Ściany w intensywnych kolorach?

Witajcie! Co myślicie o malowaniu ścian w mieszkaniu na intensywne kolory? Takie jak ciemny czerwony albo granat? Myślicie, że to dobry pomysł>? Nie będzie za ciemno?

Odpowiedzi

1. Kasia Manika Kasia Manika

A to jest słoneczne pomieszczenie? My mamy takie kolory w salonie, ale tam jest dużo okno i drzwi balkonowe - jest raczej bardzo jasno.
    Musisz powiedzieć nieco więcej na temat ustawienia pokoju.Ja tam lubię żywe kolory.

2. Ekspert Dekoral Ekspert Dekoral

Witaj! Czemu nie! Do odważnych świat należy. :) W takim przypadku ważną rolę gra jednak wielkość oraz oświetlenie pomieszczenia. Jeśli wnętrze jest małe i ciemne można uzyskać zbyt ciężki efekt. Jest na to jednak sposób! Kto powiedział, że ściany trzeba malować na jeden kolor? Dwie barwy zdynamizują przestrzeń i dodadzą jej ciekawego wyrazu. Zestaw intensywny kolor z jasnym i delikatnym odcieniem. Dzięki temu rozjaśnisz przestrzeń i nadasz jej lekkości. Kolory można zestawiać komplementarnie tj. batystowy fiolet/ satynowy wrzos bądź kontrastowo np. aksamitny burgund/ natchnienie. Jeśli jesteś zwolenniczką odważnych rozwiązań, śmiało, łap za pędzel! :) Pozdrawiam!

3. Hania Wróblewska Hania Wróblewska

według mnie to super pomysł, jest to niebanalne i nieszablonowe. Trzeba trochę zaszaleć z kolorami żeby nie było nudno.

4. Katarzyna Koba Katarzyna Koba

Dokładnie, trochę koloru nie zaszkodzi :) Zresztą teraz w każdej mieszalni farb mogą Ci pokazać próbki, a w tych lepszych nawet ci wymieszają próbkę za darmo ;)

5. Katarzyna God Katarzyna God

Kolor dobry na wszystko! Ja jestem za!

6. Marcelina Kwiecińska Marcelina Kwiecińska

Uwielbiam ściany w intensywnych kolorach, to tak dodaje energii! Sama mam pomalowane na czerwono i pięknie to wygląda

7. grażynka wiloch grażynka wiloch

sama mam czerwoną kuchnię, do tego jasne beżowe meble i efekt super

8. Pysiak Pysiak

Nie polecam zbytnio intensywnych kolorów. Przynajmniej ja mam taką jakąś dziwną przypadłość, że strasznie boli mnie głowa gdy zbyt długo mam w okół siebie zbyt intwensywne kolory właśnie. Na pewno nie polecam takich kolorów do sypialni. Może być ciężko z zaśnięciem w takim pokoju potem. Lepiej coś lżejszego.

9. kaludia kos kaludia kos

Zbyt intensywne nie są fajne.

10. Renata Halicka Renata Halicka

Czemu nie? Fajnie się żyje intensywnie, to i ściany mogą być w intensywnych kolorach.

11. EWA GAWRYLUK EWA GAWRYLUK

Wszystko zależy od wielkości pokoju i kolory jaki chcesz zastosować Może być intensywny ale jasny bo ciemny może być męczący zwłaszcza w małym pomieszczeniu.

12. Macelina Krawczyk Macelina Krawczyk

Ja wolę jednak stonowane, najlepiej białe i odcienie szarości, ew. pastele. Teraz kupuję mieszkanie na osiedlu: http://willanovia.pl/ i projektując wnętrze jego kolorystykę nadam mu dodatkami- pozwoli mi to z łatwością zmieniać wystrój wnętrza z biegiem lat ;)

13. Agata Dobrzak Agata Dobrzak

Musi być to w jakiś sposób stonowane, jak pomalujesz cały pokój na bardzo intensywną czerwień, to po tygodniu będziesz go przemalowywać bo nie dasz rady wysiedzieć :)

14. Paulina Krawczyk Paulina Krawczyk

Można pomalować jedna ścianę na taki żywy kolor, już jest wtedy bardziej oryginalnie.

15. Dorota Zygadło Dorota Zygadło

Mi bardzo podobają się ciemne ściany z jasnymi, najlepiej białymi meblami, albo jasnymi panelami podłogowymi. Sprawia to takie wrażenia jakby pomieszczenie było większe. Zdjęcia ze strony http://www.stylfront.pl/

16. Elwira Pandol Elwira Pandol

W temacie sypialni to jak wiadomo gusta są rózne ;) Siostrze w tym roku pomagałam malować jej sciany lakierobejcą luxdecor w odcieniu mahoniowym. Zdecydowali sie na drewniane wykończenie, ale na dwóch scianach: od strony łóżka i przeciwległej z tv. Przyznam ze efekt mnie zaskoczyl - w zyciu nie powiedzialabym ze drewno na scianie moze wygladac tak swietnie w dodatku ten kolor... Super komponuje sie z ciemnym bukiem na podlodze.

17. Martyna Kozłowska Martyna Kozłowska

Jeśli nie pomaluje się w takich kolorach wszystkich ścian tylko np. jedną, a pozostałe przełamie jakimś jasnym kolorem, wtedy to może wyglądać całkiem nieźle. Tylko trzeba też potem uważać na dodatki i wybierać coś, co jednak odrobinę rozjaśni wnętrze, ale też nie spowoduje wrażenia chaosu i przytłoczenia

18. bronia kicz bronia kicz

Pewnie, że tak :) Zobacz, tutaj ściana czarna, a jaki fajny efekt: https://www.globalo.pl/portfolios/okap-ze-szkla-przyscienny-vintio-75-1-white/

19. Aneta Malinowska Aneta Malinowska

Nigdy w życiu intensywne kolory w pokoju, może jedna ściana albo dwie ale nie cały pokój