Tapeta - tak czy nie?

Nieco z innej beczki, ale sądzę, że wiele z Was ma doświadczenie w temacie. Jak oceniacie sens zastosowania w swoim mieszkaniu tapety? Zawsze miałam normalnie malowane ściany, ale przyznam, że to wzory, które widzę w sklepach wyglądają super. Taka tapeta nie zdziera się jakoś specjalnie szybko?

Odpowiedzi

1. kesja nita kesja nita

Ja nie widzę niczego złego w tapetach. Sama mam w swoim mieszkaniu tapety i wcale nie są gorsze.

2. Karina Nowak Karina Nowak

Mnie się tapety w ogóle nie podobają.

3. kaludia kos kaludia kos

To zależy w którym miejscu, ale coraz mniej osób ma tapety w domu.

4. Marta Kowalska Marta Kowalska

Mi zdecydowanie bardziej podoba się fototapeta. Wiele ciekawych tego typu rozwiązań znalazłam na stronie http://pixers.pl/fototapety/do-kuchni . Polecam Wam przejrzeć te propozycje, może i Wam wpadnie coś w oko.

5. Hania Wróblewska Hania Wróblewska

mnie się bardzo podobają fototapety, chciałabym sobie kupić taką do kuchni bo wyglądają super.

6. Marta Kownacka Marta Kownacka

Tapeta może wisieć nawet kilka dekad i raczej nie ma problemów z tym, że się zdzierają. Problemem jest to, ze mogą się one brudzić i tutaj nie wystarczy zwykłe przemalowanie pomieszczenia. Dodatkowo pozbycie się tapety jest dość kłopotliwe, bo trzeba się namęczyć, aby ją oderwać od betonu czy tynków.

7. joanna rutko joanna rutko

Niby mi się nie podobają ale jak jest fajna to czemu nie.

8. Olyca Olyca

Tapeta z jakimś wzorem geometrycznym jak najbardziej, ale tapety z 'widoczkami' to dla mnie coś strasznego. Choćby tam piękna plaża była, to nie zniosłabym czegoś takiego na swojej ścianie ;)

9. Renata Halicka Renata Halicka

A już myślałam, że chodzi o tapetę na twarz.

10. Aleksandra Dudek Aleksandra Dudek

Też nie jestem fanką fototapet. Generalnie dobrze położona tapeta będzie się trzymać latami, jest szansa że wytrzyma dużej niż farba, pytanie tylko czy się przez ten czas nie znudzi?

11. Ilona Oleksiewicz Ilona Oleksiewicz

Do mnie fototapety w ogóle nie przemawiają. Za to normalne już jak najbardziej. Tapeta jest o tyle fajna, że z reguły łatwiej ją wyczyścić niż zabrudzoną farbę. Co do samodzielnego tapetowania - zdecydowanie odradzam. Żeby było ładnie trzeba umieć... a to nie jest takie łatwe jak się wydaje.

12. Paulina Krawczyk Paulina Krawczyk

Do mnie tez fototapeta nie przemawia, wolę zdecydowanie klasykę lub pomalowane ściany.

13. Lilka Nieznana Lilka Nieznana

Mi od zawsze fototapeta kojarzy się z dzieciństwem i latami PRL. Mięliśmy ją przez wiele lat na jednej wielkiej ścianie w pokoju stołowym. Z czasem wyblakła i nie wyglądało to zbyt ładnie. Chyba dlatego nie przemawia do mnie dzisiaj. Zdecydowanie wolę pomalowane, gładkie ściany plus na nich półki z duperelkami/książkami lub po prostu obrazy/obrazki. W najbliższym czasie zamierzam kilka moich autorskich zdjęć przerzucić na płótno i w formie małych obrazów, zawiesić na głównej ścianie. Obrazy mają to do siebie, że zawsze można je łatwo ściągnąć i zastąpić jakimiś innymi. Ja taką opcję przerzucenia zdjęcia na płótno znalazłam na https://www.drukarniaobrazow.pl/

14. natunia natunia

Jest też coś takiego, jak fotoplakat, ale nie na zwykłym papierze, tylko na przykład na jedwabiu, albo płótnie http://albumfotograficzny.com.pl/pl--wiecej-plakat-1033 . Podobają mi się, jak wiszą na zaczepach, ewentualnie w prostych, białych ramach, wtedy jest tak industrialnie. No a fotoobrazy moja mama ma nad kominkiem :) takie rodzinne zdjęcia wywołała w dużym formacie. I też myślę, że to najlepsze rozwiązanie – gładka, jednokolorowa, jasna ściana i kilka ciekawych akcentów, a nie tapeta na całą ścianę.

15. Tomek Bzura Tomek Bzura

Jeśli tapeta jest dobrze przyklejona to nie powinno nic się z nią stać. Moi rodzice bardzo długo maja tapety, wprawdzie takie stare, ale do tej pory cześć z nich się trzyma. Ja u siebie mam gładzie, ale wiem, że teraz tapety znów wracają do łask... Inna sprawa, że wzory są takie, że trudno oderwać od nich wzrok

16. Zoio PL Official Zoio PL Official

Ja mam, trochę kot zniszczył jednak wygląda super.

17. nasta nass nasta nass

do mnie też nie przemawia tapeta, ściany gładko wymalowane na jakieś matowy kolor duluxem easy care zdecydowanie lepiej się prezentują. poza tym teraz jest moda na malowanie, tapety to mocny powiew komuny

18. Chocolater Chocolater Chocolater Chocolater

Według mnie jest to kwestia indywidualna. Sam będziesz wiedział najlepiej.