Trądzik - co robić?

Na pewno wiele z Was zmagało/zmaga się z trądzikiem młodzieńczym, albo pojedynczymi pryszczami, które ciężko usunąć i które szpecą naszą buźkę :(
Jakie macie sposoby na ich zniknięcie? Co robicie? Czego używacie?

Odpowiedzi

1. Olga Rysiak Olga Rysiak

Zabiegi kwasami, szczególnie dla skóry problematycznej są prawdziwym ratunkiem. Mam tłustą cerę z problemami i kwasy bardzo jej pomagają. W salonie Gabiline w Twardogórze pod Wrocławiem regularnie mam wykonywany zabieg kwasami. Efekt takiego zabiegu jest świetny, skóra jest rozjaśniona, bardziej nawilżona, napięta, delikatne zmarszczki czy przebarwienia są zredukowane

2. Anastazja Wesoła Anastazja Wesoła

Ja także miałam ten sam problem. I stosowałam wszystkiego, aż udałam się do dermatologa i dopiero maść wypisana przez niego pomogła. Ale to też trzeba trafić do dobrego dermatologa, który powie jaki to rodzaj trądziku i doradzi dobrze. Bo ja trafiłam na dwóch i pierwszy miałam wrażenie nie znał się na rzeczy :/ na szczęście koleżanka poradziła mi drugiego i znacznie lepszego.

3. kania mani kania mani

trądzik to o tyle skomplikowana sprawa,że niestety trzeba znaleźć dermatologa z powołania, ja osobiście miałam niejednokrotnie problem z tym, czasami to już nie wiedziałam jak sobie poradzić i płakałam do poduszki... potem właśnie zmieniłam lekarza i pani mi poradziła,żebym sobie kupiła emulsje do mycia cetaphil em, która mam tylko stosować do mycia twarzy i wyeliminować wszelkie inne mydła i płyny micelarne. Po trądziku już ani śladu i co najważniejsze, wyglądam w końcu jak człowiek, a nie trędowata... :)

4. Anna Jork Anna Jork

Gorzej, jak jest to poważniejsza odmiana np. trądzik różowaty. Mi lekarz przepisał wówczas metronidazol (https://ktomalek.pl/metronidazol-polpharma-interakcje-ulotka-cena-dawkowanie-tabletki-0-5-g-28-tabl/ub-4232323), a to był tylko jeden z wielu leków, które wtedy brałam. Niestety nie ma jednego złotego środka :/

5. Jowita Kurdej Jowita Kurdej

internista w sumie to niewiele pomoże, ale ja mam aplikację lekarzobok zainstalowaną i jak tylko dopada mnie przeziębienie to od razu wzywam wizytę domową.

6. Eliza Matera Eliza Matera

Jowita Kurdej możesz mi napisać czy ta aplikacja działa na terenie całej polski? I jacy specjaliści tam przyjmują?