Trądzik - co robić?

Na pewno wiele z Was zmagało/zmaga się z trądzikiem młodzieńczym, albo pojedynczymi pryszczami, które ciężko usunąć i które szpecą naszą buźkę :(
Jakie macie sposoby na ich zniknięcie? Co robicie? Czego używacie?

Odpowiedzi

1. ela baczyńska ela baczyńska

najlepiej isc do dermatologa i sie samemu nie leczyc bo trądzik moze miec rozne przyczyny

2. Gabi Jankowiak Gabi Jankowiak

Niestety trzeba zadbać o siebie... od środka. Zdrowa, zbilansowana dieta. Brak słodyczy, ostrych potraw, kakao, serki, wyroby z mleka. To wszystko co wychodzi nam na twarzy jest całkowicie powiązane z tym co się dzieje wewnątrz nas. Nasz organizm wypycha z siebie cały syf, który w niego pakujemy i tak powstają pryszcze.

3. Miłośnicy Fotografii Miłośnicy Fotografii

A próbowała, któraś z was ze specjalnych zabiegów pomagających w walce z trądzikiem? Chodzi mi o coś takiego - http://beautyandbio.pl/zabiegi-oczyszczajaco-przeciwtradzikowe-2/

4. Kamila Kamila Kamila Kamila

jesli ktos nie chce miec klopot z tradzikiem, to powinien zrezygnowac z produktow z dodatkami skladnikow chemicznych. Jest w nich sporo syfy i przez to nasza twarz wyglada jak wyglada. Swego czasu raz na zawsze zrezygnowalam z tych markowych kosmetykow nachalnie promowanych w sieci i przerzucilam sie na naturalne. Od tego momentu moja cera prezentuje sie znacznie lepiej.

5. Ilona Filon Ilona Filon

@Kamila Kamila: Zgodzę się z Tobą. To co spożywamy znacznie wpływa na wygląd naszej skóry. Jeśli produkty jakie jemy zawierają dużo chemii to chcąc nie chcąc odbija się to na naszym wyglądzie i zdrowiu. Zrezygnowanie z przetworzonej żywności i produktów, które nasilają występowanie trądziku powinny pomóc w walce z nim. Dodatkowo odpowiednie oczyszczanie twarzy i pielęgnacja. Dobrym posunięciem było zrezygnowanie z markowych kosmetyków. Lepiej zamiast patrzeć na markę poczytać skład i wybrać te, które są delikatne i nie zawierając zbyt wiele substancji chemicznych.

6. Julia Mroczek Julia Mroczek

Ja próbowałam się leczyć wieloma sposobami. Obecnie wiem już, że nic nie jest lepsze od wizyty u lekarza. Lekarz dermatolog powinien obejrzeć sobie Wasza buzię i ewentualnie przypisać Wam odpowiednie leczenie.Aktualnie stosuję Zineryt. Jest to specjalny płyn, który stosuje się na twarz. Zauwazyłam bardzo dużą zmianę, moja skóra wygląda lepiej, wypryski nie powracają. Jesli nie macie możliwości aby wybrać się po receptę do lekarza to jest możliwość aby zamówić to sobie przez internet, konkretnie tutaj: https://dimedic.eu/

7. Marta Wegan Marta Wegan

Każdy chyba na początku testuje różne rozwiązania na sobie. Dopiero jak nic nie pomaga to ostatnią deską jest lekarz. Jeśli jesteśmy w sytuacji, że wszystkie przetestowane przez nas sposoby nie przyniosły żadnych rezultatów, albo były one małe to lepiej skonsultować się z dermatologiem. Specjalista na podstawie wywiadu i oględzin określi przyczynę trądziku i przepisze leki. Czasem trądzik jest wynikiem stosowanie dużej ilości kosmetyków zawierających substancje drażniące naszą cerę. Trzeba uważać by nie przesadzić z kosmetykami.

8. Anonim Anonim

Na mojego bloga ostatnio dodałam post na temat trądziku, zapraszam http://www.softysiia.blogspot.com

9. Klinika Esthetique Klinika Esthetique

Za zaplane zmiany trądzikowe odpowiada bakteria beztlenowa Propionibacterium Acnes. Do terapii trądzikowej, której zadaniem jest wyeliminowanie tej bakterii, używamy urządzenia Dual Laser sPTF+ (Photo Therapy Flash). Jest to laser wykorzystujący nowoczesną technologię łączącą energię świetlną oraz cieplną dla uzyskania najwyższej skuteczności. Zabiegi są całkowicie bezbolesne a ich skuteczność określa się na poziomie 98,8%. Szczegóły dotyczące zabiegu: http://klinika-esthetique.pl/DualLaser.html
    Zespół Kliniki Urody Esthetique

10. Marta Wegan Marta Wegan

@Anonim: Szkoda, że wymieniając wskazówki dotyczące ochrony przed trądzikiem nie wymieniłaś ich uzasadnienia. Zaciekawiło mnie, dlaczego nie można spożywać ziemniaków i dyni. Jeszcze ziemniaki mogłabym wytłumaczyć wysokim indeksem glikemicznym. Jednak odnośnie dyni słyszałam pozytywne zdanie dotyczące wpływu na trądzik. Co do jedzenia fast foodów i wzmożonego trądziku po nim oczywiście mogę się zgodzić. Lepiej unikać tłustych i kalorycznych potraw, bo później z pewnością odbije się negatywnie to na naszej cerze.

