Co najlepsze na podłogę do salonu. Panele czy drewno?

Dodam,ze mam ogrzewanie podlogowe. Co będzie najlepsze?

A moze jest jakas inna opcja?

Dodam,że płytki nie wchodzą w grę.....

Odpowiedzi

 1. Anna Wiśniewska Anna Wiśniewska

  No cóż. Obie opcje mają swoje wady i zalety:
  Panele: niedrogie, dobrze się prezentują, jednocześnie są bardziej narażone na uszkodzenia
  Drewno ; mozńa je odnowić ale jest drogie. No i trzeba co jakiś czas cyklinować i lakierować.

  Jednakze jeśli jest w pokoju ogrzewanie podlogowe to najlepiej będzie postawić na podłogę winylową.Daje o wiele lepsze przewodnictwo cieplne niż panele.Wykładziny takie ma firma Wapol https://www.wykladzinywapol.pl/wykladziny/pvc - jest to bardzo dobra jakośc wykonania.

 2. Bianca Stonek Bianca Stonek

  Mieszkanie do celów prywatnych, czy na wynajem? W obu przypadkach postawiłabym na panele - obecne rozwiązania moim zdaniem dorównują naturalnym parkietom, które są problematyczne w pielęgnacji. Nie wyglądają również gorzej, zwłaszcza jeśli weźmie się takie z czterostronną v-fugą.

  Dla celów prywatnych wzięłabym po prostu droższe. Jeśli chodzi o mieszkanie na wynajem, to nie ma co bać się tańszych rozwiązań (oczywiście nie mówię o najtańszym badziewiu) - po to macie kaucję, że jeśli coś się stanie, to obciążony zostanie lokator.

  Najlepszym rozwiązaniem jest chyba nawet powierzenie wszystkiego firmie, która zajmie się ew. problemami związanymi z zarządzaniem mieszkaniami. Ja osobiście polecam zajrzeć tutaj, jeśli jesteście z Trójmiasta: http://billberry-apartments.pl/dla-wlascicieli

 3. Paulina Krawczyk Paulina Krawczyk

  A może posadzka żywiczna? Coraz więcej osób korzysta z tego rozwiązania, ale nic dziwnego posadzka z żywicy jest bardzo trwała. Poczytajcie http://tekstowy.net/posadzki-zywiczne-gdzie-najlepiej-sprawdzaja-sie-posadzki-z-zywicy/ - co sadzicie o takiej podłodze na przykład w salonie?

 4. Alicja Takiczuk Alicja Takiczuk

  Raczej drewno. Panele moga sie wyginac pod wplywem zmian temperatury.

 5. Basia Febijańska Basia Febijańska

  Tylko drewno, to świetna inwestycja. Podłogi drewniane są solidniejsze, lepiej się prezentują, jest to po prostu klasyka gatunku :) Ja swoje podłogi zamawiałam w tym sklepie:http://www.parkietymarzen.com.pl/ i sporo zaoszczędziłam :) Można wyszukać fajne okazje!