Ściany w kuchni. Płytki czy farba

Remontuję kuchnie.Już mam zamówione meble kuchenne ale zastanawiam się czy rzeczywiscie warto jest kłaść w kuchni płytki?Może jednak zainwestować w jakąś bardziej wytrzymałą farbę?

Odpowiedzi

 1. Julia Mroczek Julia Mroczek

  Farba się nie sprawdzi.Nie pisze tego ze swojego doświadczenia wprawdzie ale mój znajomy narzekał na to rozwiązanie i ostatecznie zdecydował się na położenie płytek....
  W nowoczesnej kuchni modne estszkło. W tradycyjnej lepie jest jednak zainwestować w jakąś elegancką mozaikę. Ciekawe mozaiki ma w ofercie firma rawdecor
  https://www.rawdecor.pl/pl/19-plytki-scienne

  Taka mozaika jest bardzo praktyczna i uniwersalna.Można ją położyć zarówno w kuchni nowoczesnej jak i w kuchni tradycyjnej.

 2. Monika Wilczyńska Monika Wilczyńska

  My mamy łatwo zmywalną i odporną na zabrudzenia farbę i moim zdaniem to wyglada ladniej jak płytki.

 3. Karola Buch Karola Buch

  Wydaje mi się że jednak płytki po pierwsze sa estetyczniejsze i łatwiejsze w utrzymaniu czystości. Ostatnio robiłam kuchnie pod wymiar i tez sie zastanawiałam co lepsze. firma która zabudowywała mi wszystko w kuchni "Wiór Płyt" poradziła że płytki zdecydowanie będą lepsze pod każdym względem i wizualnym,lepiej komponują się z meblami i oczywiście jeżeli chodzi o utrzymanie czystości. Posłuchałam ich i teraz nie żałuje.

 4. bronia kicz bronia kicz

  Tylko płytki. Ale nie muszą być przecież nudne i "zimne" :) Zobacz jakie te są fajne: https://www.globalo.pl/portfolios/okap-do-zabudow-amadio-60-1-black/ . W ogóle cała kuchnia pięęęękna :)

 5. Marta Lis Marta Lis

  Ciekawe płytki do kuchni można również znaleźć na https://www.twojelazienki.pl/polcolorit/plytki-kuchenne.html. Ja podczas remontu zdecydowałam się na nie i bardzo zadowolona, wyglądają przepięknie :)

 6. Monika Wilczyńska Monika Wilczyńska

  Moim zdaniem bardziej na czasie jest farba silikonowa z latwym czyszczeniem.

 7. Sara Dax Sara Dax

  Coraz więcej osób zastanawia się co warto położyć na ścianę w kuchni zamiast płytek. Mi się wydaję, że płytki powoli wychodzą z mody (chyba, że takie typowo nowoczesne), z drugiej strony farby w kuchni bym zupełnie nie widziała. Przerabiałam to na wynajmowanym mieszkaniu i każde zachlapanie będzie widać - w moim przypadku okazało się to kompletnie niepraktyczne.

  Nie musisz się jednak ograniczać do płytek, lub farby. Możesz wybrać inne rozwiązania (np. szkło). Przeklejam niezły artykuł, gdzie znajdziesz trochę propozycji: https://primagran.pl/blog/news/co-zamiast-plytek-w-kuchni-na-sciane-nad-zlewem-5-sprawdzonych-materialow

  Jeżeli jednak padnie na płytki, podziel się z nami jaki wzór wybrałaś - zawsze miło pooglądać.

 8. Marek Jagielski Marek Jagielski

  Dla mnie płytki bezfugowe.