Jak zaplanować swoje wesele?

I czy w ogóle brać się za to samodzielnie czy może raczej poszukać do pomocy jakiegoś konsultanta ślubnego? Czytałam, że ludzie coraz częściej się na coś takiego decydują...

Odpowiedzi

1. Mamy Piszą Bloga Mamy Piszą Bloga

Myślę, że to zależy czy chcesz wziąć na siebie odpowiedzialność za każdy element wesela. Taki konsultant zajmie się wszystkim za Ciebie i tak na prawdę stroną organizacyjną nie będziesz musiała się zajmować. Mi z kolei wielką frajdę zrobiło planowanie samemu, a ciekawe inspiracje i pomoc znalazłam na http://www.abcslubu.pl/ :) Może Tobie też pomoże.

2. nessa nessa

Też stoję przed tym dylematem....

3. Katarzyna Nowakowska Katarzyna Nowakowska

Chyba wszystko zależy od Twoich możliwości finansowych. Wiadomo, że samemu masz szansę zrobić to taniej (nie płacisz firmie organizującej). Z drugiej strony firma taka może mieć dostępy do różnych rabatów.

Ja organizowałam sama ale to w zasadzie było takie małe przyjęcie dla 20 osób także nie był to duży problem. Ogólnie to teraz dużo można ogarnąć przez internet co daje sporą oszczędność czasu. Zawiadomienia, zaproszenia, weselne menu, naklejki na butelki itd. wszystko zamówiłam online w jednej firmie (jak dobrze pamiętam http://letica.pl ) także to miałam z głowy za jednym zamachem.

Muzyka we własnym zakresie (jak pisałam małe przyjęcie), sala i menu ustalone telefonicznie/mailowo (znaliśmy wcześniej lokal). No ale jeśli chcesz organizować duże wesele i masz kasę to bierz firmę, zawsze będziesz miała z tym mniej roboty.

4. STYLANN STYLANN

Wiesz co, ja organizuję sama :) Nie czuję się wcale obciążona, a chodzenie na spotkanie i wybieranie ofert tylko sprawia mi przyjemność.

5. Kasia Spałek Kasia Spałek

Ja jestem zaręczona i myślę że za rok zacznę wszystko przygotowywać. Na pewno będę robić to sama bo sprawiałoby mi to ogromną przyjemność! Uwielbiam organizować takie rzeczy a tym bardziej własne wesele :D

6. Ania Mira Ania Mira

To nie jest żaden wielki wyczyn, zorganizować wesele we własnym zakresie. Tylko trzeba zabrać się odpowiednio wcześniej i poświęcić trochę czasu, to fakt. Jak najwcześniej trzeba zarezerwować salę, muzykę i fotografa - to trzy najpilniejsze sprawy. Terminy szybko się rozchodzą. Nie wiem gdzie organizujesz wesele i kiedy, ale w Krakowie warto pomyśleć nad NeonCup Studio (robią zdjęcia i filmy, ja brałam same zdjęcia). Sprawdź tylko, czy mają wolne terminy na lato przyszłego roku (no chyba, że ślub się na później szykuje). Swojego zespołu natomiast raczej bym nie poleciła. Jak te trzy rzeczy będziesz miała, to potem już można na spokojnie resztę ogarniać.

7. Aneta Quintom Aneta Quintom

Tak dla rozluźnienia http://kingmidas.pl/egzotyczne-wesele-w-luksusowych-willachh/ trzeba też czasem pomarzyć :)) Też niedługo będę świadkową i pomagam siostrze w przygotowaniach. Ma być impreza dla 120 osób, u nas jest taka tradycja, że młodzi rozwożą osobiście zaproszenia dla gości - masakra :P

8. Nicol Ventola Nicol Ventola

pomarzyć dobra rzecz ... ja bym wybrala sie na slub na karaiby . Co do twojego posta to 120 osob i do wszystkich osobiscie ?? co to za nowa moda ?!

9. Kasia Mysiak Kasia Mysiak

Jest - u nas w rodzinie też się tego pilnuje. Każdy weekend przed ślubem zawalony - masakra!

10. Klaudia Bienias Klaudia Bienias

Jak szukasz oryginalnych inspiracji na aranżację wesela to koniecznie zajrzyj do serwisu pod adres shop.bridellestyle.pl. W ofercie znajdziesz tam książkę ślubną Bridelle, która jest moim zdaniem jednym z najlepszych na polskim rynków poradników dedykowanych Młodym Parom. Przepiękne zdjęcia oraz fachowe porady to walory, z których warto korzystać!

