Olej kokosowy

Słyszałam, ze olej kokosowy nie tylko jest dobry dla włosów, ale też dla skóry - podobno cera staje się lepiej nawilżona i wygładzona. Ktoś z Was stosował? Jak efekty? Skąd zamawiacie?

Odpowiedzi

1. nasta nass nasta nass

To prawda. Ale nie stosowałam na włosy tylko na skórę zarówno u siebie jak i u córki z AZS. Świetnie nawilża, jestem nic zachwycona. Co prawda nie pachnie i ciężko się nakłada bo trzeba trzymać w lodówce przez co twardnieje, ale w dłoniach się rozpuszcza. No i trochę brudzi, trzeba ręcznikiem się posiłkować. Ale warty jest efektów. Kupuję w sieci. Bardzo podobne działanie ma ten balsam http://www.laroche-posay.pl/produkty-do-zabiegów-pielęgnacyjnych/Iso-Urea/Iso-Urea-Mleczko-do-ciała-p4106.aspx , wadą jest że jest 2x droższy, ale za to się szybciej wchłania i nie zostawia tłustych plam

2. Stylowa Misja Stylowa Misja

Stosuję na włosy od ponad pół roku i z siana doprowadziłam je do naprawdę fajnego stanu, nawet moja fryzjerka mnie pochwaliła :) Na skórę też polecam, szczególnie na wypryski egzemowe.

3. Stylowa Misja Stylowa Misja

p.s. a zamawiam z kosmetykizameryki, ale na innych stronach też są, polecam olej kokosowy KTC, najkorzystniej wychodzi 500ml za 15-17zł :)

4. Natalia Miernik Natalia Miernik

Poniżej 28 zł można kupić już około 1000 ml

5. wictoria 84. wictoria 84.

ja stosuję na skórę, ale zawsze daję na lekko wilgotną skórę zaraz po kąpaniu, synkowi swojemu z kolei aplikuję odrobinę do wanny :D

6. annika27 annika27

Zgadzam się całkowicie - olej kokosowy jest rewelacyjny.

7. Sylwia Koppe Sylwia Koppe

Oj tak - jest super ;) Ale jest dosc drogi, dlatego też moja fryzjerka z http://studiolooksfera.pl/salon-fryzjerski.html poleciła mi, żebym kupowała szampony i odżywki z olejem kokosowym ;) Tez działają cuda!

8. Marysia Kujawińska Marysia Kujawińska

Ja niestety nie stosowałam, ale uporałam się z wieloma problemami skrónymi. Zależy w czym masz problem...

9. helena khgsy helena khgsy

Olej migdałowy na cerę też ponoć działa rewelacyjnie. Ja jeszcze nie próbowałam.

10. Weronika Wintoniak Weronika Wintoniak

Ja się nie zachwycam tak bardzo olejem kokosowym. Nie każde włosy go lubią. Na niektóre zadziała fajnie a na inne wręcz odwrotnie- zrobią się sztywne i matowe. Niestety należę do tej drugiej grupy. Moje włosy nie lubią olejowania. Na skórę też rzadko stosuję- moim zdaniem nie nawilża a jedynie natłuszcza. Następnego dnia skóra tak samo sucha jak wcześniej no i kiepsko się wchłania.

11. Marta Wegan Marta Wegan

Ogólnie olejowanie włosów ma zbawienne działanie na włosy. To w jaki sposób będziemy nakładać olej ma wpływ na to jakie efekty osiągniemy. Olej kokosowy stosuje się na szybszy porost włosów. Można go nakładać na włosy jak i na skalp głowy. Dzięki temu włosy odżyją, a po kilku miesiącach efekt będzie zauważalny dla osób z zewnątrz. Olej nakładany na głowę i włosy odżywia i dodaje blasku włosom. Pomaga w ograniczeniu wypadania włosów i ogranicza łamanie i rozdwajanie się końcówek.Jedyne o czym trzeba pamiętać to regularność.

12. Aneta Merło Aneta Merło

Ja za pomocą oleju kokosowego zwalczyłam grzyby Candida, ale zauważyłam również, że rany się szybciej goją. A inspiracje czerpałam z bloga Artura: http://arturtopolski.pl/olej-kokosowy-fakty-wybor/

13. Paulina Krawczyk Paulina Krawczyk

Mnie niestety olejowe terapie nie służą ponieważ moje problemy nie zostały rozwiązane.

14. Ala LCHF Ala LCHF

a jakie to problemy? poczytaj artykuł o oleju http://www.zdrowyportal.pl/1956/olej-kokosowy-10-wlasciwosci-leczniczych-oleju-kokosowego/ może akurat Twoje problemy może on załatwić ;)

15. Basia Nowicka Basia Nowicka

Jakoś mnie nie przekonuje kuracja olejem :D

16. Szymon Kowal Szymon Kowal

Prócz pomocy w walce z "Candidą" jest też jak się okazuje ratunkiem w chorobie alzheimera (chociaż ten fakt przeszkadza firmom farmaceutycznym). Olej ten jest przydatny przy zrzucaniu wagi - ten rodzaj średnich łańcuchów tłuszczowych nie może być magazynowany i te tłuszcze spalają inne tłuszcze. Oczywiście to burzy dotychczasową koncepcje, że aby schudnąć trzeba ograniczyć wszelkie tłuszcze.

pozdrawiam ;)

17. Paulina Krawczyk Paulina Krawczyk

Mnie też nie przekonuje, tym bardziej, ze inne oleje źle na mnie działają.

18. Hania Tor Hania Tor

Ja stosowałam i polecam. Skóra jest super gładka po nim;)

19. kasia1992 kasia1992

Ludzie, które jedzą większą ilość produktów z kokosów należą do najzdrowszych ludzi na naszej planecie.
    Kokos jest żywnością egzotyczną w Europie, używany jest głównie przez ludzi którzy interesują się jego właściwościami odżywczymi i zdrowotnymi.
    Jednakże, w pewnych częściach świata, kokos jest ważną częścią diety, ludzie spożywają go codziennie od wielu pokoleń.
    Najlepszym przykładem takiej populacji jest terytorium zależne Tokelau, gdzie ludzie żyją na atolach położonych na południowym Pacyfiku.
    W ich diecie ponad 60% kalorii pochodzi z kokosów i są największymi konsumentami tłuszczów nasyconych na świecie.
    Cała populacja żyje w dobrym zdrowiu, brak jakichkolwiek dowodów na choroby serca ( 3 ).
    Innym przykładem ludności które zjada dużo produktów z kokosa i pozostaje w dobrym zdrowiu jest Kitavans ( 4 ).
    Podsumowanie: Populacje na całym świecie od wielu pokoleń jadły duże ilości produktów z kokosa.

20. JaMyfau Myfau JaMyfau Myfau

Ja tam olej kokosowy stosuję bardzo często, ale w kuchni. Jakoś nie mogę się przemóc żeby się nim wysmarować, do mojej skóry świetnie się sprawdził balsam hydrolipidowy Natura Care, no i ma zdecydowaną przewagę. Mogę się od razu ubrać i ładnie pachnę.