Moda na second-handy! Własny second-hand

Jak wiele z Was kocham buszować po sh, kiedyś to był wstyd, teraz panuje moda na sh, i wiele z nas wyszukuje tam nieziemskie perełki... A co powiecie na własny sh? Chciał z Was ktoś kiedyś otworzyć swój butik z odzieżą używaną ?? A może już ktoś posiada taki, lub ma jakieś doświadczenia w tym temacie ?

Piszcie wszystko co na ten temat :)

Odpowiedzi

1. PaulinaSz PaulinaSz

MIałam kiedyś sh, przez pół roku. Jak nie masz chodów, nie dostaniesz dobrego towaru, a ten ekstra sprzedawany bez "znajomości" kosztuje tak bajońskie sumy, że jest to na granicy opłacalności.

2. styllio styllio styllio styllio

@PaulinaSz: dzięki za odpowiedź, ja długo i poważnie o tym myślę, towar miałabym wspaniały, ale i tak jest nie pewność przed otwarciem... chociaż znam młodych ludzi, którzy mają nie zły ruch w tej dziedzinie, więc może jest jakaś nadzieja :)

3. PaulinaSz PaulinaSz

@styllio styllio: ja masz dobry dostęp do towaru w takiej cenie, że Ci się opłaci i w miarę fajny lokal, to próbuj. Pamiętaj o jednym, sh kojarzy się z NISKĄ CENĄ, mało kto kupi bluzkę za 30 zł, trzeba się z tym liczyć, więc dobrze kalkulować ceny.

4. styllio styllio styllio styllio

@PaulinaSz: zdaję sobie z tego sprawę, ale też cena jest uzależniona od jakości, firmy itp... a oprócz rzeczy używanych będę mieć końcówki kolekcji. A jak to było u Ciebie pod względem rozliczania z dochodów, zapisywałaś tylko czy posiadałaś kasę fiskalną i czy dużo pożerały co miesięczne koszty ?

5. PaulinaSz PaulinaSz

Książka przychodów; koszty za lokal i opłaty mnie zeżarły, doszłam w końcu do wniosku, że wolę etat i spokojną głowę plus wypłatę wpływającą na konto :)

6. styllio styllio styllio styllio

no właśnie tego się boję i dlatego waham, może za jakiś rok będę mieć własny lokal, wtedy spróbuję :) sh to moje uzależnienie i prawie jak hobby, więc na pewno kiedyś zaryzykuję :)

7. personanongrata personanongrata

marzenie:) ale pewnie większość ciuchów sama bym przygarniała hah:D a tak bardziej serio to na pewno Paulina ma rację, fajny asortyment to trochę zachodu pewnie, ale wtedy można liczyć,że lepiej pójdzie..

8. styllio styllio styllio styllio

przeglądam właśnie inne fora, i właśnie można by jeszcze pomyśleć o lumpeksie internetowym :) też jakiś patent :) Co myślicie ?? :)

9. styllio styllio styllio styllio

@personanongrata: no tak jak mówimy trzeba dokładnie przemyśleć każdy wariant a później ryzykować :)

10. VisnaFashion VisnaFashion

@styllio styllio: Na internetowy trzeba uważać. Bo normalnie klient weźmie ciuch pomaca, posprawdza a przez internet tego nie zrobi i mogą być problemy...A na sklepie przyklejasz kartkę że "prosisz o przemyślane zakupy, ponieważ zwrotów nie przyjmujemy" i masz wszystko gdzieś :)

11. Mila Moda Mila Moda

Ja buszuję non stop, nie jest to obciach tym bardziej że ja mam rzeczy z metkami w super stanie. Jak najbardziej polecam pomysł otwarcia, tylko fajnie żeby nie był to sklep gdzie masz mnóstwo nawalone ciuchów tylko jakoś dobrze przemyślane, taki sklep robi lepsze wrażenie.

12. styllio styllio styllio styllio

@Mila Moda: dokładnie :) przed każdym wystawieniem ciuszków, mam zamiar wszystko prać, co trzeba to prasować i elegancko będą sobie wisieć i czekać na klientów

13. laaba- naturalnie laaba- naturalnie

u mnie jest sporo sh z odzieżą z Anglii,jak dla mnie mają najsłabszy asortyment,największym wzięciem cieszą się te z odzieżą ze Skandynawii,bo zdecydowana większość ciuchów jest po prostu nowa,a rekordy biją te sh z odzieżą z Włoch,ciuchy bardzo dobre jakościowo,niezniszczone i oryginalne,a ceny bardzo przystępne,na serio są tam tłumy,przekrój wiekowy to od 15 do 70lat:)
    i fakt jest taki,że jak w sh są tzw.szmaty,zniszczone,brudne i śmierdzące,to w tych sh praktycznie nic się nie dzieje i nikt nie chce tam chodzić, często są likwidowane.

14. Angelika Zając Angelika Zając

Po skończeniu szkoły polanuję otworzyć własny.Chcę zarezykować i chce żeby był duzy przestronny,przyjemny i w dobrym miejscu.Towar miałabym naprawdę dobry tylko gorzej z miejscem :/ :/

15. Meg Maćkowiak Meg Maćkowiak

Uwielbiam sh, kiedyś się tego wstydziłam,ale jednak teraz troszkę wydoroślałam i nawet planuje utworzyć swój, wszystkie dziewczyny z modnej polki - 30% :)))

16. asiacze asiacze

Również uwielbiam buszować po sh, ale pojawia się coraz więcej takich, które oferują zupełnie nie lumpeksowe ceny. To odrzuca.

17. Ewa Wolska Ewa Wolska

Moja przyjaciółka miała sh i splajtowała po pół roku. Miała super towar, ale jednak dziewczyny, które ją odwiedziały chciały czegoś taniego... a ona drogo (jak na sh) kupowała więc też drożej sprzedawała.

18. Katsuumi Katsuumi

Jasne, że bym chciała ;) ale trzeba naprawde dużo pracy, aby się w tym wszystkim połapać ;)

19. Jacek Kowal Jacek Kowal

Mamy sh na Warszawskim Bemowie. Nie jest łatwo, ciężko o dobry towar, wyprzedaże w sieciówkach też mocno obniżają obroty o dobry towar ciężko. Od wczoraj próbujemy ze sklepem internetowym:
    www.ekardigan.pl
    zobaczymy, może to pozwoli zwiększyć obroty.

20. Katarzyna Woźniak Katarzyna Woźniak

Zapraszam do SklepCiucholandia! Sklep z butikowa odzieżą używaną.
    Znajdziecie tam naprawdę same perełki! Nie zobaczycie nikogo w takiej samej rzeczy!

http://allegro.pl/listing/user/listing.php?us_id=27254311