11. anna warowna anna warowna

my rok wczesniej zaczelismy, najpierw suknia i sala pozniej alkohol z polanina tylko pozniej zdecydowalismy się na oryginalne ich butelki, pozniej auto ktore nas wiozlo i menu z sali weselnej.. ogolnie bez stresu

12. anna warowna anna warowna

A Wy na czym skupuacie się najbardziej? Na sali, menu, alkoholu?

13. klara mak klara mak

o jaką ofertę Ci chodzi, o to czy są inne ładne butelki na wesele inne niż z polanina czy jak?

14. Anonim Anonim

wiadomo ze duzo mniej na glowie jesli wynajmnie sie odpowiedniego profesjonaliste w tej dziedzinie ale pozbawiamy sie calego przygotowywania a troche szkoda jestem za samodzielna organizacja i ewentualnej pomocy ze strony innych :)

15. Ilona Filon Ilona Filon

Wszystko zależy od tego, jaką jesteś osobą. Jeśli jesteś ogarnięta, potrafisz zadzwonić i dowiedzieć się istotnych kwestii ( wiele osób boi się dzwonić) to możesz próbować podjąć się tego. Poinformuj swoją świadkową, że wesele będzie organizowane przez Ciebie. Na pewno wyjdzie z inicjatywą by pomóc Ci. Nie odrzucaj pomocy. Ważne, żeby świadkowa też wiedziała gdzie i co jest załatwiane. W dniu ślubu nie będziesz miała głowy do tych spraw, więc wtedy to ona wszystko zapnie na ostatni guzik by wesele przebiegało zgodnie z planem.

16. anna warowna anna warowna

@klara mak: chetnie zobaczyłabym te ozdoby na zywo, albo u was na zdjęciu, jak wygląda taka grawerka, czy w ogóle warto?

17. Anna Nowak Anna Nowak

Mimo wszystko chyba lepiej samemu planować. Oczywiście jak nie masz czasu to lepiej zdać sie na fachowca, lecz z tym bywa różnie poza tym w naszych realiach i tak wszystkiego trzeba koniec końców samemu przypilnować. Ja miałam planera ale na samym końcu dał dup...i dzień przed ślubem wszystkim się zajmowałam z mężem i rodzicami...no ja akurat miałam takie doświadczenia, ale może ty będziesz miała odmienne :)

18. Ula Kurgan Ula Kurgan

Wydaje mi się, ze największy problem jest zawsze znalezieniem odpowiedniego miejsca na wesele. Dlatego zostawiam wam stronę http://www.saleweselne.com/ Z jej pomocą szybko dokonacie wyboru. Szkoda, ze za moich czasów nie było takich możliwości. Musieliśmy biegać po lokalach i wypytywać o warunki.

19. anna warowna anna warowna

My planowaliśmy wesele dwa lata przed. Aktualnie myslimy czy kupować wódkę w polaninie z indywidualnym grawerem. Zastanawiamy się czy zdecydować się na grawer obraczek, naszych inicjałów bądź sylwetek pary młodej.

20. Marijanka Marijanka

My właśnie zaczynamy myśleć o organizacji, ale po wielu rozmowach ustaliliśmy, że tak bardzo oboje nas to przeraża i tak nieswojo czujemy się w tym temacie, że po prostu zatrudnimy agencję eventową, która zrobi wszystko za nas. Mamy w głowach jakiś ogólny zarys, chcemy żeby to było wesele na powietrzu, trochę bardziej wyluzowane niż przeciętne i chcemy żeby to było nasze święto nie okupione dziesiątkami godzin nerwówy podczas organizacji :) właśnie odkryłam portal https://aleo.com/pl/firmy agencji eventowych tam co nie miara, musimy się tylko zastanowić nad tym wyborem :) także myślę, że wszystko pójdzie gładko :) powodzenia pozostałym przyszłym pannom młodym! :)))

HYDEPARK

1. Likwidacja schroniska - chcą uśpić psy :(

Ostatnio: dominikalicious .

2. Co aktualnie czytacie?

Ostatnio: Karina Kowalik .

3. Urodziny Taty

Ostatnio: Kasia Głowacka .

4. Tapeta - tak czy nie?

Ostatnio: Ewa Lipińska .

5. Kredyt

Ostatnio: Roman Nedzik .

Polecamy