Zadbane ciało

Chciałam poruszyć temat dotyczący , naszych piękny ciał, i o to jak najlepiej o nie dbać?? Czy duża dawka balsamów, żelów czy olejków sprzyja naszej skórze??

Odpowiedzi

1. Anonim Anonim

Ja osobiście stosuje balsam na noc i mniejszą ilość na dzień (tj. dekold i ręce). Co 3-4 dni stosuję peeling nawilżający i to chyba starczy. Uważam, że nie można przesadzać z niczym, ale raczej duża dawka balsamu nie może zaszkodzić, ale też specjalnie nie pomoże. Jedyne co jest ważne to systematyczność

2. Anonim Anonim

Tak , potwierdzam systematyczność jest ważna . Myślę też że bardzo ważne jest złuszczanie naskórka przynajmniej raz w tygodniu . Polecam olejki do ciała ,np z Alverde , szczególnie po kąpieli :)

3. Teresa Gondek Teresa Gondek

Z tą systematycznością to prawda, mam z tym problem :/ A jaki balsam do ciała możecie polecić, na skórę wrażliwą??

4. Pola Ann Pola Ann

Tak, systematyczność zdecydowanie nam sprzyja, bez niej nawet najdroższe balsamy nic nie zdziałają ;) Jeśli chodzi o skórę wrażliwą, szczególnie zimą, kiedy skóra mi strasznie wysycha - używam czerwonego Garniera albo Neutrogeny.

5. Anonim Anonim

Tak, Neutrogena i Garnier na zimę są idealne. Niedrogie, ale działają cuda. Latem używam Dove z drobinkami rozświetlającymi, a na większe wyjścia Versace Bright Light. Teraz kupiłam Versace cytrusowy, nie pamiętam nazwy, jeszcze nie próbowałam. Ale jak chcecie mieć nawilżoną skórę i ładnie pachnieć cały dzień to polecam.

6. StrasznaSzafa StrasznaSzafa

Ja używam balsamu do ciała z Neutrogeny, peeleingu do ciała z Joanny 1-2 razy w tygodniu i solidnie nawilżającego żelu pod prysznic, zazwyczaj Dove... I tyle :] Kiedyś zaprzyjaźniona pani dermatolog pouczyła mnie, że nadmierne dbanie o ciało i twarz sprawia, że stają się przewrażliwione na czynniki otoczenia i w pewnym momencie dochodzimy do punktu, gdzie bez kosmetykowego dopingu wygląda się fatalnie, bo skóra "zapomniała" jak sobie radzić samodzielnie. Dlatego lepsze są 2-3 dobrze dobrane i stosowane systematycznie produkty niż tona zalegających na półce kremów/balsamów/peelingów itp, zmieniających się jak w kalejdoskopie :)

7. Senti Kal Senti Kal

ja uwielbiam zapachowe balsamy, ale nie koniecznie perfumowane, mogą być jakieś kwiatowe, czekoladowe... Na Vercace kasy nie mam niestety ;/

8. Teresa Gondek Teresa Gondek

Spokojnie jest wiele balsamów w przystępnej cenie, i wcale nie uważam żeby te droższe musiały być lepsze:)

9. Tor Zireael Tor Zireael

@Teresa Gondek: Jeśli masz wymagającą skórę skłonna do podrażnień, alergii, przesuszeń, to niestety jakość idzie w parze z ceną. Wyjątek stanowią kosmetyki perfumeryjne, gdzie płacisz za ich zapach i markę, a nie składniki. Dlatego złotym środkiem są firmy apteczne : Avene, SVR, Bioderma, La Roche, którym moim zdaniem nigdy nie dorówna taka Nivea, czy Dove, które przede wszystkim na mojej skórze przekoszmarnie się kleją :( Abstrahując od tego, że nie mają w składzie prawdziwych substancji pielęgnujących jak mocznik, czy masło shea, a jedynie zaklejają skórę od wierzchu tak samo jak tanie kremy.

10. Patrycja Kaaa Patrycja Kaaa

ja uwielbiam zapachowe balsamy, na szczescie nie mam problematyczne skory i moge przebirac w drogeriach.
    bardzo polecam sklep bath&body, ich balsamy pachnac oblednie, teraz otwieraja sklep w Warszawie.

11. Teresa Gondek Teresa Gondek

Wiem, ale twierdze dalej że cena nie do końca świadczy o jakości, mi najlepiej służy zwykła oliwka bambino czy balsamy z neutorgeny które wcale nie są takie drogie

12. Patrycja Kaaa Patrycja Kaaa

czasem tak jest, ze najprostsze rzeczy najlepiej pomagaja i trzeba probowac metoda prob i bledow :)

13. Anonim Anonim

@Senti Kal: Nie trzeba kupować od razu Versace! Ja też nie używam go na co dzień, bo uważam, że to przesada używać tak drogiego balsamu do codziennej pielęgnacji, podczas, gdy jest szeroki wybór równie dobrych, a tańszych. W tym Versace chodzi mi właśnie tylko o to, że zapach baaaaaardzo długo się utrzymuje - dlatego jest idealny na nocne wyjścia.

14. Senti Kal Senti Kal

@Patrycja Kaaa: a gdzie ten sklep otwarli? Chętnie zobaczę i jeszcze jakie ceny?

15. Senti Kal Senti Kal

@Teresa Gondek: ale oliwka musisz przyznać że ma specyficzny zapach kojarzący się z niemowlakami, wiec na co dzień odpada.

16. szaroscgwiazd szaroscgwiazd

Ja decyduję się na mocno nawilżający żel pod prysznic i balsamu używam tylko, gdy widzę, że skóra jest sucha lub w upalne dni ;)

17. Teresa Gondek Teresa Gondek

@Senti Kal: W Złotych Tarasach i chyba Galerii Mokotów:)

18. Senti Kal Senti Kal

w Warszawie? kurcze to kawałek mam ;p a jakie ceny?

19. Teresa Gondek Teresa Gondek

Ceny są naprawdę przystępne, np za balsam zapłacisz koło 20/30 zł, żele pod prysznic są w podobnej cenie, mgiełka do ciała około 20 zł, no nie jest źle:)

20. Patrycja Kaaa Patrycja Kaaa

Dokładnie, Złote Tarasy i Galeria Mokotów :)