Jakie studia?

Witam.
Czy warto jeszcze studiować? Jakie kierunki studiów w tym roku są popularne? Czy zdrowie publiczne to przyszłościowy kierunek? WSEiZ ma go w swojej ofercie edukacyjnej http://www.wseiz.pl/pl/studia/wydzial-ekologii/zdrowie-publiczne ? Uczelnia ma duży wybór kierunków i cieszy się pozytywnymi opiniami do tego ma czesne w przystępnych cenach.

Odpowiedzi

1. Rita Pom Rita Pom

Studia to inwestycja w przyszłość. Ja wybrałam WSB. Zwłaszcza, że są jeszcze promocje i można zaoszczędzić. Mnie wszyscy namawiali na logistykę, bo to dość przyszłościowe i nie żałuje. nie miałam problemu ze znalezieniem pracy.

2. Patrycja Karpowicz Patrycja Karpowicz

O, zgadzam się ze zdaniem wyżej, że studia to inwestycja w przyszłość. Sama tak do nich podchodzę i chyba teraz żyjemy w takich czasach, kiedy bez studiów ciężko o dobrą pracę, dlatego trzeba się przemęczyć tych kilka lat :P. Ja niedawno zaczęłam studia, bo dopiero pierwszy rok za mną, ale ogólnie podoba mi się całe to studiowanie. Jestem na logistyce międzynarodowej na UTH Chodkowskiej - to warszawska uczelnia. Nauki trochę było, zwłaszcza w sesji, ale udało mi się wszystkie egzaminy zdać bez poprawki, także jest dobrze :D. Organizacja uczelni też na plus, budynki są dobrze wyposażone, w dziekanacie da się wszystko załatwić, studenci mogą starać się o stypendia - czy te socjalne, czy stypendium Rektora, także jest OK ;]

3. Paulina Krawczyk Paulina Krawczyk

Dokładnie jest jak piszesz, bez studiów i wysokich kwalifikacji można pomarzyć o znalezieniu dobrej pracy.

4. Halina Usynowska Halina Usynowska

Wiecie co, dla mnie najlepsze studia to takie, które pozwalają na pogodzenie pracy ze studiami. Nie ma się co oszukiwać, dzisiaj już nie wystarcza sam dyplom, trzeba mieć jakieś doświadczenie. Gdy zaczęłam logistykę to od razu poszłam do agencji pracy https://www.gppeople.pl/35,gp-people-agencja-pracy-tymczasowej-w-gdansku.html i w niedługim czasie znaleźli mi pracę przy wpisywaniu danych do komputera. I w sumie tak przez całe 5 lat studiów pracowałam w kilku miejscach, że po obronie mogłam się pochwalić już solidnym doświadczeniem :)

5. Paulina Krawczyk Paulina Krawczyk

Ja sądzę, że mimo wszystko warto studiować- mamy wymagający rynek i pracodawcy zwracają uwagę na wykształcenie.

6. Gośka Rybarczyk Gośka Rybarczyk

Wiesz, zdrowie publiczne to całkiem przyszłościowy kierunek, bo otwiera się coraz więcej prywatnych szpitali i przychodni i oni potrzebują specjalistów do zarządzania usługami medycznymi. Wydaje mi się jednak, że chyba jednak lepiej jest wybrać studia informatyczne, np. na http://www.zpsb.pl/studia-i-stopnia/. Na informatyków jest ciągłe zapotrzebowanie, a już nawet w czasie studiów zarabiają bardzo dobrze. Ostatnio widziałam ogłoszenie. Firma szukała grafika komputerowego i stawka wynosiła prawie 6 tysięcy, a jeszcze można było to negocjować;)

7. Jawor Jawor Jawor Jawor

Podobno bardzo dobrym kierunkiem jest logistyka, warto sprawdzić.

8. Paulina Krawczyk Paulina Krawczyk

Teraz jakbym miała wybierać to poszłabym na zarządzanie zasobami ludzkimi.

9. Plain Jane Plain Jane

Jezeli studia to tylko te, ktore daja dobry zawod: lekarz, prawnik, ksiegowy, economista, finance, handel, nauczyciel matematyki, itp.

