Jak usunąc takie ślady po trądziku?

Zmagam się z trądzikiem od kilku lat. Chodzę do dermatologa, niby przepisuje mi różne preparaty, maści, tabletki itp. ale to mi nic nie pomaga. Najgorsze są czerwone ślady na twarzy, których nawet najlepszy podkład, korektor, puder nie chce zakryc. Na zdjęciach Wam pokazuje jak to wygląda bez makijażu. Mam ten problem głownie w kącikach brody oraz na policzkach.

Macie może jakies sprawdzone maści itp. na chociaż zmniejszenie ich albo zeby nie były takie czerwone? Wszelkie sposoby mile widziane i z góry dziękuje :)

Odpowiedzi

1. Tomasz Mazurek Tomasz Mazurek

Najlepiej wysuszyć :) Codziennie, chociaż raz dziennie, nasącz wacik spirytusem salicylowym i przetrzyj zaognione miejsca :) Mi to pomagało, bo wysuszało trądzik i po kilku dniach znikał. Sam innego, lepszego preparatu nigdy nie znalazłem ;)

2. Lilly Marlenne Lilly Marlenne

kwasy.
    tylko kwasy - ale w formie peelingów chemicznych u kosmetologa/dermatologa.
    Ja pojedyncze takie świństwa usunęłam serią (4 wystarczyły) zabiegów.

Tylko weź się za to jesienią. Robienie tego latem grozi przebarwieniami.

3. Mile Nako Mile Nako

W tym wypadku najskuteczniejszą metodą będzie laser.

4. BlueMuffins & Roses BlueMuffins & Roses

W walce z trądzikiem niezawodna jest dla mnie maść cynkowa. Może tobie też pomoże ;)

5. Lilly Marlenne Lilly Marlenne

@BlueMuffins & Roses: na blizny :o?

6. Lilly Marlenne Lilly Marlenne

@Mile Nako: peelingi TCA absolutnie wystarczą i nawet w serii wyjdą taniej ;) poczytaj, czym są peelingi TCA.

no, tylko to są tygodnie wyjęte z życiorysu, bo po tym, to połowa skóry z twarzy schodzi - ale buzia jest przepiękna po ;)

7. BlueMuffins & Roses BlueMuffins & Roses

@Lilly Marlenne: nie na trądzik ;), bo dziewczyna napisała, że chodzi do lekarza i nic jej nie pomaga na trądzik ;)

8. BlueMuffins & Roses BlueMuffins & Roses

@Lilly Marlenne: O zainteresowałaś mnie tym miałaś takie zabiegi ? Mam problematyczną cerę i bardzo dużo zaskórników, których nie mogę się pozbyć i już kiedyś czytałam o tych peelingach i widziałam same negatywne opinie, dlatego jestem ciekawa, czy one wgl coś dają ;)

9. Lilly Marlenne Lilly Marlenne

@BlueMuffins & Roses: Ja jestem po kwasach: glikolowym, mlekowym, AHA.
    Zdecydowanie efekty są - u mnie to wystarczyło.
    Jesienią poprawiam. Utrwalam.
    TCA jest polecane przy naprawdę dużych bliznach, licznych zmianach trądzikowych, mnogich przebarwieniach.
    Robi się to w gabinetach dermatologii estetycznej, wczesną wiosną lub jesienią.
    Moja koleżanka miała robione, w Łodzi - twarz jest nie do poznania!
    Nie wolno wychodzić na słońce dość długo, tej twarzy się nie moczy najpierw przez długi, długi czas. Ale warto cierpieć.

A co do maści cynkowej - no nie, zdecydowanie nie ;)
    maść cynkowa to jest dobra, jak ktoś ma jednego pryszcza na czole i chce go zasuszyć.

Taki trądzik, to warto przeleczyć retinoidami - kuracja długa, droga i obciążająca organizm, ale skuteczna.
    Jednak do tego kwalifikuje dermatolog - po wykonaniu badań, przede wszystkim krwi. Bo nie wiadomo, czy wątroba wytrzyma.

10. BlueMuffins & Roses BlueMuffins & Roses

@Lilly Marlenne: Jej dzięki za podpowiedź ! Cały czas szukam na forach różnych podpowiedzi dot walki z trądzikiem i nic konkretnego :) Spróbuje z tymi kwasami, które polecasz ;)

11. Lilly Marlenne Lilly Marlenne

@BlueMuffins & Roses: Pamiętaj, że to jest kilka serii, najlepiej robić każdą w połączeniu z mikrodermabrazją. Jeden zabieg to są okolice stu złotych.
    Na takie dość słabe stosunkowo kwasy (ale w sumie one są słabe z nazwy - 30% to jest już całkiem zacny kwas ;)) nie trzeba Ci od razu robić tych zabiegów u nie wiadomo jakiego specjalisty.
    Dobre salony kosmetyczne też dają radę - ważne, żeby iść do kogoś, kto już takie rzeczy robił i znasz przynajmniej jedną osobę, która po wizycie u niego przeżyła.

