Bra-fitting

Chciałam Was zapytać co sądzicie o takich konsultacjach? Brałyście już w nich udział? Jakie macie doświadczenie? Znacie swój rozmiar stanika?
Mnie strasznie nurtuje ten problem i już poczyniłam pewne kroki...

Dla chętnych zapraszam do poczytania:http://swiat-katarzyny.blogspot.com/2012/10/sow-kilka-o-bra-fittingu.html#comment-form

Dbacie świadomie o swój biust? ja dopiero wchodze na tą drogę. Każda rada jest dla mnie cenna :)

Odpowiedzi

1. Anonim Anonim

ćwiczę i regularnie robię peelingi :) u mnie w pobliżu niestety nikt nie świadczy takich usług.

2. StrasznaSzafa StrasznaSzafa

Ja przy moim 75A nie mam żadnych dylematów ani problemów - pod tym względem małe cycki są spoko :]

3. Fox In The Forest Fox In The Forest

Niestety póki co to kosztowna sprawa i chyba ciągle mało popularna. Ale na chwilę obecną przyznaję, że żałuję, że nie skorzystałam bo pół roku po urodzeniu dziecka i zrzuceniu 10 kg mój biust wygląda fatalnie :(

4. Anonim Anonim

@StrasznaSzafa: Obstawiam za szeroki obwód i za małą miskę. Na 100% ;)

5. StrasznaSzafa StrasznaSzafa

@Anonim: nieee to już spraktykowane i obmierzone :p w miseczkach B gra mi echo, tylko A są ok :] i tak zazwyczaj kupuję push-upy, żebym nie wyglądała jak 10-letni chłopiec :]

6. Anonim Anonim

@StrasznaSzafa: Kochana, zmień obwód na 65/70, porządnie wygarnij biust i od razu B okaże się idealne ;)
    Jeśli mogę spytać, jakie masz wymiary i jakie modele w jakich rozmiarach mierzyłaś?

7. StrasznaSzafa StrasznaSzafa

@Anonim: pod biustem mam 72 cm, najczęściej kupuję staniki w h&m - obmierzyłam już chyba wszystkie rozmiary A i B i 75A jest bezsprzecznie najlepszy, przynajmniej w haemowej rozmiarówce :]

8. Anonim Anonim

@StrasznaSzafa: Mierzysz się pod biustem ciasno, na wydechu? A w biuście luźno na wdechu?
    Haemowe staniki są o kant dupy rozbić, tak samo jak wszystkie sieciówkowe typu Reserved, New Yorker itp. EWENTUALNIE zajrzyj do Esotiqa, ale polecałabym Ci coś naprawdę porządnego: z polskich to OnlyHer albo Effuniak, z zagranicznych głównie Panache. Zaraz Ci coś w Szczecinie znajdę :D

9. Anonim Anonim

@StrasznaSzafa: Hir ju ar, są trzy stacjonarne sklepy z bra-fittingiem w Szczecinie: http://stanikowamapa.prv.pl/
    Przed pójściem do sklepu warto jednak skorzystać z kalkulatora rozmiaru, poczytać jak zakładać stanik i jak powinien on leżeć :)
    No i niestety, ale dobry stanik bywa drogi :(

10. StrasznaSzafa StrasznaSzafa

@Anonim: ojej dziękuję :* kurcze jesteś świetnie ogarnięta w tej dziedzinie - pracowałaś w sklepie z bielizną?

11. Anonim Anonim

@StrasznaSzafa: Nie, ale interesuję się tematem od ponad 3 lat, jestem częścią bra-fittingowej społeczności w Internecie i ostanikowałam już kilka koleżanek :) Bardzo chętnie pomogę, doradzę i możesz pisać na maila jeśli byś nie chciała na forum :)
    Normalnie poleciłabym tutaj portal balkonetka.pl... ale od jakiegoś czasu jest na tamtejszym forum problem z botami spamującymi w każdym dziale i nie da się normalnie z portalu korzystać :(

12. VisnaFashion VisnaFashion

@StrasznaSzafa: tez mam 72 pod biustem i zawsze biorę 70B bo jak mam 75 to po jakimś czasie jest na mnie za duży...

wgl 70 to pod biustem 68-72 cm ;D
    a 75 to 73-77 cm ;D sprawdzałam to kiedyś w specjalnej tabeli rozmiarów.

13. Anonim Anonim

@Anonim: jesteś tu ekspertem, więc zapytam- może polecisz mi jakiś sklep z dobrymi biustonoszami (wiadomo- wolałabym, by nie był najdroższy), ale taki, w którym są i większe rozmiary? w sieciówkowych (niebieliźnianych) sklepach nie ma co marzyć o rozmiarze 70E, a w triumphie zapłacić np. 180 zł, to nie ukrywam, że szkoda :(

14. Anonim Anonim

@Anonim: W Triumphie szkoda zapłacić nawet 100zł, bo Triumph ma bieliznę bardzo słabej jakości - niestabilne obwody, wąską rozmiarówkę i kiepskie konstrukcje, które nie podtrzymują i nie eksponują biustu zbyt dobrze. Zdarzają się egzemplarze-wyjątki, ale naprawdę bardzo rzadko...

