aparat ortodontyczny

Hej, i ja mam pytanie o aparat ale tym razem ortodontyczny ;) chyba nie było takiego wątku. Może któraś z Was ma/miała i może mi coś podpowiedzieć? Byłam dziś na konsultacji i pani doktor mnie postraszyła, że w ogóle straszna masakra, złożony problem i jak bym poszła później, to czekałaby mnie operacja i łamanie żuchwy :] no i z racji tego, że mam dużą żuchwę w stosunku do szczęki, to potrzebuję aparatu bezligaturowego, żeby leczenie przebiegało wolniej, by nie osłabić kości. Wszystko fajnie, tylko cena zawrotna... może ktoś mnie może uświadomić, czy to co usłyszałam ma sens, czy pani mnie chce naciągnąć na aparat za 2500PLN:/ zresztą dwa i pół tysiąca za aparat bezligaturowy, to też chyba zawyżona cena? help me plz...

Odpowiedzi

1. Anonim Anonim

ta cena jest możliwa, ale idź się spytać do innej kliniki ortodontycznej i wszystko będziesz wiedzieć

2. Fox In The Forest Fox In The Forest

Właśnie porównuję ceny i okazuje się, że to jednak rozsądna kwota ;) dzięki ;)

3. Anonim Anonim

ja musze nosic aparat za 3,500 tysiaka ;/ myśle ze to jest jak najbardziej mozliwe

4. Fox In The Forest Fox In The Forest

@Anonim: Tak, w cenach juz sie zorientowalam, ale chodzi mi glownie o to, czy roznica miedzy zwyklym aparatem a bezligaturowym ma faktycznie znaczenie przy leczeniu wady zgryzu

5. Anonim Anonim

aparat ligaturowy składa się z zamków przyklejonych do powierzchni przedsionkowej zębów oraz łuku, który jest przymocowany do zamków kolorowymi lub bezbarwnymi ligaturami gumowymi, potocznie nazywanymi gumkami.
    aparat bezligaturowy, podobnie jak ligaturowy, składa się z zamków i łuku, lecz zamki są w taki sposób zaprojektowane, że zawierają same w sobie element trzymający łuk - jest to zasuwa, klapka, obrotowe kółeczko lub zatrzaski.

6. Fox In The Forest Fox In The Forest

@Anonim: dzieki, dzieki ale obsluge wyszukiwarki juz opanowalam ;)

7. Anonim Anonim

Ja za zwykły płaciłam 1500zł, także wydaje mi się, że cena(niestety) może być dość normalna .

8. VogueEVA VogueEVA

To całkiem normalna cena i polecam ci taka inwestycje w siebie, ja długo zwlekalam z decyzja o założeniu aparatu a teraz w końcu go noszę i jestem bardzo zadowolona z efektów i juz nie mogę sie doczekać aż mi go ściągną :))

9. Anonim Anonim

VogueEVA ma całkowitą rację, jeżeli masz jakiekolwiek wątpliwości, to nie ma co się wachać, bo mimo różnych opinii aparaty wcale nie są złe, a dużo dobrego mogą zdziałać :)

10. Anonim Anonim

Jeśli ktoś ma krzywy zgryz to koniecznie musi nosić aparat - ta niby niewielka wada potrafi naprawdę deformować rysy twarzy. Ja nigdy nie nosiłam, bo nie potrzebowałam, ale jak byłam nastolatką to mi się marzył aparat :p ale z wiekiem zmądrzałam i cieszę się, że nie musiałam tego przechodzić.
    Ale jeśli ktoś musi to najlepiej się przemęczyć, bo efekty są rewelacyjne! Znałam kilka "przypadków", które dzięki aparatowi zyskały dużo na atrakcyjności

11. Fox In The Forest Fox In The Forest

@VogueEVA: Nie chodzi o to, że się waham, wręcz przeciwnie, bardzo bym chciała, tylko gdzieś na forum przeczytałam, że aparat to aparat i zwykły czy bezligaturowy, to wadę naprawi... tylko ja się nasłuchałam, że wcale tak nie jest i jeśli się źle zaplanuje leczenie, to można zrobić więcej szkody niż pożytku i właśnie tę informację chciałem zweryfikować ;)

