Paznokcie

Witam Was kochani!
Ten wątek poświęcony będzie paznokciom, a dokładnie temu jak o nie dbacie.
Czy macie swoje sposoby na pozbycie się niechcianych skórek? Jak radzicie sobie z rozdwojonymi końcówkami? Odżywki, które są warte uwagi. A może macie pytania, na które na pewno wspólnie odpowiemy? :)

Mój post poświęcony paznokciom :
http://mrs-crown.blogspot.com/2012/09/manicure.html#more

Odpowiedzi

1. Anonim Anonim

polecam odżywki Eveline... w przeszłości obgryzałam paznokcie i to właśnie one pozwoliły mi doprowadzić je do normalnego wyglądu :)

2. Porcelain Desire Porcelain Desire

eveline 8 w 1 aktualnie jestem w trakcie kuracji z ta odżywką ;)

3. Barbara Karkoszka Barbara Karkoszka

Również skusiłam się na odżywkę Eveline 8w1, bo wiele osób ją polecało ;) Mam nadzieję, że chociaż trochę pomoże na te moje rozdwajające się paznokcie...

4. Anonim Anonim

a co na skórki ?? macie jakiś prosty sposób , no i skuteczniejszy i bardziej długotrwały niż klasyczne wycinanie ?
    http://myfashion.nablogu.pl/

5. Karolina Biały Karolina Biały

Miałam taki preparat zmiękczający skórki, został zakupiony w aptece, lecz nazwy nie pamiętam :( był świetny, po jego zastosowaniu skórki same odchodziły. Nie bardzo lubię robić paznokcie, więc aktualnie postawiłam na tipsy. Jestem zadowolona, wyglądają naprawdę naturalnie, a efekty można zobaczyć na ostatnim zdjęciu: http://iamcarolinee.blogspot.com/2012/09/blog-post.html

6. SmellOfRedLipstick SmellOfRedLipstick

Jak dla mnie najlepszym sposobem na włosy, paznokcie, rzęsy i brwi jest olejek rycynowy, kosztuje niecałe 2 zł a efekty niesamowite, zawsze się nim ratuję jak mam kryzys :)

7. Anonim Anonim

Odżywka Eveline 8w1 jest moim numerem jeden! Co do skórek, to używam zmiękczacza z Hally Hansen, scrubu z Avonu i preparatu do usuwania z Eveline. Ale i tak okropnie mi rosną i się przesuszają... Chyba taki już ich urok. Ale walczę z nimi dzielnie, bo wiadomo, że zadbane dłonie to nasza wizytówka!

8. Iza Le. Iza Le.

ja czytałam bardzo złe opinie o ten odżywce 8w1, i moja kumpela troche je potwierdziła... okropnie ją bolały palce po zastosowaniu, a czytałam opinie dziewczyn, ktorym wyszły jakieś czerwone wybroczyny pod paznokciami i w tych miejscach pazurki zaczęły odchodzić od skóry... być może jest to wina formaliny (tej, no wiecie...do żab - trupów w słoikach na biologii), ale producent nawet nie zaznaczył, że może coś takiego się stać, więc ja jej nie kupię... polecam nacieranie olejkami, stosowanie odżywek też nie jest złe, ja mam na przykład bombe witaminową z joko i eliksir z jedwabiem z rossmana i są spoko :) polecam poczytać o paznokciach na forum wizaz.pl :)

9. Anonim Anonim

zgadzam się - olejek rycynowy jest niedrogi, a skuteczny ;)

10. shoco shoco

@Porcelain Desire: w jakiej cenie jest ta odżywka? :)

11. Anonim Anonim

@shoco: cena to od 8-12 zł, zależy od drogerii.

12. szaroscgwiazd szaroscgwiazd

Ja używam kremu do rąk, zazwyczaj stosuję go także po dłuższym kontakcie z wodą lub gdy nie miałam możliwości użycia mydła i tylko płukałam dłonie.
    Oprócz tego używam oliwki na paznokcie i skórki przed każdym malowaniem (od silance taka w a'la pisaku, cudo!) ;)

13. Porcelain Desire Porcelain Desire

@shoco: ja kupiłam za 12 zł ;)

14. AgneseFF AgneseFF

@Anonim: Dokładnie tak! Systematyczność we wcieraniu olejku to podstawa:) Tani i dobry, można go również stosować do rzęs i włosów :) Polecam, a jak jest baaardzo źle to jakieś witaminki doustnie :) Paznokciom się dziej "krzywda" nie z zewnątrz a od środka więc myślę że odżywka pomoże tylko w połowie :)

15. shoco shoco

@Porcelain Desire: dziękuję :)

16. Anonim Anonim

o jej, ja robie paznokcie juz 2 lata, ale za bardzo nie mam czasu zeby zrobic je sobie. Jeszcze do tego dochodzi małe dziecko i strach przed podrażnienia jej tipsami...

17. mrscrown mrscrown

Nowy post dotyczący pielęgnacji dłoni http://mrs-crown.blogspot.com/

18. Anonim Anonim

@Iza Le.: mi raz zdarzyło się, że bolały mnie paznokcie po tej odżywce [swoją drogą strasznie dziwne uczucie, jakby ktoś stał mi butem na paznokciach :d] tylko dlatego, że jednego dnia dałam 2 warstwy - pierwszą koło 13 i drugą wieczorem. Jak widać przesadzić nie można :) A zużyłam 3 opakowania i żadne wybroczyny czy inne cuda u mnie się nie pojawiły. Może dziewczyny oczekiwały cudu i jednego dnia strzeliły sobie 3 warstwy :p To dość silna odżywka, ale nie sądzę żeby zrobiła takie szkody przy stosowaniu wg zaleceń producenta, nie wspomniał o nich bo najwyraźniej przy testowaniu produktu wg zaleceń żadne skutki uboczne się nie pojawiły. Gdyby tak było, MUSIELIBY napisać to na opakowaniu.

A wracając do efektów odżywki 8w1 - jak wspomniałam zużyłam 3 opakowania, kondycja paznokci znacznie się poprawiła, ale niestety - cudu nie było, wciąż się rozdwajają i łamią... Dlatego poszłam do drogerii i kupiłam kilka korowych lakierów do paznokci, co 2-3dni sobie teraz maluję, ozdabiam i ogólnie dbam :) I wreszcie dzięki temu udało mi się zapuścić paznokcie, dalej trochę się rozdwajają ale jest o niebo lepiej.

19. Persona Obscura Persona Obscura

Ja używam odżywek i utrwalaczy OPI. No i kremu. Tyle :)

20. Kasia Kisiel Kasia Kisiel

Ja ostatnio zakupiłam fajny lakier zmieniający kolor :) Polecam jak najbardziej, mają duży wybór kolorów :http://fajnepaznokcie.pl/kategoria/571/lakier_do_paznokci_termiczny_5ml_.html