Olej kokosowy

Słyszałam, ze olej kokosowy nie tylko jest dobry dla włosów, ale też dla skóry - podobno cera staje się lepiej nawilżona i wygładzona. Ktoś z Was stosował? Jak efekty? Skąd zamawiacie?

Odpowiedzi

1. Dorota Kownacka Dorota Kownacka

Olej kokosowy to u mnie numer 1, zarówno do pielęgnacji jak i do kuchni. Często używam go jako "kremu do rąk" albo właśnie na włosy, idealnie nawilża.

2. Marcelina Kwiecińska Marcelina Kwiecińska

Olej kokosowy jest dobry na włosy. Przetestowałam, polecam

3. Aneta Krupa Kuzera Aneta Krupa Kuzera

Ja też mogę potwierdzić pozytywne efekty stosowania oleju kokosowego, ale trzeba pamiętać, aby wybierać nierafinowany, dostępny chociażby w http://marketbio.pl/category/olej-kokosowy-oleje-kokosowe-z-kokosa-z-kokosow , bowiem to właśnie ten typ tego produkty świetnie nadaje się do wyrobu różnego rodzaju kosmetyków. Sama używam oleju kokosowego nie tylko do pielęgnacji włosów- przy czym mieszam go z pierwszą lepszą odżywką w stosunku 1:1 i nakładam na włosy, ale także do pielęgnacji ust.

4. Agata Bielec Agata Bielec

Też stosowałam olej kokosowy do smażenia ale po przeczytaniu kilku artykułów wtarłam go we włosy. Na początku na całość ale był za tłusty więc zdecydowałam się tylko na końcówki to był strzał w dziesiątkę bo są teraz gładkie i nie rozdwajają się. Olej można kupić w drogeriach, sklepach z naturalną żywnością i w internecie. Swój kupuję ze sklepu olejarnia-gaja. Stosuję w 100% naturalny olej , nierafinowany i tłoczony na zimno

5. klaudia1999 klaudia1999

spożywczy olej kokosowy dobry na wszystko :)

6. Eryka Mak Eryka Mak

na wlosach kompletnie się nie sprawdził, do ciała może lepeij ale i tak wole slim cellu corrector, bo szybciej się wchłania i ma zdecydowanie mniej lepka konsystencję

7. Paulina Krawczyk Paulina Krawczyk

U mnie olejek kokosowy na włosach kompletnie się nie sprawdził.

8. Monic Monic
  9. klaudia1999 klaudia1999

olej kokosowy dobry na wszystko ;) najlepszy do smażenia i pielęgnacji skóry jak i włosów! ją błyszczące a skóra jedwabiście gładka.

10. Michalina Jagodzinska Michalina Jagodzinska

a ja mam dylemat z olejem kokosowym. Wcześniej używałam go na potęgę - do jedzenia, smażenia, pieczenia itp. Ale do czasu. Jakiś miesiąc temu pokazały się amerykańskie badania, które mówią, że nie jest on taki zdrowy jak wszyscy trąbią i pod niektórymi względami jest nawet gorszy od smalcu! Jaka jest Wasza opinia? Tak na marginesie to używam go do demakijażu oczu i jako balsam. Ale podobno trzeba go nakładać na mokrą skórę jak oliwkę.

11. Paulina Krawczyk Paulina Krawczyk

Jak dla mnie to olej kokosowy jest dobry, ale w kuchni.

12. EWA GAWRYLUK EWA GAWRYLUK

Czy ktoś jest mi w stanie powiedzieć skąd się wzięła moda na ten olej kokosowy .Jest on znany od dawna ale teraz to jakieś opętanie bo do jedzenia ,do włosów na cerę,do wszystkiego. Proponuję opanować się bo nadmiar jest szkodliwy.Ktoś znów zrobił na tym nie zły biznes.

13. Aleksandra Dudek Aleksandra Dudek

Mam wrażenie, że ktoś naprodukował za dużo oleju kokosowego i bardzo chciał to gdzieś upchnąć, stąd moda na olej kokosowy wszędzie, od kuchni aż po łazienkę. Osobiście używałam go jedynie w kuchni, słyszałam, że działa na rozstępy (moja przyjaciółka w ciąży go używała), ale nie wiem, czy za chwilę nie dowiemy się, że to jakieś świństwo, tak jak z olejem palmowym, który jest przecież składnikiem tylu produktów (chociażby nutella).

14. Monika Frankowska Monika Frankowska

Do kuchni-genialny. Nie testowałam jeszcze na skórze, ale dzięki za info.

15. Paulina Krawczyk Paulina Krawczyk

Olej kokosowy ma właściwości wysoce komedogenne więc na twarz raczej bym go nie stosowała.