Marihuana - jak z tego wyjść?

Mamy w rodzinie chłopaka, który ma 30 lat i od czasu studiów prawie codziennie pali trawkę. On nie widzi w tym nic złego, ale już wszyscy inni tak, tym bardziej że stopniowo stacza się na dno, łącznie ze sprzedawaniem wyposażenia mieszkania, żeby mieć na wiadomo co. Czy takiej osobie da się realnie pomóc?

Odpowiedzi

 1. PaulinaSz PaulinaSz

  to jest atek na MODNĄ Polkę?

 2. Marta Karska Marta Karska

  Wiesz co to jest hydepark? Czy ty po prostu spamujesz w każdym wątku? Jeśli ktoś ma jakieś doświadczenia, jest w stanie coś podpowiedzieć, pomóc, to chętnie przyjmę każdą radę.

 3. Kasia Manika Kasia Manika

  Z każdego nałogu można wyjść, ale potrzebna jest do tego przede wszystkim mega silna wola - nie da się inaczej.
  Ktoś musi po prostu olać swój nałóg i zacząć dbać o swoje zdrowie. A w taki sposób można sobie zniszczyć dosłownie wszystko. Rodzina, pieniądze, praca. I bez terapii się nie obejdzie, chyba że ktoś rzeczywiście robi to dla towarzystwa i ma silną wolę. Mieliśmy w rodzinie przypadek, a raczej nadal mamy, osoby która od 6 lat się leczy.

 4. garderobelove garderobelove

  Jeżeli sam nie dostrzeże tego, co robi ze swoim życiem i jak się wyniszcza to niestety nie da rady mu w jakikolwiek sposób pomóc. Wszelkie sposoby pomocy, będą tylko odbierane negatywnie. Wiem, że ciężko się patrzy jak bliska osoba się tak rujnuje, ale nikt tak naprawdę życia za niego nie przeżyje. Można tylko życzyć aby jak najszybciej przejrzał na oczy zanim nie będzie za późno.

 5. Marta Karska Marta Karska

  Wiem, że tak jest, ale w takim wypadku nie byłoby możliwości pomocy komukolwiek. Bo jaka część z nas faktycznie rozumie swoje błędy, problemy? Jedna na tysiąc? Nie potrafimy sobie z tym radzić i chyba do tego właśnie potrzebna jest pomoc. Mylę się?

 6. Kasia Manika Kasia Manika

  Czy chcesz namiar na terapeutę? W sumie to wystarczy rozmowa żeby ocenić czy ktoś jest alkoholikiem. Pytanie czy jesteście w stanie tą osobę do tej rozmowy namówić...

 7. Marta Karska Marta Karska

  Podaj proszę te namiary - chociaż telefon, zadzwonię to będę wiedziała więcej. I w sumie sobie jeszcze dla porównania sama znajdę ze dwa inne namiary. Nie chodzi nawet o koszty, a o rzetelność. Też nie chcemy sobie robić nadziei.

 8. Kasia Manika Kasia Manika

  Tutaj masz bezpośredni kontakt - http://uzaleznienie.info/napisz Ale lepiej zadzwoń. Wtedy być może coś tam konkretnego ustalicie, bo mailowo to wiesz. Na pewno zadawaj wiele pytań i przekaż jak najwięcej konkretów odnośnie jego stanu, żeby po prostu wiedział, czego ma się spodziewać.

 9. kasia donder kasia donder

  Pod warunkiem, że chce to tak ale naprawdę musi chcieć.

 10. kaludia kos kaludia kos

  To bardzo ciężki temat :(

 11. Plain Jane Plain Jane

  Tak jak z każdym nawykiem, sam nie będzie mógł rzucić palenia, bo po pierwsze on nie chce, po drugie, jego organism się przyzwyczail i tego potrzebukje. rzuczenie musi być pod nadzorem lekarza bo są konsekwence zdrowotne.

 12. Paulina Krawczyk Paulina Krawczyk

  Na pewno nie obędzie się bez odwyku, a później bez terapii.

 13. Hania Wróblewska Hania Wróblewska

  no może być problem bo marihuana jest silnie uzależniająca.

 14. Ilona Oleksiewicz Ilona Oleksiewicz

  @Hania Wróblewska: Nie prawda. Można się od niej uzależnić tylko psychicznie, czyli tak jak od wszystkiego. Sama w sobie nie uzależnia fizycznie w przeciwieństwie na przykład do amfetaminy. Tak więc zwykła opieka psychologa powinna pomóc.

 15. Hania Wróblewska Hania Wróblewska

  a jakby sie wcześniej myślało, to problemu by nie było.

 16. Paulina Wuczko Paulina Wuczko

  @Ilona Oleksiewicz: Potwierdzam.

 17. Kasia Kowalczyk Kasia Kowalczyk

  Jeśli sam nie będzie chciał z tego wyjść i nie podejmie decyzji że z tym kończy to nic nie wskórasz...mi chłopak powtarzał że przecież bo marichuanie nie robi nic złego. Jest uśmiechnięty, wyluzowany, nie przejawia agresji jak czasem ktoś po alkoholu wiec w czym problem? Żadne argumenty nie trafiały do niego. Rozstaliśmy się ostatecznie, ale mam znajomego który wygrał z tym uzależnieniem i udał się na terapie do Koninek http://terapie.net.pl/terapia.html