Dlaczego czarny stał się tak popularny w Polsce?

Nie mieszkam w Polsce od wielu lat i widzę ze zgrozą, że czarny jest teraz bardzo popularny, który nigdy nie był.
Jestem bardzo ciekawa jak to się stało? Czy moga blogerki opisac historię jak czarny stał się tak popularny i dlaczego? Kto wprowadził muzułmanski czarny do Polski? Czy czarny jest też popularny na ulicy, czy tylko na stronach MP? Czy czarny oznacza, że jestem z Paryża?

Odpowiedzi

1. Krystyna Majchrzak Krystyna Majchrzak

Czarny jest popularny bo po prostu wyszczupla, nie ma innego wytłumaczenia :) A że tyle osób uwielbia ten kolor to nic dziwnego.

2. Kornelia Kacperska Kornelia Kacperska

Ja pół szafy mam czarnej, bo czarne ubrania do wszystkiego pasują :)

3. Kamil Grom Kamil Grom

Moim zdaniem czarny stał się u nas tak modny. Bo jednak jest to uniwersalny kolor i łatwo go połączyć z innymi kolorami. I jak zwykle czarny wyszczupla :P Ale ostatnio tak jak widać ludzie odeszli od tego koloru, można na ulicach zobaczyć fajne stylizacje.

4. Amanda Niedrich Amanda Niedrich

Uniwersalny, minimalistyczny i elegancki kolor, a ludzie mają coraz większą świadomość tego, jak się ubierać i myślę, że właśnie dlatego coraz częściej sięgają po tą bezpieczną barwę.

5. Amanda Niedrich Amanda Niedrich

Ja sama też bardzo się lubię z kolorem czarnym :)

6. Aleksandra Dudek Aleksandra Dudek

Ciekawa teoria z tym kolorem czarnym, w życiu bym na coś takiego nie wpadła... Tym bardziej, że muzułmanie nie kojarzą mi się z czernią, choć owszem, mają czasem czarne stroje. Czerń jest elegancka, seksowna i stylowa, nie widzę związku z piątym rozbiorem Polski...

7. Zoio PL Official Zoio PL Official

To bardzo uniwersalny kolor i nie ma z nim trudności w łączeniu z innymi elementami.

8. wiolka dabrowska wiolka dabrowska

Czarny całkiem nieźle pasuje do wielu propozycji. Ostatnio fajne kreacj znalazłam na blogu http://wyjatkowa-szafa.pl/czym-laczyc-damskich-kurtek-wiosennych a szczególnie jak zrobić coś wyjątkowego.

9. Plain Jane Plain Jane

@Kornelia Kacperska: Moje pytanie było: kiedy się czarny stał popularny w Polsce, ponieważ gdy ja mieszkałam w Polsce to czarny się nosiło na cmentarz i tam powinien pozostać.

10. Plain Jane Plain Jane

@Zoio PL Official: Sukienki są ładne ale za krótkie.

11. Plain Jane Plain Jane

@Amanda Niedrich: Dzień dobry Pani Amando. Mam rubrykę o psychologi kolorów na moim blogu. Spojrzałam na Pani stylizacje. Nie powinna Pani nosić czerwony i czarny razem. Te dwa kolory powodują złą energię.

12. Plain Jane Plain Jane

@Aleksandra Dudek: Cała Europa Południowa chodzi na czarno w temperaturze 40C. Byli okupowani przez Muzułmanów, stąd się to wzieło.

13. kesja nita kesja nita

Może dlatego, że czarny jest najbardziej uniwersalny? U mnie w szafie długo dominowała czerń (bynajmniej nie dla tego, że jestem gotką), ale powoli się to zmienia.

14. Jan Kowalski Jan Kowalski

I znowu te stereotypy...czarny nie bo to, czarny nie bo tamto... masakra! jak ktoś lubi to niech w takim kolorze chodzi i nikomu nic do tego!

15. Plain Jane Plain Jane

@kesja nita: Cieszę się, że się Pani uwalnia od czarnego. . Powinna Pani wybierać kolory, które pomagają psychologicznie.

16. Plain Jane Plain Jane

@Jan Kowalski: Czarny nie jest kolorem.
    Czy wybieramy kolory (albo style) ponieważ je lubimy, czy korporacje je nam narzucają?

TRENDY

1. Jak ożywić salon

Ostatnio: Miśka Król .

2. Dlaczego czarny stał się tak popularny w Polsce?

Ostatnio: Plain Jane .

3. Ciuchy z motywem ludowym

Ostatnio: kesja nita .

4. Moda na second-handy! Własny second-hand

5. Buty

Polecamy