problem z cerą

bardzo mi się popsula cera ostatnio, nie wiem od czego, mam raczej normalna, tylko w taka pogode mi się przetłuszcza i nie wygląda dobrze, jest tez bardziej zaczerwienoa i podrazniona, nie wiem o co może chcodzic? Używam tylko zelu do twarzy i toniku, zawsze to wystarczalo.

Odpowiedzi

1. Anna Kowalska Anna Kowalska

Może właśnie kosmetyki, których używasz Cię uczuliły. Toniki bardzo często są wysuszające i może Twoja skóra stała się przesuszona i stała się zaczerwieniona. Warto kupić sobie balsam do twarzy i ciała bardzo mocno nawilżający z firmy cetaphil.

2. Ania Anis Ania Anis

twoja buzia potrzebuje żeby ja bardziej nawilzyc. Ja tak mam ze jak nie naloze kremu i ne ma tej bariery to po całym dniu moja skora bardzo cierpi. Pielegnacja jest mega wazna, możesz zacząć od tego żeby zmywac dobrze makijaż np. plynem micelarnym (ja mam z oeparola i jest dobry). Później nałozyc krem, na wakacje będzie dobry taki z filtrem , ja mam nawilzajacy z serii esensse tez z tej firmy i ma sph 15, jest lekki i nie splynie. No i nie katuj bardzo skory makijażem w upal, u mnie to ma bardzo duże znaczenie, wtedy nie zapycham sobie porow i daje jj oddychać 

3. Katarzyna Godoś Katarzyna Godoś

Dziewczyny, a co na schodzącą skórę?

4. Martyna Marta Martyna Marta

olejek arganowy super się sprawdza, bo ma działanie antyseptyczne http://wlosy-naturalne.pl/pl/olej-arganowy/259-olej-arganowy-100ml.html ja go stosuję i nie mam problemów. Wcieram go też we włosy, z czystym sercem mogę polecić :)

5. Agnieszka Kaczkowska Agnieszka Kaczkowska

Na przetłuszczanie, rozszerzone pory pomoże ostatnio wracający do łask węgiel aktywny, można zrobić sobie z niego maseczkę, rozkruszając zwykłe tabletki węgla z apteki, mieszając z żelatyną i wodą. Albo kupić gotową maseczkę węglową (ma ją w ofercie nasza polska Bielenda) z dodatkiem glinki. Powinno pomóc na problemy z cerą i zadbaj jeszcze o dobre nawilżenie (alantan, krem z witaminą A albo cicalfate).

6. kaludia kos kaludia kos

Ja słyszałam o domowych peelingach no i podobno cytryna dobrze działa na nasze czarne kropeczki.

7. Paulina Krawczyk Paulina Krawczyk

Jak się ma problemy z cerą to lepiej nie eksperymentować z domowymi sposobami, bo można sobie zaszkodzić.

8. Krystyna Stryska Krystyna Stryska

Dokładnie, nie ma co eksperymentować. Ja bym udała się mimo wszystko do dermatologa

9. kasia1992 kasia1992

Zasady pielęgnacji tego typu cery są podobne, jak innych rodzajów skóry – warto jednak zwrócić uwagę na kilka drobiazgów, które są szczególnie ważne. Cerę tłustą trzeba dokładnie oczyszczać nie tylko wieczorem, ale również rano, by usunąć zalegającą na niej warstwę sebum i martwe komórki. Po każdym myciu twarz należy przetrzeć tonikiem antybakteryjnym, zmniejszającym widoczność porów (można to robić również w ciągu dnia, dla odświeżenia). Co kilka godzin do skóry można przykładać bibułkę matującą, która zbierze nadmiar sebum. Raz w tygodniu konieczny jest peeling, który mechanicznie usunie resztki martwego naskórka (w przeciwnym przypadku obumarłe komórki zablokują pory, co doprowadzi do powstania zaskórników, a nawet ropnych wykwitów). Po peelingu warto nałożyć maseczkę antybakteryjną albo ściągającą pory, np. na bazie glinki.

10. Agnieszka Kaczkowska Agnieszka Kaczkowska

Spróbuj zmienić kosmetyki, a nawet zasięgnąć porady dermatologa. U mnie pomogły kosmetyki przeznaczone do cery trądzikowej oraz maseczka węglowa od Bielendy Carbo Detox, która uspokoiła cerę i teraz znacznie mniej się przetłuszcza.

11. Pysiak Pysiak

A ja Ci powiem, że to zapewne od diety jak i trybu życia. Kosmetyki to tutaj nie wiele mogą zdziałać. Jeżeli jesz śmieciowe żarcie, pijesz gazowane i słodkie napoje a co gorsza może palisz papierosy to to może być główną przyczyną twoich problemów z cerą. Udaj się lepiej do dermatologa po poradę.

12. Kasia Bartkowiak Kasia Bartkowiak

Kup masc skinoren. Kosztuje okolo 60 zł. Ja używałam na plecy bo tez mam tradzik i mi pomogło . Choć trzeba uzywać tak z dobre 2 miesiace . Na twarz może trochę szczypać.

13. lipowska lipowska

Nie kupuj żadne maści. Pójdź najpierw do dermatologa. On już znajdzie przyczynę dlaczego twoja cera uległa takiemu zniszczeniu. Powodów może być wiele ale w większości przypadków chodzi tutaj o styl życia. Oczywiście może się zdarzyć i tak, że to jakieś problemy na tle hormonalnym i trzeba je leczyć trochę inaczej.

14. Paulina Krawczyk Paulina Krawczyk

Dieta, styl życia, stres to mogą być przyczyny Twojego pogorszenia cery. Ale mimo wszystko lepiej porozmawiać z dermatologiem i pokazać mu zmiany.

15. kasia kowalska kasia kowalska

Ja niestety mam problem z cerą, a dokładniej ze skórą na ustach. Opryszczka bardzo sobie upodobała akurat moje. Na szczęście mam krem endvir, który szybko sobie z nią radzi.

16. Marta Kan... Marta Kan...

Ja stosuje regularnie maseczki oczyszczajace z weglem, wybralam carbo detox bielendy i moje problemy z cera sie zmniejszyly, teraz tez dokupilam zel do twarzy tej serii :) Naprawde jest swietny, cera dobrze oczyszczona, sebum zredukowane a co za tym idzie zadnych problemow z tradzikiem

17. Eryka Mak Eryka Mak

tez raz w tygodniu nakładam maske z węglem i z tej samej serii carbon detox mam krem do twarzy, jak na razie nie pojawiaja się nowe ogniska tradziku

18. Karina Kowalik Karina Kowalik

A próbowałaś skorzystać z zabiegów w profesjonalnym gabinecie? Nie wiem skąd jesteś, ale we Wrocławiu masz gabinet COCO-TIME. Jestem pewna, że będą wiedzieli jak Ci pomóc. Ja osobiście regularnie robię peeling kawitacyjny, który złuszcza martwy naskórek i oczyszcza skórę. Tak przygotowana skóra lepiej wchłania preparaty i kosmetyki, no i generalnie lepiej wygląda.

19. lalka lalka

Moim zdaniem na własną rękę nie ma co działać. Najważniejsze, by poszukać dobrego dermatologa.

URODA

1. Wasze ulubione kosmetyki

Ostatnio: Marta Czabała .

2. paznokcie hybrydowe

Ostatnio: Klaudia Szczypińska .

3. Przedłużenie włosów

Ostatnio: Maria Lamaria .

4. problem z cerą

Ostatnio: lalka .

5. Jak schudłam 17 kg.

Ostatnio: Kasia Rejchel .

Polecamy