aparat ortodontyczny

Hej, i ja mam pytanie o aparat ale tym razem ortodontyczny ;) chyba nie było takiego wątku. Może któraś z Was ma/miała i może mi coś podpowiedzieć? Byłam dziś na konsultacji i pani doktor mnie postraszyła, że w ogóle straszna masakra, złożony problem i jak bym poszła później, to czekałaby mnie operacja i łamanie żuchwy :] no i z racji tego, że mam dużą żuchwę w stosunku do szczęki, to potrzebuję aparatu bezligaturowego, żeby leczenie przebiegało wolniej, by nie osłabić kości. Wszystko fajnie, tylko cena zawrotna... może ktoś mnie może uświadomić, czy to co usłyszałam ma sens, czy pani mnie chce naciągnąć na aparat za 2500PLN:/ zresztą dwa i pół tysiąca za aparat bezligaturowy, to też chyba zawyżona cena? help me plz...

Odpowiedzi

1. Florentyna Rut Florentyna Rut

Nosiłam aparat 5 lat, i zawsze jakos mi nie przeszkadzał:) a teraz mam tak piękne równe białe zęby, czesto słysze komplementy na ten temat!

2. Florentyna Rut Florentyna Rut

Mój kosztował 1500 góra i tyle samo dół razem 3 koła, ale to był ten najnormalniejszy i najtanszniejszy!:*

3. Anonim Anonim

Ja noszę aparat obecnie, założenie go wyniosło 2400zł.

4. Magdalena Gatner Magdalena Gatner

hej! Ja tez kilka lat temu podjęłam się tego ryzyka i nie mam mega wady zauważalnej ale bardzo skomplikowaną jednam mój aparat miał kosztować ok 4 tys. Leczenie miało trwać do 3 lat przy tym usuniecie kilku zębów oraz każde dokręcanie aparatu to koszt wiec przez ten czas cały wyszło by ok 7 tys zł za to leczenie;/ Skorzystałam z porady kilku lekarzy ......gdzie usłyszałam ze moje rysy twarzy zmienią się na niekorzyść np. że opadnie mi górna warga , co stworzy rowki od nosa do kącików ust....Jak dla mnie to była za duża ingerencja w mój wygląd który mi się podoba....teraz czekam na zabieg wybielania i będę zadowolona ;) Więc tak: Jeśli chodzi o cenę myślę ze jest normalna nawet dobra!! Kwestia tego czy aparat ma być ligaturowy czy bezligaturowy to faktycznie zależy od tego jaka to wada i jak to można leczyć wcale nie musi Cię lekarz naciągać a nic z tych rzeczy. To łamanie żuchwy też jest możliwe , zależy ile masz lat to też ważne. Ortodoncja to bardzo długi i obszerny temat..... Jestem teraz w trakcie zmiany zawodu, na pierwszym roku Techniki Dentystycznej czyli będę właśnie po tej szkole tworzyć takie aparaty choć ortodoncje w praktyce będę mieć w drugim roku to jeśli będziesz chciała to szczegóły mogę podpytać wykładowców co do Twojej wady i aparatu ! Wal śmiało !Pozdrawiam.

5. Magdalena Gatner Magdalena Gatner

Powiem jeszcze po obejrzeniu Twoich zdjęć że ta metoda jest stosowana np przy zwężeniu lub rozszerzeniu szczeki , co pewnie będzie u Ciebie, jaki ta opcja pozwala na to że nie będzie trzeba usunąć Ci ząbków by zaszły zmiany ;)

6. Fox In The Forest Fox In The Forest

@Magdalena Gatner: dziekuję za odpowiedź, w końcu jakiś konkret i o to mi właśnie chodziło! ;) faktycznie, mam przodozgryz, na szczęście nie zębowy, więc na łamanie żuchwy się nie zdecydowałam. A z racji tego, że mam małą szczękę, to na górę potrzebuję samoligaturującego i działania z małą siłą. W czwartek mi zakładają, w styczniu dół, zobaczymy jaki będzie efekt. Fajnie, że napisałaś, będziesz moim tajnym konsultantem :P ;)

7. Magdalena Gatner Magdalena Gatner

Nie ma za co !! Cieszę się że choć troszkę pomogłam ;) Na każde pytanie postaram się dopowiedzieć jako tajny konsultant ;) Pozdrawiam !!!

8. Anonim Anonim

Ja nosiłam aparat przez dwa lata. Na obie szczęki kosztował 3600zł + za wizytę u ortodonty 100 zł (ok. raz na miesiąc) :)

9. Grace Anna Grace Anna

Ej, a jak Wam się podoba taki aparat? Bo jak dla mnie całkiem fajny nie wygląda jak maszyneria i sobie obczaiłam, że w Warszawie w Prima Dent sobie mogę taki trzasnąć :D
    http://fotoo.pl/show.php?img=582999_aparat-staly-ceramiczny.jpg.html

10. Mila Moda Mila Moda

Ja nosiłam 2 lata i super mi ząbki ustawił. Nie ma się czego bać, w końcu jeśli chce się być piękna trzeba cierpieć. Jeśli masz wątpliwości co do lekarza to skonsultuj z kilkoma. Moja ortodontka chciała na początku podcinać język mojemu znajomemu, ale tak wykombinowała, że do niczego nie doszło, założyła mu aparat i teraz ma śliczne ząbki. Każdy problem da się rozwiązać, ale pamiętaj warto poradzić się jeszcze jednego ortodonty jeśli masz wątpliwości.

