Trądzik - co robić?

Na pewno wiele z Was zmagało/zmaga się z trądzikiem młodzieńczym, albo pojedynczymi pryszczami, które ciężko usunąć i które szpecą naszą buźkę :(
Jakie macie sposoby na ich zniknięcie? Co robicie? Czego używacie?

Odpowiedzi

1. Tarinesse Fashion Tarinesse Fashion

tez mam ten problem, najlepiej chyba udac sie do dermatologa... teraz mam serie peelingow chemicznych i zobaczymy jakie beda efekty :P a co do tego czy moze zostac na zawsze to watpie, bo skora sama sie zluszcza

2. Anonim Anonim

niczego na sobie nie testuj, nie radź się na forum, idź do dermatologa

3. StrasznaSzafa StrasznaSzafa

pryszcz nie może zostać na zawsze, bo to stan zapalny, który można zaleczyć. Ale po trądziku mogą pozostać blizny w postaci tzw. dziobów lub czerwonych kropek, zwłaszcza jeśli ktoś namiętnie wyciska pryszcze.

4. Anonim Anonim

dokładnie, na zawsze może zostać blizna po trądziku (choć teraz podobno są na to metody, ale nie jestem bliżej w temacie). mój trądzik skończył się jak odstawiłam tonik. niby miał pomagać ale chyba za bardzo przesuszał skórę. teraz kupiłam krem na dzień matujący i po nim widzę niestety pogorszenie cery. także unikaj kosmetyków, które wysuszają.

5. Anonim Anonim

ja próbowałam wszystkiego chyba i nic nie pomogało dopóki nie poszłam do dermatologa (a stopien zaawansowania choroby naprawde byl duzy). przepisal mi antybiotyk, stosowalam go 2 miesiace i o tradziku moge zapomniec. chociaz nie do konca, bo wciaz uzywam jeszcze masci codziennie- ale tylko tak profilaktycznie, zeby nie wrocil ;)

6. Turqusowa Turqusowa

Ja na razie użyłam Beznacne. zobaczę czy się jakoś zmniejszy...

7. Anonim Anonim

@Anonim: Zgadzam się z Shalafi. Choćbyś nie wiem czego próbowała w domu to Ci nie pomoże, a może jedynie zaszkodzić. Wizyta u dermatologa jest konieczna.

8. Anonim Anonim

Miałam ten problem. Ciągnął się dość długo bo przez cztery lata. Stosowałam tyle produktów, że nie sposób wyliczyć. Lekarz powiedział mi, że niestety nie ma leku, który sprawi, żę cera będzie w stu procentach gładka. Z trądzikiem to jest tak, że każdy przechodzi go inaczej a w niektórych skrajnych przypadkach (czyt. ja) trzeba to po prostu przeczekać. Wiem, że brzmi paskudnie. Mam nadzieję, że z Tobą będzie inaczej. Polecam wizytę u lekarza ponieważ wiele produktów może uczulać. Obecnie używam Clindacne. To lek na receptę ale naprawdę polecam ;) Trzymam kciuki.

9. Anonim Anonim

@Turqusowa: Też słyszałam o tej maści. Ponoć jest dobra, lecz sama jej nie testowałam :)

10. kaja jankis kaja jankis

http://www.nokaut.pl/szukaj/INVEX-REMEDIES.html to najlepsza firma jeśli chodzi o kosmetyki do walki z trądzikiem... droga ale baaaardzo skuteczna

11. Anonim Anonim

moim zdaniem żel Epiduo jest naprawdę skuteczny, tyle że na receptę, ale może go wydać nawet zwykły lekarz , niekoniecznie dermatolog ;)

12. Agata Te. Agata Te.

Pewnie, że trądzik młodzieńczy nie jest wieczny. Ale może trawać długo. Ja pomimo tego, że bardzo dbałam o cere nadal mam [chodź dość znośny]. Mam go już od 7 lat!

13. Anonim Anonim

@Agata Te.: może być i "wieczny", tyle że się przerodzi z młodzieńczego w inny. moja siostra np. ma 30 lat i ma trądzik odkąd pamiętam, bo nigdy go nie leczyła. ja też miałam przez kilka lat, ale wyleczyłam, bo nie zanosiło się na to, by przeszedł sam

14. Anonim Anonim

Idź do dermatologa, albo nawet poproś o radę w aptece, każdy ma inny organizm i każdy inaczej reaguje na kosmetyki.

15. jestemvanessa jestemvanessa

Na trądzik polecam tabletki Visaxinum! Poza tym kup sobie peeling(żel) z kremem i tonikiem:) To będzie działało na zewnątrz twarzy a tabletki na wewnątrz:) W najgorszym wypadku idź do dermatologa. Ale nie martw się! Trądzik młodzieńczy zniknie i nie jest wieczny (pryszcz także)! Pozdrawiam:)

16. Anonim Anonim

Mam trądzik i przez to moja samoocena strasznie spada :( stosuję wiele środków z apteki. najgorsze są czerwone ślady po trądziku, nie wiem jak je zlikwidować...

17. Anonim Anonim

Autorko: a byłaś z tym u lekarzy? Leczysz się? Od tego może zacznij, a nie od przypadkowych metod z forum.

18. Tor Zireael Tor Zireael

Dermatolog, ktory rozrozni, jaki to rodzaj tradziku, w ostateczności leczenie Izotekiem, albo po prostu Brevoxyl/Benzacne, jesli jesteś poniżej 20 roku zycia (wtedy są szanse, że pomoże)

19. Anonim Anonim

pamiętaj, że kosmetykami nigdy nie wyleczysz trądziku. to choroba, więc potrzebuje leków. odpowiednio dobrane kosmetyki to tylko dodatek :)

20. Porcelain Desire Porcelain Desire

ja używałam wiele rzeczy ale pomógł mi zwykły tonik z ziaji ogórkowy za 5 zł ;) słyszałam że od seksu się cera poprawia hyhy ;) ale tabletki antykoncepcyjne też pomagają ;)

URODA

1. okulary z antyrefleksem

Ostatnio: Anna Nowak .

2. Dieta 1000 kcal

Ostatnio: Klaudia Kucia .

3. Odchudzanie

Ostatnio: Klaudia Kucia .

4. wlosy .

Ostatnio: Anna Malinowska .

5. Chce być piękna!

Ostatnio: Anna Malinowska .

Polecamy