Co na bóle kolana

dzisiaj siedzialam sobie na nogach tak jakbym kleknela i usiadla. okolo 20minut w tej pozycji, strasznie mi scieprly nogi... Chodzily mi ,,mrówki'' po calych nogach i bolalo jak diabli ale przeszlo. Chwile pozniej zobaczylam na lewym kolanie gruba jakby żyle siną nacisnelam, zabolalo, zakóło i teraz mam cale kolano sine. jak wyprostuje noge to troche blednie ale jak zegne znowu robi sie fioletowe. Co mi sie moglo stac? Nie boli mnie bardzo przy chodzeniu tylko przy zgieciu do oporu.

Odpowiedzi

1. Nnn Ska Nnn Ska

Widocznie mamy tutaj do czynienia z kontuzją albo przeciążeniem. Na razie proponowałabym nie obciążać kolana oraz udać się do lekarza ortopedy. Ten powinien wykonać prześwietlenie i stwierdzić co jest powodem tego bólu kolana...

Sama miałam problem z kolanem z powodu uprawianego sportu. Okazało się,ze nie moge po prostu tak bardzo obciążac kolan.

Pomogły opaski kompresyjne: https://www.os1st.pl Które znacznie zmniejszają siły działające na kolano. Możesz sobie o tym poczytać.

2. Teresa Walońska Teresa Walońska

Ja za to podejrzewam, że pękło Ci naczynie krwionośne. To mrowienie to było tak jakby oddychanie beztlenowe Twoich mięśni, bo krew nie mogła dotrzeć. W związku z tym podniosło się ciśnienie w naczyniach krwionośnych (czyli naczynia się wybrzuszyły, stały się widoczne), a ty natrafiłaś na słaby punkt, który zerwałaś.
    Powinna raczej sama się wchłonąć, ale na wszelki wypadek warto byłoby się przejść do lekarza.

3. Zuza Krawiec Zuza Krawiec

Bóle kolana mogą być spowodowane wieloma czynnikami. Najlepiej udać się do lekarza. Mi pomogły wkładki ortopedyczne, a można o nich poczytać więcej tutaj -> https://fororto.pl/indywidualne-wkladki-ortopedyczne-do-butow/

4. Basia Nowicka Basia Nowicka

Polecam hydrolizowany kolagen. Daje bardzo dużo, sama stosuję i jak najbardziej są pozytywne efekty.

5. Karola Buch Karola Buch

Wydaje mi się że dobrym rozwiązaniem będą zabiegi na kolana. Ja często też mam problem bo dosyć sporo biegam. I świetnym rozwiązaniem jest zabieg fali uderzeniowej.Często chodzęna zabiegi do Centrum rehabilitacji Kriosonik i tam też właśnie korzystam z tego zabiegu.