12. Fox In The Forest Fox In The Forest

@Anonim: Tak, tylko o to chodzi, że u mnie wada jest właśnie dość poważna, choć na pierwszy rzut oka nie wygląda. I zanim poszłam na konsultację, to byłam przekonana, że wystarczy mi jeden zwykły łuk i za 1,5 roku będę mieć piękne ząbki, natomiast pani doktor pozbawiła mnie złudzeń i okazuje się, że leczenie będzie długie i dość kosztowne. I teraz głównie o te koszty chodzi bo muszę się poważnie zastanowić czy mnie na to stać

13. Aleksandra Grębska Aleksandra Grębska

Jeśli nie jesteś pewna, czy pani jest wiarygodna idz na konsultację do innego ortodonty, najlepiej poszukaj opinii w internecie i znajdz jakiegos który ma dobre opinie:) Jeśli potwierdzi to będziesz mogła spać spokojnie i wybrać tego który zaproponował korzystniejszą kwote:)

14. Anonim Anonim

@Aleksandra Grębska: dokładnie. jeśli masz wątpliwości, to lepiej poszukaj kogoś, kto będzie dla Ciebie bardziej wiarygodny ;)

15. Weronika Holeniewska Weronika Holeniewska

Ja znalazłam świetnego ortodontę dopiero we Wrocławiu. Jestem z Poznania ale po zrobieniu rekonesansu tych wszystkich poleconych przez dalszych i bliższych znajomych stomatologów nikt mnie jakoś nie przekonał do siebie. Koniec końców trafiłam do Wrocławia, do gabinetu Ortho przy ul. Parafialnej 57, do pani doktor Jolanty Kardasz. Koszty są ustalane indywidualnie w zależności od programu leczenia. Mnie to kosztowało ok. 2800 zł. Środki do utrzymania w czystości aparatu kupowałam tanio online tutaj: http://www.shop-dent.pl/pl/c/Aparat-ortodontyczny/1226. Dobrze mi służył żel łagodzący na podrażnienia przy aparacie ortodontycznym, który oferują.

16. Fox In The Forest Fox In The Forest

@Weronika Holeniewska: o, dziekuje pieknie!:) Wroclaw niestety troche za daleko ale ze strony pewnie skorzystam :)

17. Brylantina Blog Brylantina Blog

Hmm, powiem wam, że aparat nie jest taki tani jak to się niby wydaje. Ja np. za założenie aparatu (góra i dół) zapłaciłam 3 000zł . Chodziłam w aparacie 3 lata płacąc miesięcznie za wizytę 100zł to razem wynosi 3 600zł. Zdejmując i zakładając mi aparacik retencyjny na dół i górę zapłaciłam 600zł. Do tego wcześniej przed założeniem aparatu nosiłam ruchomy, za który zapłaciłam 400zł. razem = 7 600zł , i tak w sumie to nie koniec, gdyż jeszcze noszę górę, a nadal płacę 100zł za wizytę. Już nic nie mówię jaka sumka wyjdzie za aparaty kosmetyczne, wewnętrzne itd. ... Jedynie co mnie zadowala to efekt - prościutkie ząbki i uśmiech fantastyczny :)

18. Roksana D.. Roksana D..

Nosiłam aparat, polecam. Ale co ważne, polecam też retenery. Coś w rodzaju aparatu za zębami. Po zdjęciu aparatu zęby mogą się przeformować i leczenie pójdzie na marne. :)

19. Sylwia Gaczorek Sylwia Gaczorek

Ja miałam to samo tylko ze chcieli mi jakby nacinac dziaslo na dole zeby zrobic jakis dolek zeby mogl sie zmiescic aparat??
    Poszlam do innego ortodonty na konsultacje , zalozyl mi aparat bez zadnego nacinania, wyrwal mi 2 zeby i za 2 mieisace juz sciagam :)
    Zaplacilam za aparat estetyczny 3000 zł u góry , na dole 2500 zł . Mam mega proste zeby :)

20. Florentyna Rut Florentyna Rut

Nosiłam aparat 5 lat, i zawsze jakos mi nie przeszkadzał:) a teraz mam tak piękne równe białe zęby, czesto słysze komplementy na ten temat!

URODA

1. Ćwiczenia

Ostatnio: Monika Nowak .

2. paznokcie hybrydowe

Ostatnio: Frania Wilk .

3. Kto nosi soczewki kontaktowe?

Ostatnio: Lilla Sabo .

4. Trądzik - co robić?

Ostatnio: Anastazja Wesoła .

5. Czego używacie do pielęgnacji paznokci ?

Ostatnio: beclassy .

Polecamy