11. una_palabra una_palabra

@Grace Anna: Gdyby nie widoczny drucik byłoby super :P Ja noszę zwykły bezligaturowy i już się do niego przyzwyczaiłam więc jego widoczność mi teraz nie przeszkadza :P

12. Martyna Buu Martyna Buu

z cenami teraz wszystko jest możliwe,ja trafiłam na przyjemną kobietę która nie straszyła a wszystko starała się dobrze wytłumaczyć co i jak.Aparat nosiłam 2 lata,wszystko dobrze proste zęby.

13. Helena barsz Helena barsz

Ja nosiłam 4 lata aparat, i jedyne co mogę doradzić to idż na konsultację do jeszcze przynajmniej jednego ortodonty

14. Alex Mandostyle Alex Mandostyle

Ja mam stały aparat od roku i przed nim nosiłam jeszcze trzy takie zakładane tylko na noc. Jeśli chodzi o cenę to aparaty stałe są strasznie drogie. Ja płaciłam 2700 zł za górę i dół, przy czym ja miałam zniżkę 300 zł jako "stała klientka". Co 1,5 miesiąca zmieniam drut i płacę za to 150 zł, więc niestety trzeba się pogodzić z tym, że noszenie aparatu po całym podliczeniu to min. 5500 zł mniej w kieszeni :)

15. Anonim Anonim

ma nosze obecnie aparat bezligarturowy. powiem Ci ze cena tych aparatów zalezy tylko i wylacznie od ortodonty, moja ortodonkta wziela 3 tys za jeden ( a mam na gorze i niedawno mi sciagneli z dolu). Ale taki aparat to dobra inwestycja tym bardziej jesli przeszkadza Ci twoj zgryz. Efekty sa niesamowite i widac je juz bardzo szybko

16. Ulala Widuta Ulala Widuta

Ojjj... a ja Wam powiem że żałuję noszenia aparatu. Miałam raptem 13 lat kiedy go zaczęłam nosić, i nosiłam jakieś ponad 3 lata. Dlaczego żałuję? bo mam nabytą diastemę + stałe uszkodzenia próchniczne na przednich zębach, w tym piątka kompletnie rozsypana i odbudowana na gwoździu. Szczerze nie wiem co było tego wynikiem, czy za wczesny wiek - szkliwo było za słabe, czy też klej/elementy aparatu były kiepskiej jakości. Tym bardziej że nie zakładałam aparatu u byle "paproka", tylko u Pani Doktor bardzo szanowanej i najlepiej znanej w moim mieście. Teraz ratuję się wszelkiego rodzaju pastami wybielającymi, mineralizującymi itp, a do tego Biała Perła. Muszę przyznać że stan ząbków baaaardzo się poprawił od tamtego czasu (5 lat już zeszło), ale i tak bd zakładać koronki które do tanich nie należą, bo wiem że moje ząbki już na zawsze są trwale uszkodzone. Czy warto zakładać? owszem warto! bo znam osoby które nosiły aparat i mają przepiękne zęby, ale są też takie jak ja. To że mi nie wyszło, nie znaczy że inni będą mieć tak samo. Wszystko zależy od organizmu i szkliwa. Jedni mają mocniejsze, a inni słabsze. Życzę każdemu pozytywnych rezultatów po ściągnięciu aparatu, i mam nadzieję że takich osób jak ja jest bardzo mało...

17. deepstylee deepstylee

ja noszę aparat dosyć długi czas i jestem bardzo zadowolona z efektów :) aparaty tyle kosztują i taka cena w cale nie jest duża, jeśli masz wątpliwości idź do innych gabinetów, najlepiej do jakiegoś sprawdzonego. ja na początku leczyłam się w klinice, gdzie jeździłam na wizyty, a aparatu nie było, przeniosłam się do jednej z najlepszych ortodontek w okolicy i jestem bardzo zadowolona. :)

18. psfashion psfashion

To jest normalna cena.
    Ja mam aparat z krysztalowymi zamkami. Jeszce okolo pol roku i go sciagam:)
    Pierwsze dni bola, ale potem nawet zapomnisz, ze go masz;(

19. psfashion psfashion

* ;)

20. marcelkaFashion marcelkaFashion

@una_palabra: kochana - a chodzisz do ortodonty w koninie >?
    jeśli tak - napisz mi gdzie i jak cenowo wyszedł Cię aparat