10. juwuzam juwuzam

Czy należy więc kierować się sercem? Tak, jeśli zależy nam na zdobyciu wyższego wykształcenia. Jednak jeśli postawimy na kierunek, który nie jest specjalnie poszukiwany na rynku pracy, musimy zdawać sobie sprawę, że znalezienie pracy w zawodzie będzie wymagało od nas więcej starań i wysiłku. Dotyczy to głównie studiów humanistycznych, np. socjologii czy psychologii (zbyt wielu absolwentów jest obecnie na rynku). Tutaj rozwiązaniem mogą być dodatkowe kursy i szkolenia, a także studia podyplomowe. Trudności zawodowe dotyczą także kierunków artystycznych, w których zaistniejemy nie tylko talentem, ale przede wszystkim przebojowością i aktywnością zawodową.

11. Beata Kalu Beata Kalu

Wbrew pozorom to nie taka latwa sprawa wybrac kierunek studiow. W pierwszej kolejnosci trzeba kierowac sie swoimi upodobaniami, po co isc gdzies na sile i sie meczyc na kierunku ktory nas zupelnie nie interesuje. Kolejna wazna rzecz to rynek pracy, czyli jakie jest zapotrzebowanie po ukonczeniu danej uczelni. Wiele osob popelnia ten blad, idzie na studia byleby miec papierek z ktorego pozniej nic nie wynika. Moja znajoma dla przykladu wybrala Wyższa Szkoła Bankowa w Poznaniu gdzie studiuje juz od roku. Jak narazie wszystko idzie po jej mysli i po skonczeniu ma zamiar zaczac prace w banku. Co sadzicie o takim wyborze, ma przyszlosc?

12. Weronika Marc Weronika Marc

No niestety, dzis jak chcesz miec co do garnka wlozyc to musisz sie starac. Powiedz to ludzia, ktorym nie chce sie palcem niczego ruszyc....

13. Anna Michalska Anna Michalska

najlepiej studiować grafikę albo informatykę

14. Oliwia Marczak Oliwia Marczak

Popieram, informatyka i grafika to przyszłościowe kierunki

15. sober sober

Powiedzieć wam jaki jest najlepszy kierunek jaki możecie wybrać? UWAGA! Takie jaki wam się podoba! To jest najlepsza rada jaką możecie dostać. Nie warto iść na kierunek który uważacie za przyszłościowy albo taki po którym będzie dużo pieniędzy. Wart studiować to co się kocha i to co Cię interesuje! Na prawdę najlepsza rada jaką mogę wam dać.

16. Ewa Boberr Ewa Boberr

Popieram, nie idzcie tam gdzie Wam się teoretycznie "opłaca" tylko tam gdzie chcecie!

17. Anna Berejza Anna Berejza

również popieram. to pięć lat życia, a potem lata pracy zawodowej - nie warto iść na studia, które nas nie interesują

18. Eryka Tom Eryka Tom

Jestem trochę odmiennego zdania . W dzisiejszych czasach studia przecież w ogóle nie gwarantują uzyskania dobrego zawodów przyszłości . Niestety sama jestem tego najlepszym przykładem . Mam kilku znajomych , którzy musieli wyjechać za granicę , aby zarobić na utrzymanie siebie i swojej rodziny . Jest tylko chyba kilka kierunków , które gwarantują odpowiednią pracę . Wydaje mi się , że na studia mimo wszystko warto iść , ale trzeba od razu zdobywać niezbędne doświadczenie , aby mieć potem co zaoferować pracodawcy , ponieważ oni często przyjmują ludzi , którzy mają jakieś praktyczne , a nie tylko teoretyczne umiejętności

19. Renata Halicka Renata Halicka

Jakby nie patrzeć, ten papierek ze studiów jest jednak przez pracodawców często rozpatrywany w kategorii konieczności.

20. Ilona Oleksiewicz Ilona Oleksiewicz

Teraz studia są jak matura kiedyś. Niby się już tak na to nie patrzy ale każdy musi mieć. Obojętne jakie byle by były. Na pozycję i zarobki za to wpływa doświadczenie i umiejętności.