Matowa szminka - szukam najlepszej

Uwielbiam matowe szminki, ale trudno jest znaleźć matowe serie. Inglot wypuścił maty, mam 3, ale problem z nimi jest taki, że strasznie wysuszają usta i się łamią. Do tego trzeba nałożyć grubą warstwę, by uzyskać dobry kolor - a wtedy mat jest mało... matowy.
Szukam czegoś naprawdę matowego, co dobrze się nakłada, ma intensywny kolor i jest dobrej jakości...
Może coś polecicie? Oczywiście zostańmy przy "niższej" półce. W Chanel już raz zainwestowałam i szczerze to różnicy między Chanel a Inglot, oprócz opakowania to wielkiej nie ma...

Odpowiedzi

1. eve aboutfashion eve aboutfashion

ostatnio kupiłam w douglasie pomadkę BOURJOIS z serii ROUGE EDITION i dla mnie jest idealna! matowa,kremowa, gładko się rozprowadza a do tego trwała!
    cena 42 zł, ale wydaję się być wydajna, więc mam nadzieję, że wystarczy mi na dłużej :-)
    polecam wam kochane! :-)

2. hanka hanka hanka hanka

Ja kupiłam z ciekawości najtańszą pomadkę jaką widziałam ever z Golden Rose i jest ok. Ale zamierzam sie zaopatrzyć też w matową pomadkę z Sephory, są genialne, dlatego pomadkę z Sephory polecam, krwista czerwień jest cudowna, numerku nie pamiętam

3. hanka hanka hanka hanka

A! I kosztuje 45 zł :)

4. Ewelina Gradzik Ewelina Gradzik

Polecam szminki z Sephory z ich linii, maty są trwałe i dobrze napigmentowane, pokrywają dobrze nawet ciemne usta takie jak moje. Kosztują chyba około 40 zł. Sama mam kilka i jestem bardzo zadowolona. Dobre szminki ma też MAC. Z matowych mam pink plaid, jest dobra ale po pewnym czasie zbiera się w kącikach ust. Kosztuje coś koło 75-79 zł.

5. Ela Elowska Ela Elowska

Uwielbiam matowe pomadki na jesien- zwlaszcza w bordowym kolorze. Dlatego chetnie przejrzalam ten watek, zeby obczaic co jest w waszych kosmetyczkach :) Musze znalezc cos dla siebie :)

6. Julia Mroczek Julia Mroczek

Ja nigdy nie byłam w stanie dobrać do siebie odpowiedniej szminki. jedne były za ciemne, drugie za jasne. Potem zaczęłam sobie sama robić szminkę. Koleżanka mnie nauczyła.Powiem Wam,że wbrew pozorom nie jest to takie trudne. Tutaj macie artykuł o tym:
    http://www.zdrowieinatura.pl/jak-zrobic-szminke/

Taka domowa szminka jest o wiele bardziej trwała od tych sklepowych.

7. Martyna Marczyńska Martyna Marczyńska

Ciekawy pomysł. Ale uzyskanie idealnego koloru nie jest tutaj jeszcze trudniejsze?

8. wictoria 84. wictoria 84.

ja sie ostatnio przekonałam do szminki matowej w kredce od Golden Rose dokładnie Matte crayon lipstick i jestem zdumiona, że za taką cenę mam tak fajny produkt, pomadka jest baaardzo kremowa, łatwo się ją nakłada na usta, długo się utrzymuje, nie wysusza ust- a z tym często miałam problemy, co miałam matową, to po 3 dniach suche, spierzchnięte usta ;/ ta pomadka w kredce Idealnie się rozprowadza, a dzięki zawartości składników nawilżających oraz wit. E dodatkowo odżywia i nawilża usta. dla mnie rewelacja!!

9. ania ania ania ania

Też wolę matowe szminki i lakiery do paznokci, w necie jest sporu, które można zamówić. ostatnio kupowałam z Loreal http://www.lorealparis.pl/makijaz/usta/caresse/301.aspx, jest napisane, że usta pełne blasku, ale ja nakładam delikatnie, żeby tylko zabarwić usta, więc jest matowa i dość dobrze się trzyma.

10. Lilly Marlenne Lilly Marlenne

Polecam pomadki Bell - te w czerwonym etui :) chyba nie wszystkie z tamtej linii są matowe, ale większość tak :)

11. Martyna Woźniak Martyna Woźniak

Poszukuję tego odcienia szminki..Jest to szminka z Firmy NYX matowa ale nie wiem jaki odcień. Gdyby ktoś coś to proszę o odpowiedż :)

12. Paulina Krawczyk Paulina Krawczyk

Też szukam, ale ogólnie wszystko lśni.

13. Anna Kowalska Anna Kowalska

Ja polecam z Avon. Mam dwie i oba kolory są trwałe i nie przesuszają ust.

14. Magdalena Antosiewicz Magdalena Antosiewicz

Moje najnowsze odkrycie to płynne pomadki inglota, które zasychają i wyglądaja jak matowa pomadka - super trwałe i przepiękne kolorki :)

15. Alicja Aldona Alicja Aldona

Pupa ma fajne matowe szminki

16. kasia1992 kasia1992

Względnie nowym kosmetykiem w mojej kolekcji jest szminka w płynie LONGSTAY firmy Golden Rose w kolorze nr 02. Warto zaznaczyć, że jest to również opcja najtańsza spośród prezentowanych przeze mnie w tym wpisie produktów, ponieważ kosztuje jedynie 19,90 zł
    Jeżeli chodzi o konsystencję pomadki, to jest ona bardziej płynna niż w przypadku pozostałych szminek, dzięki czemu produkt bardzo łatwo i równomiernie rozprowadza się na ustach. Po krótkim czasie jednak zastyga i jest po prostu nie do ruszenia! Trwałość tej szminki przekroczyła moje najśmielsze oczekiwania

17. JaMyfau Myfau JaMyfau Myfau

Ja się jeszcze na swojej drodze nie spotkałam ze szminką w płynie, ale od jakiegoś czas również używam matowej. Zawsze mi się wydawało, że to nie dla mnie, że tylko modelkom pasuje, ale efekt mnie zadziwił. W Drogerii Natura kupiłam fuksję Kobo. Wygląda świetnie na moich ustach, a wcale nie jestem modelką :)

18. Marcelina Kwiecińska Marcelina Kwiecińska

Golden Rose ma ładne matowe szminki

19. Estera L-M Estera L-M

Miałam już kilka i pomadek zwykłych i tych w płynie wg mnie najlepsza jest z MACa

20. Maja Maj Maja Maj

szminki z Golden Rose są świetne mają super kolory i kosztują ok 12zł

URODA

1. Wasze ulubione kosmetyki

Ostatnio: Marta Czabała .

2. paznokcie hybrydowe

Ostatnio: Klaudia Szczypińska .

3. Przedłużenie włosów

Ostatnio: Maria Lamaria .

4. problem z cerą

Ostatnio: lalka .

5. Jak schudłam 17 kg.