Skąd wiadomo, że sklep w sieci jest dobry?

Znalazłam nowy sklep internetowy, o którym wcześniej nie słyszałam, żadna z moich znajomych też nie. Mają głównie torebki ze skóry i dosyć niskie ceny - tak bardzo, że aż mi się to wydaje podejrzane. Nie ma opcji zwrotu towaru, a ja nie chcę, żeby się w dniu dostawy okazało, że to jednak nie jest prawdziwa skóra. Nie wiecie czy można jakoś sprawdzić czy firma jest uczciwa?

Odpowiedzi

1. piotrek piotrek

Jeżeli jest to sklep internetowy to ustawa zapewnia Ci możliwość zwrotu. Jeżeli sklep pisze, że nie ma zwrotów to coś jest nie tak. Najlepiej wtedy skontaktować się ze sklepem w celu wyjaśnienia dlaczego piszą, że nie ma zwrotów skoro zgodnie z prawem muszą takie zwroty realizować.

2. Ania Tarla Ania Tarla

Ja bym też sprawdziła opinie w Internecie. Ludzie od razu piszą o firmie, która zawiodła ich oczekiwania.

3. Karolina Ryska Karolina Ryska

Dokładnie, jak coś jest nie tak, to szybko pojawiają się negatywne komentarze.

4. klaudia1999 klaudia1999

Każdy sklep musi mieć regulamin i możliwość zwrotu towarów w ciągu 14 dni. Bynajmniej ja kupuję na takich sklepach, gdzie ściśle określony jest regulamin ;)
    Bałam się zakupów przez internet, tym bardziej rzeczy powyżej 2000 zl jednak można trafić na sklepy godne polecenia

5. Janek Kozłowski Janek Kozłowski

Każdy sklep internetowy musi mieć możliwość zwrotu towaru. Jeżeli mają taki zapis w Regulaminie to jest niezgodny z prawem.

6. Paulina Krawczyk Paulina Krawczyk

Może warto przed złożeniem zamówienia poczytać opinie o sklepie.

7. Renata Halicka Renata Halicka

Najlepiej popytać kogoś, kto już robił tam zakupy.

8. polandi polandi

Samą firmę możesz też w KRS sprawdzić po ich numerze REGON czy NIP, sprawdzisz chociaż czy istnieje.

9. Antonia Max Antonia Max

najlepiej sprawdzić dane sklepu, czy sklep faktycznie istnieje, każdy taki sklep ma wpis do krs więc to można sprawdzić łatwo, poza tym poszukać opinii, trzeba uważać na podejrzanei tanie sklepy, ja mam antywirusa g date i on też sprawdza tronki, jak jakas jest podejrzana to w ogóle ja blokuje, to juz od razu daje do myslenia ze w taim miejscu zakupow lepiej nie robić,

10. fifi fifi fifi fifi

Nie wiadomo:P

11. Kamil Grom Kamil Grom

Najlepiej sprawdzać opinie innych klientów sklepu. Ale też trzeba pamiętać że hej zawsze i w każdej branży będzie. Ja zwracam uwagę na to i przeważnie są sklepy w których można znaleźć parę złych opinii, ale są czasem sklepy w których widnieją same złe opinie.

12. Fresap Fresap

Jeżeli ceny są podejrzanie niskie i dodatkowo nie ma opcji zwrotu to... poszukałabym innego sklepu. Porządny sprzedawca działa zgodnie z prawem i daje szansę na zwrot.