Co najlepsze na podłogę do salonu. Panele czy drewno?

Dodam,ze mam ogrzewanie podlogowe. Co będzie najlepsze?

A moze jest jakas inna opcja?

Dodam,że płytki nie wchodzą w grę.....

Odpowiedzi

 1. Anna Wiśniewska Anna Wiśniewska

  No cóż. Obie opcje mają swoje wady i zalety:
  Panele: niedrogie, dobrze się prezentują, jednocześnie są bardziej narażone na uszkodzenia
  Drewno ; mozńa je odnowić ale jest drogie. No i trzeba co jakiś czas cyklinować i lakierować.

  Jednakze jeśli jest w pokoju ogrzewanie podlogowe to najlepiej będzie postawić na podłogę winylową.Daje o wiele lepsze przewodnictwo cieplne niż panele.Wykładziny takie ma firma Wapol https://www.wykladzinywapol.pl/wykladziny/pvc - jest to bardzo dobra jakośc wykonania.

 2. Bianca Stonek Bianca Stonek

  Mieszkanie do celów prywatnych, czy na wynajem? W obu przypadkach postawiłabym na panele - obecne rozwiązania moim zdaniem dorównują naturalnym parkietom, które są problematyczne w pielęgnacji. Nie wyglądają również gorzej, zwłaszcza jeśli weźmie się takie z czterostronną v-fugą.

  Dla celów prywatnych wzięłabym po prostu droższe. Jeśli chodzi o mieszkanie na wynajem, to nie ma co bać się tańszych rozwiązań (oczywiście nie mówię o najtańszym badziewiu) - po to macie kaucję, że jeśli coś się stanie, to obciążony zostanie lokator.

  Najlepszym rozwiązaniem jest chyba nawet powierzenie wszystkiego firmie, która zajmie się ew. problemami związanymi z zarządzaniem mieszkaniami. Ja osobiście polecam zajrzeć tutaj, jeśli jesteście z Trójmiasta: http://billberry-apartments.pl/dla-wlascicieli