Co aktualnie czytacie?

Co aktualnie czytacie? Jakie książki możecie polecić?

Odpowiedzi

1. piotrek piotrek

Ja ostatnio kryminały http://jonesbo.pl/ksiazki/#f=.ksiazki-z-harry-hole Jak ktoś lubi ten gatunek to polecam ;)

2. Basia Kowal Basia Kowal

Także czytam sporo kryminałów, obecnie nowy tom "Millennium". Czytałam ostatnio też dobrą książkę kucharską "Zdrowy czekoholik" O. Ivanova z wieloma nowatorskimi, ale prostymi przepisami na czekoladowe desery - polecam.

3. Marek Mirski Marek Mirski

U mnie leci cała seria Sumlińskiego, wciągnęło mnie Pogorzelisko i tak się nie mogę oderwać :)

4. polandi polandi

Ja próbuje Książę Cieni, ale strasznie opasłe tomisko.

5. Marta Kubicka Marta Kubicka

Ja czytam ostatnio opowiadania Tomasza Manna, bardzo interesująca lektura.

6. Martyna Lisz Martyna Lisz

Żulczyk - Ślepnąc od świateł

7. Paulina Krawczyk Paulina Krawczyk

Ja polecam Stephena Kinga, dla początkujących "Pan Mercedes" ;-) Aż strach się bać.

8. Jan Buk Jan Buk

ostatnio wydany super kryminał post apokaliptyczny - "ostatni policjant" bena wintersa

9. zuzia gola zuzia gola

Koniecznie sięgnijcie po Kroniki Saltamontes Moniki Marin - niby książka dla młodzieży a czytałam jak żadnej ostatnio, za sobą mam dwie części, czekam na kolejną. W skrócie rzecz opowiada o losach dwóch chłopców z sierocińca, którzy rozdzieleni próbują się odszukać w powojennej Europie. Po drodze spotykają wielu dobrych ludzi, a pomaga im w tym ich Maszyna do produkowania Szczęścia - konstrukcja nad która pracowali w sierocińcu. Oczywiście maja do czynienia także z dziwnymi zdarzeniami, choćby próbując rozwikłać zagadkę tajemniczego bractwa którego symbolem jest konik polny - interesująca i wciągająca historia niczym z Indiany Jonesa :)

10. Krystyna Sobk Krystyna Sobk

Jeśli chodzi o książki to aktualnie czytam Pratchetta i jego Świat Dysku. Natomiast jeśli chodzi o artykuły to ostatnio przeczytałam ciekawy - https://www.easysend.pl/blog/jak-dorobic-w-uk/

11. Kasia Wojcik Kasia Wojcik

zuzia gola - też jestem świeżo po lekturze Kronik Saltamontes i cały czas jestem "w tym świecie" ;) Świetne książki, nie chcę za bardzo spoilerować, ale przygody Adama i Aleksa ciężko zliczyć ;) Lubię takie książki, gdzie dużo się dzieje i po prostu czytanie wciąga, te do nich na pewno należą! :)

12. Karina Kowalik Karina Kowalik

Zuzia - ja uwielbiam Kroniki Saltamontes. Czekam na trzeci tom. Podobno ma być niedługo. A książka jest mega wciągająca. I w zasadzie dla każdego. Niesie ze sobą tyle uniwersalnych, ponadczasowych prawd, które sprawdzą się w przypadku każdego. Do wielu fragmentów z tej książki z przyjemnością wracam. To tylko jeden z moich ulubionych cytatów ""(…) życie to zmiany. Gdy nie ma zmian, nie ma życia. Życie jest jak rzeka. Nie możesz zatrzymać jej biegu, bo wtedy z rzeki zrobi się staw, w którym nie ma już krystalicznej wody, a brudna, ciężka ciecz."