W Krakowie koniecznie idź do Brafitterii na ul. Krakowskiej - podjedź na Stradom, przejdź przez ulicę i po prawej stronie pod tymi arkadami któreś z kolei wejście to będą schodki do Brafitterii :) Właścicielka (Pani Asia) jest przemiła i zawsze wszystko dokładnie tłumaczy :) Na pewno podsunie Ci Effuniaki i OnlyHer, a to świetne firmy!
    Co do cen... no niestety, w sklepach stacjonarnych są dość wysokie, ale moim zdaniem za pierwszym razem warto zapłacić więcej - w końcu dostajesz darmową pomoc w dobraniu stanika, przemiłą obsługę i objaśnienie różnych zawiłości bra-fittingu ;) Kiedy znasz już swój rozmiar, masz pierwszy dobrze dobrany stanik i mniej więcej wiesz, jakiej bielizny szukasz, to następne można już zamawiać przez Internet - będzie taniej, choć zawsze jest ryzyko, że nie trafisz z rozmiarem.

Generalnie uważam, że na stanik nie ma co żałować - to część garderoby, którą nosimy najbliżej ciała i powinna być ona jak najlepsza. Tyle tutaj się pisze o jakości ubrań, a mało która szafiarka myśli o jakości bielizny :) Tymczasem dobrze dobrany biustonosz to sprawa również zdrowotna, bo przy większym biuście zapobiega bólom pleców, ramion i garbieniu się, a mały eksponuje i w skrajnych przypadkach zapobiega nowotworom piersi.

Podsumowując: ja bym już nigdy nie wróciła do Triumphów, bazarkowych push-upów i innych badziewek :)

15. Anonim Anonim

@VisnaFashion: Trochę naciągana ta tabela ;) No bo zastanów się - jeśli obwód jest na 70cm, to jak może być dobry na kogoś, kto będzie miał pod biustem 68cm? Będzi5e luźny :)

Generalnie obwód zaniża się średnio o 5cm (choć w praktyce bywa różnie, zależnie od firmy i modelu), czyli: obwód 60 jest dla osób mających 61-65cm pod biustem, a 65 dla osób mających 66-70cm.

Pozwól że spytam - jakiej firmy kupujesz bieliznę? Polecałam wyżej StrasznejSzafie dobre sklepy z brafittingiem, może też byś się wybrała? :)

16. VisnaFashion VisnaFashion

@Anonim: Pewnie wymiary liczone są z możliwością pomniejszenia i powiększenia biustonosza (wtedy by pasowało :)
    Powiem szczerze że mi 70 przy 72 cm odpowiada jak najbardziej. Ale fakt faktem nie każda firma ma takie same rozmiary. (przykład: mam 60 DD gdzie to jest 70 małe B).

Obecnie trafiłam na wygodne Marks&Spencer, Triumph, mam tez Bellinde i kilka z mniej znaczących firm.

Możliwe że skorzystam przy wolnym czasie, skoro tak wiele osób zachwala :)

17. Anonim Anonim

@Anonim: dziękuję za pomoc, przemyślę to ;)

18. StrasznaSzafa StrasznaSzafa

@Anonim: Przyznam, że trochę mi otworzyłaś oczy - nigdy nie przykładałam wagi do doboru staników, wystarczyło mi, że nigdzie nie uciska. I tak najczęściej latałam "na gołą klatę", bo uważałam, że taki wynalazek jak biustonosz nie jest mi jakość szczególnie potrzebny przy moim biuście :> ale chyba zmienię podejście :p

19. Anonim Anonim

@StrasznaSzafa: 72 cm, czyli 65 rozm. pod biustem, w h&m takiego stanika nie kupisz, pomijając już fakt, że w h&m'ie się staników nie kupuje

20. Basia All my faces Basia All my faces

No tak niestety staniki w rozmiarze np 60E można spotkać na prawdę rzadko, a jeżeli już taki znajdziemy to w cenie min 150zł, dlatego też niestety jestem zmuszona zostać przy 65D (a mam 66cm pod biustem) ;)

URODA

1. Jak usunąc takie ślady po trądziku?

Ostatnio: Lidka Zięba .

2. Depilacja laserowa w Krakowie

Ostatnio: Martyna Wrzosińska .

3. Trądzik - co robić?

Ostatnio: Ola Giffaw .

4. Odchudzanie

Ostatnio: Natalia Beszko .

5. jak dobrać kolor pomadki

Ostatnio: Natalia Beszko .

Polecamy