11. Anna Kowalska Anna Kowalska

Nigdy wcześniej nie miałam większych problemów z cerą. Jednak około rok temu nagle moja cera zaczęła się strasznie przetłuszczać i zaczęły mi wyskakiwać ropne i dosyć bolesne wypryski. Szukam skutecznych metod, które pomogą mi raz na zawsze pozbyć się problemu z trądzikiem. Czytałam nawet ostatnio o prostych metodach, które mają pomóc w problemie trądzikowym http://www.biomedical.pl/uroda/proste-metody-walki-z-tradzikiem-6180.html, jednak nie jestem przekonana co do tych metod. Od roku stosuję przeróżne sposoby, żeby uporać się z moimi wypryskami, na razie jest to dla mnie walka z wiatrakami. Może wy macie jakieś sposoby, które faktycznie mogą pomóc przy cerze trądzikowej?

12. Marta Karska Marta Karska

Ogólnie nie jest łatwo, bo większość produktów zupełnie nic nie daje, ale są i takie, które pewne korzyści przynoszą. U mnie duże zmiany wymagały czas, ale zdobyłam je - aplikator na wypryski HB to rozwiązał. O ile ta pielęgnacja jest systematyczna, to korzyści będą zdecydowanie zauważalne.

13. Marta Karska Marta Karska

Produkt nazywa się aplikator na wypryski HB - daje mocną, diametralną zmianę stanu cery, ale stopniowo. Akurat u mnie ta przemiana była szybka, bo też stan nie był specjalnie dramatyczny. Najważniejsze, że teraz tą cerę mam w bardzo dobrej kondycji.

14. Anna Kowalska Anna Kowalska

Na trądzik bardzo dobre są maści, które zawierają w sobie kwas azelainowy. Warto je stosować na noc, a jeśli chcemy aby trądzik szybciej zniknął, to warto wspomóc się środkami do stosowania miejscowego na pryszcze.

15. Martyna Pieniążek Martyna Pieniążek

Również polecam naturalne kremy. Jednak kluczem może być zmiana diety. Warto unikać cukrów i wzbogacić dietę o odpowiednią ilość białka.

16. Karolina Zając Karolina Zając

Polecam Sevolium.
    Bardzo dobrze podziałało to na mój trądzik.
    Już Po pierwszych kilku użyciach stany zapalne zostały złagodzone, a wypryski się zmniejszyły. Co i się podobało również to to,ze nie wysusza skóry. Przy dłuższym stosowaniu skóra o wiele łądniejsza, jeśli wyskakuje pryszcz to raz na jakiś czas. .

17. kesja nita kesja nita

O skórę twarzy trzeba dbać i ją dobrze oczyszczać, choć wiadomo, nie wszystko da się idealnie zrobić. Lekarz powinien jednak także pomóc.

18. Nnn Ska Nnn Ska

Karolinko gdize kupowałaś to serum? Bo sama zastanawiałam się nad nim z racji tego,że sporo dziewczyn je w sumie chwali sobie na blogach i na wizażu. Dostanę je jednak gdzieś stacjonarnie?

19. Karolina Zając Karolina Zając

@Nnn Ska: W internecie :) Również szukalam poczatkowo stacjonarnie ale nie było to zamówiłam na stronie producenta. Rozmawiałam ostatnio z koleżanką, która mieszka w Uk i również stosuje ten kosmetyk to mówiła, że tam można kupić w tych lepszych drogeriach Ale u nas jedynie przez neta narazie. Co mi w sumie nie przeszkadza bo i tak wiekszość kosmetyków kupuję w internecie.

20. Eryka Mak Eryka Mak

rownież testowałam multum produktów, jak na razie moge polecic wizyty u dermatologa, chodzenie do kosmetyczki ( oczyszczanie, kwasy), oraz maski węglowe i krem weglowy z serii carbon detox (bielenda)

URODA

1. Keratynowe prostowanie polecacie?

Ostatnio: Paulina Krawczyk .

2. Olej kokosowy

Ostatnio: Paulina Krawczyk .

3. paznokcie hybrydowe

Ostatnio: GlamAsia .

4. wlosy .

Ostatnio: GlamAsia .

5. podrażnienie po depilacji pach

Ostatnio: Maria Nowakowska .

Polecamy