Ciąża po 35

Czy są tu osoby, które rodziły dziecko po 35? Wiem, że nie jest to jeszcze jakaś zaporowa granica, ale na pewno nie jest to też czas idealny na ciążę. Jak najlepiej zadbać o siebie, jeśli myśli się o dziecku w takim wieku? Gdzie poszukać fachowej pomocy?

Odpowiedzi

1. Joanna Szeląg Joanna Szeląg

Grunt to znalezienie właściwego ginekologa, który prawidłowo poprowadzi ciążę i będzie rzeczywiście zainteresowany stanem kobiety i dziecka.

2. Natalia Grodzień Natalia Grodzień

Znalezienie właściwego ginekologa to chyba też nie rzecz oczywista...różnie można trafić. Ja wolałbym uniknąć przykrych niespodzianek.

3. Joanna Szeląg Joanna Szeląg

Ja leczyłam się w warszawskiej klinice Demeter. Znajoma miała prowadzoną tam ciążę i bardzo sobie chwaliła to, z jaką uwagą podchodzi się do kobiety i dziecka. Żadnego lekceważenia.

4. Julia Czerkawska Julia Czerkawska

A wystarczy pomyśleć wcześniej i urodzić wcześniej, gdy jest to bezpieczniejsze dla zdrowia i dla dziecka.
    Ale do tematu to 35 jeszcze nie jest tak, źle. Kłopoty po 40 się zaczynają.

5. Aurelia Wieczys Aurelia Wieczys

Ja uwazam, ze to troche za pozno ale moja mama tez urodziła mnie juz po 30 i wszystko jest ze mną dobrze. Nie mam zadnych problemow i nie bylo ze mna zadnych klopotow. Najlepiej pojdz gdzies po rade prywatnie bo ja bym nie ufała takim ktorzy leczą za darmo. W dzisiejszych czasach bez kasy nie ma na co liczyc

6. Ilona Filon Ilona Filon

Coraz więcej kobiet decyduje się zajść w ciąże dopiero po studiach i przynajmniej kilku latach pracy. Uważam, że to wcale nie jest jakaś reguła by tylko do trzydziestki zachodzić w ciąże. Dzięki rozwiniętej medycynie nie musimy się obawiać o nasze zdrowie i dziecka. Mamy możliwość bycia cały czas pod kontrolą lekarza więc nic nie stoi na przeszkodzie. Jest to nasza indywidualna decyzja. Powinniśmy ją podjąć wtedy gdy będziemy gotowi na tak duży krok. Nie ma sensu podążać za innymi i być nieszczęśliwą młodą mamą, która nie spełniała się w innych kwestiach.

7. kaludia kos kaludia kos

Jest to bardzo ryzykowane ale nie musi to oznaczać, że sie nie uda.

8. Katarzyna God Katarzyna God

Medycyna poszła do przodu. Jeśli nie miałaś problemów z macicą, jajnikami i w ogóle układem rodnym to raczej powinnaś być spokojna

9. Marcelina Kwiecińska Marcelina Kwiecińska

Jeśli zajdziesz się pod opieką dobrego lekarza to wcale nie jest takie ryzykowne. Bardzo dużo kobiet decyduje się na dziecko w późniejszym wieku i rodzą zdrowe dzieci

10. Pysiak Pysiak

WYdaje mi się, że to właśnei jest doby czas. Ogólnie to powinnaś się zbadać. Spróbować tak jak to mówią tu koleżanki jakiegoś dobrego lekarza. Jeżeli badania będą ok to nie widzę problemu. 35 lat to moim zdaniem dobry wiek. Na pewno jesteś już dojrzałą kobietą i wiesz co chcesz więc będziesz stabilniejsza emocjonalnie :P

11. gośka jankowska gośka jankowska

To w sumie nie ma większego znaczenia, bo w każdym wieku dolegliwości ciążowe są raczej podobne, trzeba przetrwać zgagę, mdłości, zaparcia, można się przecież ratować dicopegiem, domowymi sposobami, 9 miesięcy to nie wieczność ;)

12. Hania Wróblewska Hania Wróblewska

to żaden problem, znam kilka kobie które urodziły zdrowe dzieci będąc grubo po 30 a nawet dobiegały już do 40.

13. Dagmara Radzyńska Dagmara Radzyńska

Najlepiej poradzić się ginekologa.

14. kasia wojciechowska kasia wojciechowska

Ciąża to nie choroba, dbać o siebie i zdrowo się odżywiać.

15. anna mucha anna mucha

Moja szefowa urodziła mając 43 lata i nie widzę w tym nic strasznego. Kobieta może rodzić do menopauzy. Tą granicę 35 lat sobie niektórzy ustalają ale to raczej bo to żeby zobaczyć ślub dzieci i wnuki poprzytulać.