Wspomniany przeze mnie TCA natomiast to jest już taka serio ostateczność - jak się ma naprawdę blizn dużo.
    Zacznij od słabszych, taka zawsze jest zasada.
    A - nie musisz się po nich złuszczać!
    Skóra się odnawia tak czy siak, ja przy 40% już się widocznie nie łuszczyłam, a buzia była odświeżona ;)

pozdrawiam!

12. BlueMuffins & Roses BlueMuffins & Roses

@Lilly Marlenne: Dzięki bardzo ! i mam jeszcze jedno pytanie czy mogę te zabiegi wykonać teraz, czy lepiej czekać do jesieni ? Czy to ma jakiś wpływ ?

13. Lilly Marlenne Lilly Marlenne

@BlueMuffins & Roses: Nie, wszelkie babranie kwasami (nawet tymi w kremach, na domowy użytek) jest dozwolone tylko jesienią (do czasu ochłodzenia) i wczesną wiosną - gdybyś wyszła na słońce teraz po jakimkolwiek kwasowym zabiegu, to przebarwienia gwarantowane! A nawet w tych porach trzeba smarować pyszczek kremami z filtrem 30.
    Natomiast póki co spokojnie możesz wybrać się na mikrodermabrazję - tu wystarczy tylko tydzień abstynencji od chlorowanej wody i bezpośredniej ekspozycji na słońce . Filtry niepotrzebne.

Sama mikrodermabrazja ładnie Ci przygotuje buzię na lato - odblokuje pory, zlikwiduje zrogowaciały naskórek.

14. BlueMuffins & Roses BlueMuffins & Roses

@Lilly Marlenne: Dzięki bardzo za podpowiedź ;)

15. Mile Nako Mile Nako

Mikrodermabrazja nie jest wcale skuteczna, polecałabym ją ale osobom, które mają ładną cerę bez niedoskonałości. Kwasy sprawdzą się lepiej i nie zawsze skóra nie łuszczy. Ja bylam na zabiegu złuszczania już 5 raz skóra schodziła mi minimalnie.

16. Lilly Marlenne Lilly Marlenne

Toć przeca napisałam, że nie musi się złuszczać ;)
    Ale po TCA - nie ma bata, zejdzie z każdego ukwaszonego obszaru ;)
    BlueMuffins na swoich zdjęciach nie wygląda mi na istotę z ciężką trądziku/blizn postacią, jej raczej tak mocne kwasy nie są potrzebne.

A mikrodermabrazja na pewno nie zaszkodzi.
    Zawsze się ją łączy z kwasami i tak (chyba, że ktoś ma moc ropnych wyprysków, wtedy żaden normalny specjalista się tego nie podejmie), im prędzej skórę do niej przyzwyczai, tym lepiej.
    Będzie już wiedziała, jakiej grubości narzędzie najlepiej spisuje się na jej skórze (i ona i kosmetolog), zobaczy, czy duża ilość naskórka rogowacieje, porówna, jak się pory zachowują bez niej i z nią.

A co do łuszczenia jeszcze - mnie tak porządnie, to złuszczała się skóra tylko po dwóch pierwszych seriach ;)
    Potem, to już naprawdę wcale.
    A blizny znikały, buzia jaśniała :)

17. Marta Czabała Marta Czabała

U mnie pomógł Anti Acne Floslek, spróbuj.

18. Marta Amar Marta Amar

Tutaj pewnie najlepiej zadziała laser. Ja miałam podobne blizny i usuwałam je u dr Marcina Zakrzewskiego z Kliniki Zakrzewscy. Po kilku zabiegach blizny praktycznie zniknęły, ale najlepiej umów się na konsultacje, bo każdy organizm jest inny i nie wiadomo czy u Ciebie również się to sprawdzi.

19. kania mani kania mani

ja po trądziku jak mi już zszedł to miałam czerwone swędzące placki, w tedy dermatolog kazała mi kupić preparat cetaphil pd lipoaktywny, który sprawiła,że nie miałam już brzydkich czerwonych i swędzących placków na buzi.

20. Justyna Pick Justyna Pick

Ja sobie poradziłam za pomocą spirytusu salicylowego, ale u każdego może to inaczej działać. Może warto udać się do dermatologa?

URODA

1. Powiększanie ust

Ostatnio: Julia Mroczek .

2. wlosy .

Ostatnio: Elwira Pandol .

3. tatuaż tymczasowy / henną ?

Ostatnio: Nikola Arabuska .

4. Przedłużenie włosów

5. Męskie fryzury

Polecamy