Matowa szminka - szukam najlepszej

Uwielbiam matowe szminki, ale trudno jest znaleźć matowe serie. Inglot wypuścił maty, mam 3, ale problem z nimi jest taki, że strasznie wysuszają usta i się łamią. Do tego trzeba nałożyć grubą warstwę, by uzyskać dobry kolor - a wtedy mat jest mało... matowy.
Szukam czegoś naprawdę matowego, co dobrze się nakłada, ma intensywny kolor i jest dobrej jakości...
Może coś polecicie? Oczywiście zostańmy przy "niższej" półce. W Chanel już raz zainwestowałam i szczerze to różnicy między Chanel a Inglot, oprócz opakowania to wielkiej nie ma...

Odpowiedzi

1. PaulinaSz PaulinaSz

Polecam Lumene, oraz szminki z Avonu i Oriflame, ja używam tylko matowych szminek i sa fajne

2. Anonim Anonim

@PaulinaSz: Dzięki wielkie! W takim razie spróbuję Avon. Przed chwilką kupiłam na allegro mat z NYX - mają przeboskie kolory matu! Miejmy nadzieję, że będzie lepszy niż Inglot.
    Ja właśnie też chcę przerzucić się na maty, bo w kremach źle wyglądam - każdy kolor mnie postarza.

3. PaulinaSz PaulinaSz

@Anonim: Chyba ciężko dobrze wyglądać w perłowej szmince, wygląda trochę tandetnie no i kojarzy mi się właśnie z takimi podstarzałymi "gwiazdami" dansingów :)

4. szaroscgwiazd szaroscgwiazd

Ja mam matową z rimmela i uwielbiam ją ;d
    z NYX mam jedną szminkę, ale okazała się porażką ;)

5. Anonim Anonim

@PaulinaSz: To prawda! Chociaż jak ktoś ma pełne, duże usta to nawet w dobrze dobranej perle może się prezentować świetnie. Ale moim problemem są wąskie usta i jak nawalę na nie świecącej czerwieni albo jeszcze gorzej różu, to wyglądam jak stara panna nauczycielka ;p

6. Anonim Anonim

@szaroscgwiazd: To teraz mnie przestraszyłaś ;p ale dopóki paczka nie przyjdzie to mam nadzieję - zwłaszcza, że kolor był rewelacyjny.
    Rimmel ma maty? Takie totalnie matowe? Nie wiedziałam - muszę się przejść do Rossmanna!

7. PaulinaSz PaulinaSz

@Anonim: Też niestety nie mam pięknych pełnych warg a la Angie Jolie, dzidzictwo po mamusi, choć się geny tatusia musiały wmieszać, bo jednak mam pełniejsze usta niż mama. Lumene polecam najbardziej, bardzo wyraziste, dobre barwniki, nie wysusza. Avon i Oriflame też fajne.

8. Anonim Anonim

@PaulinaSz: Też miałam właśnie pecha i usta mam po Mamie. Za to wielki nochal po Tacie - wszystko nie tak jak być powinno ;p

9. szaroscgwiazd szaroscgwiazd

@Anonim: wyszły nowe, one są matowe ;d
    Ja mam z NYX jakąś, która miała być różowa (ale nie matowa), okazała się być w kolorze ust, tak jakby tylko je wypełnia delikatnie i strasznie śmierdzi ;d
    ale możliwe, że to tylko moja seria taka kijowa się okazała ;)

10. Jagodowo Jagodowo

polecam "bell lip tint" ma formę błyszczyka ale jest matowy, ma wyraziste, soczyste kolory i utrzymuję się bardzo długo, cena ok 10 zł

11. Anonim Anonim

@szaroscgwiazd: No to po Nowym Roku lecę do Rossmanna :D Dzięki za radę :)

12. Anonim Anonim

@Jagodowo: O, na pewno wypróbuję - właśnie potrzebuję bardzo soczystych kolorów. Niestety większość szminek ma te kolory takie nijakie ;/

13. Dominika Herrmann Dominika Herrmann

Ja mam matową fuksję od Calvina i drugą od ArtDeco. Obie polecam. Pierwsza jest świetna, ale druga nie odstaje. Ma rewelacyjną konsystencję, świetnie się nią maluje, na długo pozostaje na ustach, wystarczy jedna warstwa i nie wysusza ust!

14. fashion bulb fashion bulb

Również poszukuję jakiejś matowej szminki w ładnym odcieniu różu (jak już coś znajdę to jest czerwone...), chciałam zamówić tą z NYX jednak teraz się zastanawiam.. @CON FASSION: daj znać czy warto jak przyjdzie Twoja;) Widziałam jeszcze, że Celia ma ładne matowe odcienie.
    Osobiście mogę polecić Manhattan Soft Mat - nie jest to szminka, a błyszczyk/pomadka, jednak po nałożeniu sprawia wrażenie jakbyśmy pomalowały się szminką;)

15. szaroscgwiazd szaroscgwiazd

@Jagodowo: oo, gdzie je dostanę? ;>

16. anetaaneta anetaaneta

przydatny temat :) ja ostatnio kupuję i wypróbowuję szminki wielu firm - matowe - w poszukiwaniu tej idealnej. Polecić mogę Miss Sporty Perfect Color Lipstick (proste, ciemnogranatowe opakowanie ) jest zaskakująco dobra jakość w stosunku do ceny :)

17. Anonim Anonim

@anetaaneta: O to muszę spróbować - nigdy jakoś nie kupowałam nic z Miss Sporty, bo raz miałam lakier i był tragiczny. stwierdziłam, że reszta za tak niską cenę też jest słaba. Ale skoro polecasz, to mogę spróbować :)

18. anetaaneta anetaaneta

@Anonim: @CON FASSION: w tej cenie jest naprawdę ok:) jestem zadowolona z koloru i trwałości, jedynym minusem jest to, że trochę wysusza usta.

19. Anonim Anonim

@anetaaneta: A jak się rozprowadza? Bo z Inglotem miałam straszny problem z nakładaniem. Trzeba było przyciskać przez co wszystkie szminki mi się połamały a do tego robiły się takie "bobki" ze szminki.

20. anetaaneta anetaaneta

@Anonim: myślę, że nie powinno być z tym problemu, kolor jest intensywny po 1 nałożeniu przy czym nie trzeba przyciskać :)

co do tematu, zamówiłam na allegro właśnie szminki rimmel i astor, ciekawa jestem jak się sprawdzą. Ma może któraś z Was szminkę w kolorze bordowym, którą może polecić? Bo szukam i szukam bezskutecznie, jedne są za ciemne, inne perłowe...

URODA

1. paznokcie hybrydowe

Ostatnio: GlamAsia .

2. wlosy .

Ostatnio: GlamAsia .

3. Keratynowe prostowanie polecacie?

Ostatnio: Sophie101 .

4. podrażnienie po depilacji pach

Ostatnio: Maria Nowakowska .

5. Depilacja woskiem

Ostatnio: Maria Nowakowska .

Polecamy