

13. SSAAS MRSKA SSAAS MRSKA

Nawet przez myśl mi nie przeszło, aby wykonywać usługę oglądając filmik ;-) Basiu, żeby napisać, że któraś szkoła jest zdecydowanie najlepsza, najpierw trzeba zaliczyć szkolenia w kilku. Bo bez tego jak ocenić? ;-)

14. Kasia Marc Kasia Marc

Ktoś ci pisał o New Nails - poczytaj opinie w sieci, a wtedy dowiesz się, dlaczego warto korzystać z ich usług. Chyba jedna z bardziej znanych firm szkoleniowych w Polsce. Jeden z większych plusów - szkolenie to 1-4 osoby, a nie 11-14. To istotna różnica. W dużych grupach tak naprawdę niczego nie da się nauczyć.

15. Basia Noutmeg Basia Noutmeg

moim zdaniem filmiki na yt to również jest świetny sposób na usprawnienie swojej pracy, nauczenie się czegoś, więc nie jest to wcale moim zdaniem taki głupi pomysł. kurs kursem, ale horyzonty trzeba poszerzać, często można znaleźć wiele ciekawostek np. jak zrobić pazurki na totalnych ogryzkach albo po prostu przepiękne stylizacje.

co do szkoły, to rzeczywiście mocno naciskam na EF, ale chyba dlatego, że w moją świadomość ta firma wbiła się jako ta najbardziej kompetentna. mimo wszystko ich oferta szkoleniowa jest chyba najbardziej szeroka... natomiast jakość samego kursu faktycznie zweryfikuję po szkoleniu. na które się wybiorę mam nadzieję w najbliższym czasie :)
    oczywiście daleko mi do stwierdzenia, że inne szkoły są złe, po prostu niewiele o nich słyszałam.
    w taki sposób zrobiłam swoje szkolenie.

ECKS - Europejskie Centrum Kształcenia Stylistów - brzmi świetnie, prawda? :)
    tymczasem "szkolenia" tam są mało wyczerpujące i bardzo powierzchowne. moje braki zweryfikowała dopiero praca. dlatego mam zamiar się jeszcze doszkolić zanim wystartuję z własnym salonem. :)

16. SSAAS MRSKA SSAAS MRSKA

Może i tak, ale za takie rzeczy mogę się brać dopiero, kiedy będę coś potrafiła. Wertowałam internet - to new nails ma faktycznie bardzo pozytywne opinie i chyba spróbuję u nich. Zależy mi na jakości. A dalej zabiorę się na filmiki ;-) Basia - to chwaliłaś szkolenie na którym jeszcze nie byłaś? ;-)

17. Anonim Anonim

Ja szkoliłam się u mistrzyni świata ;) Pauliny Pastuszak, wtedy pracująca na ABC Nailstore, obecnie instruktor Indigo Nails Lab. Polecam :)

18. SSAAS MRSKA SSAAS MRSKA

Ja zdecydowałam - zaczynam od stylizacji paznokcia w New nails. Chyba to będzie najlepsze rozwiązanie - sporo poczytałam, widziałam różne opinie i chyba to będzie najlepsza decyzja. Możecie oczekiwać po szkoleniu pełnej relacji ;-)

19. Kasia Marc Kasia Marc

I dobrze robisz - powinnaś być zadowolona. Zresztą oni robią nie tylko stylizację paznokcia. Mają również wizaż, rzęsy, depilację, podologię, czy masaż. Jeśli ci się spodoba, to będziesz miała co robić...

20. Basia Noutmeg Basia Noutmeg

@SSAAS MRSKA: byłam u nich raz na Edukacyjnym Czwartku Akademii Paznokcia w Pruszczu Gd. w ubiegłym roku. na całościowym szkoleniu nie byłam, ale taki krótki kurs moim zdaniem częściowo oddaje obraz tego, jak może wyglądać takie pełne szkolenie :)

natomiast jeśli się już zdecydowałaś, to nic tylko życzyć powodzenia i z chęcią przeczytam Twoją relację :)

URODA

1. problem z cerą

Ostatnio: lalka .

2. Wasze ulubione kosmetyki

Ostatnio: Didi dod .

3. Jak schudłam 17 kg.

Ostatnio: Kasia Rejchel .

4. paznokcie hybrydowe

Ostatnio: beclassy .

5. Co polecacie na skórę pod oczami?

Ostatnio: polandi .

Polecamy