Grupy / Społeczności - sposobem na zwiększenie popularności bloga?

To, że dobrze jest mieć fanpejdż wiemy już od kilku lat. Facebook pozwalał w łatwy sposób zdobyć czytelników a potem powiadamiać ich o nowych postach. Od pewnego czasu ten trend jednak się zmienia. Wielu osobom zasięgi maleją, nie docierają już do tej samej liczby osób co dawniej, szczególnie jak nie dopalają postów za pieniądze.
Nieco inna sytuacja jest w przypadku grup, przeżywają one swój renesans i nawet oficjalne komunikaty sugerują, że będą teraz bardziej promowane. Są głosy, które mówią, że częściej widują posty z grup na swoich tablicach niż inne.

Czy prowadzicie grupy na fb lub społeczności na google plus, związane z waszą działalnością blogową? Jak się sprawdzają - czytelnicy chętnie dołączają? Czy promujecie na nich swoje treści na przykład przypinając je u góry? Czy oferujecie coś ponad to, co ktoś może znaleźć na blogu?

Ja założyłem grupę na fb dość dawno temu, ale wtedy nie miałem na nią pomysłu. Społeczność na google plus radziła sobie lepiej i urosła już do ponad 2 tysięcy. Natomiast facebookową uaktywniłem pod koniec zeszłego roku i jakiś czas temu przekroczyłem 200. Oba miejsca skupiają się na platformie blogger. Masę jest grup wzajemnej promocji, gdzie wszyscy wrzucają swoje linki a nikt nie zagląda na te blogi. Takich, na których można dowiedzieć się czegoś nowego o platformie blogspot lub uzyskać pomoc w rozwiązaniu problemu, brakowało.

tak to wygląda na fb: https://www.facebook.com/groups/BloggerPolska/
a tak na g+: https://plus.google.com/communities/108020925201984215172

Odpowiedzi