Co aktualnie czytacie?

Co aktualnie czytacie? Jakie książki możecie polecić?

Odpowiedzi

 1. piotrek piotrek

  Ja ostatnio kryminały http://jonesbo.pl/ksiazki/#f=.ksiazki-z-harry-hole Jak ktoś lubi ten gatunek to polecam ;)

 2. Basia Kowal Basia Kowal

  Także czytam sporo kryminałów, obecnie nowy tom "Millennium". Czytałam ostatnio też dobrą książkę kucharską "Zdrowy czekoholik" O. Ivanova z wieloma nowatorskimi, ale prostymi przepisami na czekoladowe desery - polecam.

 3. Marek Mirski Marek Mirski

  U mnie leci cała seria Sumlińskiego, wciągnęło mnie Pogorzelisko i tak się nie mogę oderwać :)

 4. polandi polandi

  Ja próbuje Książę Cieni, ale strasznie opasłe tomisko.

 5. Marta Kubicka Marta Kubicka

  Ja czytam ostatnio opowiadania Tomasza Manna, bardzo interesująca lektura.

 6. Martyna Lisz Martyna Lisz

  Żulczyk - Ślepnąc od świateł

 7. Paulina Krawczyk Paulina Krawczyk

  Ja polecam Stephena Kinga, dla początkujących "Pan Mercedes" ;-) Aż strach się bać.

 8. Jan Buk Jan Buk

  ostatnio wydany super kryminał post apokaliptyczny - "ostatni policjant" bena wintersa

 9. zuzia gola zuzia gola

  Koniecznie sięgnijcie po Kroniki Saltamontes Moniki Marin - niby książka dla młodzieży a czytałam jak żadnej ostatnio, za sobą mam dwie części, czekam na kolejną. W skrócie rzecz opowiada o losach dwóch chłopców z sierocińca, którzy rozdzieleni próbują się odszukać w powojennej Europie. Po drodze spotykają wielu dobrych ludzi, a pomaga im w tym ich Maszyna do produkowania Szczęścia - konstrukcja nad która pracowali w sierocińcu. Oczywiście maja do czynienia także z dziwnymi zdarzeniami, choćby próbując rozwikłać zagadkę tajemniczego bractwa którego symbolem jest konik polny - interesująca i wciągająca historia niczym z Indiany Jonesa :)

 10. Krystyna Sobk Krystyna Sobk

  Jeśli chodzi o książki to aktualnie czytam Pratchetta i jego Świat Dysku. Natomiast jeśli chodzi o artykuły to ostatnio przeczytałam ciekawy - https://www.easysend.pl/blog/jak-dorobic-w-uk/

 11. Kasia Wojcik Kasia Wojcik

  zuzia gola - też jestem świeżo po lekturze Kronik Saltamontes i cały czas jestem "w tym świecie" ;) Świetne książki, nie chcę za bardzo spoilerować, ale przygody Adama i Aleksa ciężko zliczyć ;) Lubię takie książki, gdzie dużo się dzieje i po prostu czytanie wciąga, te do nich na pewno należą! :)

 12. Karina Kowalik Karina Kowalik

  Zuzia - ja uwielbiam Kroniki Saltamontes. Czekam na trzeci tom. Podobno ma być niedługo. A książka jest mega wciągająca. I w zasadzie dla każdego. Niesie ze sobą tyle uniwersalnych, ponadczasowych prawd, które sprawdzą się w przypadku każdego. Do wielu fragmentów z tej książki z przyjemnością wracam. To tylko jeden z moich ulubionych cytatów ""(…) życie to zmiany. Gdy nie ma zmian, nie ma życia. Życie jest jak rzeka. Nie możesz zatrzymać jej biegu, bo wtedy z rzeki zrobi się staw, w którym nie ma już krystalicznej wody, a brudna, ciężka ciecz."

 13. Wiktoria Polan Wiktoria Polan

  Dziewczyny Monika Mari tak sprytnie przemyciła prawdy, jakich często dzisiaj niespotykany że chyba każdy po Trylogie sięgnąć powinien. Te cytaty to tylko garstka, a na uwagę zasługują tam tolerancja, prawdziwa przyjaźń, miłość i bezinteresowna pomoc tym ,którzy takiej potrzebują. Mnie wzruszyli chłopcy, miłość Aleksa i Katarzyny - przecudna i jakże trwała a wydawać by się mogło że młodzieńcza i niedojrzała. Zatęskniłam sama za tata, który odszedł a czuje jego bliskość na każdym kroku, w sytuacji gdy muszę decydować o ważnych kwestiach w moim życiu (nie mam kamienia, a jednak). Strasznie wciągnęła mnie też tajemnica bractwa Saltamontes. Oj trzeba przeczytać :)

 14. Karina Kowalik Karina Kowalik

  Też ten motyw mi się podobał. Zresztą sam moment, gdy Aleks i Katarzyna się poznają. Tajemnica, ukryta komnata w kościele, niebezpieczeństwo... Super. Drugi mój ulubiony moment to gdy Aleks ratuje psa Kotleta. Z jednej strony sytuacja przerażająca, ukazująca to jak bezlitosna jest wojna, z drugiej budująca - bo pies zostaje uratowany i staje się towarzyszem przygód Aleksa.

 15. Wiktoria Polan Wiktoria Polan

  To prawda, faktycznie akcja z Kotletem, jego oddanie i pokazanie wierności psa w stosunku do człowieka tez zasługuje na pochwałę. W sumie nie wiem, czy zauważyliście że dobrzy ludzie w książce Moniki Marin zawsze mają ostatecznie nagrodę za swoje poświęcenie i takich happy endów jest tam kilka, na przykład Barbara znalazła księcia z bajki ;) Anabelle też znalazła mężczyznę swojego życia i z damy stała się zwykłą kobietą z prowincji, z dobrym wychowaniem i mądrością, jaką zaszczepiała swoim dzieciom. Adam i Aleks mieli szczęście, co?

 16. Kasia Wojcik Kasia Wojcik

  Dziewczyny tak wszystko przypominacie, że aż chce się jeszcze raz przeczytać ;) Postać Barbary zawsze wywoływała u mnie uśmiech i do samego końca jej kibicowałam, wiedziałam, że w końcu i ona zazna miłości ;) W końcu dobro wraca :) A Kotlet to obraz wzorcowego psa, wierny! Podsunęłam też książki synowi i już słyszę, że fajnie by było mieć takiego własnego Kotleta ;)

 17. Paulina Wuczko Paulina Wuczko

  Dress Scandinavian :)

 18. fifi fifi fifi fifi

  "Masakra"

 19. Basia Kowal Basia Kowal

  Z nowości mogę polecić "Za zamkniętymi drzwiami". Zachęcam też do poradnika "Lifting bez skalpela - trening mięśni twarzy" o tym jak za pomocą nieinwazyjnych metod poprawić stan skóry twarzy, ogólnie poprawić wygląd - z pewnością nie zaszkodzi, a może pomóc.

 20. Fresap Fresap

  Ja właśnie czytam 'Luz i tak nie będę idealna' Tatiany Mindewicz - Puacz. Fajnie napisane, z dużą dawką dystansu do siebie i świata, nie jak klasyczny poradnik o życiu.