Dlaczego czarny stał się tak popularny w Polsce?

Nie mieszkam w Polsce od wielu lat i widzę ze zgrozą, że czarny jest teraz bardzo popularny, który nigdy nie był.
Jestem bardzo ciekawa jak to się stało? Czy moga blogerki opisac historię jak czarny stał się tak popularny i dlaczego? Kto wprowadził muzułmanski czarny do Polski? Czy czarny jest też popularny na ulicy, czy tylko na stronach MP? Czy czarny oznacza, że jestem z Paryża?

Odpowiedzi

1. Weronika Glinkowska Weronika Glinkowska

Ja czarny lubię, ale faktycznie w szafie mam może ze 3 koszulki czarne i dwie spódnice, no i obowiązkowo kurtka zimowa czarna (bo do niej większość pasuje) Czarny jest uniwersalnym kolorem, do którego dużo innych pasuje i ja nie widze nic złego że właśnie łączymy różne kolory z nim. Na pewno nie jest tak, że na ulicach w Polsce widać tylko ubranych na czarno. Moim zdaniem u nas jest bardzo kolorowo i coraz bardziej odważnie podchodzi się do mody na co dzień;)

2. Plain Jane Plain Jane

@Janina Nowak: Czarny nie pasuje do wszystkiego. Wręcz przeciwnie, powoduje ostre kontrasty, np. czerwony/czarny.

3. Plain Jane Plain Jane

@lipowska: Cieszę się że kobiety na ulicy nie swiecą majtkami tak jak blogerki. Co do farbowania włosów na czarno to malpują styl „goth”. Zgadzam się, wyglada to źle, równiez dlatego, że nie pasuje do karnacji.

4. Plain Jane Plain Jane

@Marcelina Kwiecińska: A może czarny jest popularny bo jest w sklepach? Kiedyś kulturę kreowali ludzie. Dzisiaj kulturę kreują korporacje a ludzie ją konsumująa.

5. Plain Jane Plain Jane

@Weronika Glinkowska: Czarny nie był popularny kiedy ja mieszkalam w Polce. Dobrze że jest popularny tylko na niektórych blogach. Ja niestety też noszę czarny do pracy, ale to tylko dlatego ze tutaj stał się mundurkiem, a ja nie chce się wybijać z tłumu.

6. Ilona Kamińska Ilona Kamińska

Czarny jest wyszczuplający, fajnie leży na każdym, dodaje charakteru... no idealny kolor na wszystkie okazje :)

7. Plain Jane Plain Jane

@Ilona Kamińska: Czarny nie jest kolorem a raczej brakiem koloru. Co do wyszczuplania to nie zgadzam się, gdy otyła kobieta jest ubrana na czarno to wygląda jak czołg.

8. Ilona Piątek Ilona Piątek

Czarny wyszczupla, a społeczeństwo ciągle tyje :P ot, co

9. Sonia Nowak Sonia Nowak

Wydaje mi się, że czarny kolor jest bardzo klasycznym kolorem, pasującym do każdego innego. Co więcej wyszczupla optycznie sylwetkę, dlatego jest preferowany przez dużą część osób

10. Martyna Pieniążek Martyna Pieniążek

@Ilona Piątek: Zgadzam się z tobą. Społeczeństwo tyje, jest coraz bardziej schorowane i w dodatku czarny kolor wygrywa. Po prostu jest teraz w modzie, nikt nie wie co będzie za parę lat. Trendy w modzie kształtują się latami.

11. Plain Jane Plain Jane

@Martyna Pieniążek: Trendy mozna latwo zmienic - przestac ubierac sie na czarno!

12. Neiinka Neiinka

Czarny jest elegancki, wyszczupla i wygląda zawsze dobrze. Jednak uważam, ze jest go wszędzie zdecydowanie za dużo, wszyscy ubierają się na czarno przez co wszyscy wyglądają podobnie. Czasem patrząc na ludzi na ulicach brakuje mi kolorów, ciekawych wzorów i takiej jakiejś wesołości :) Aczkolwiek uważam, że małą czarną w szafie każdy powinien mieć :)

13. Magdalena Antosiewicz Magdalena Antosiewicz

Czarny to nie trend ale pewien archetyp/znak zakodowany w naszej świadomości. Nie da się tego tak po prostu zmienić. Tak samo jak czerwony ostrzega o niebezpieczeństwie i przez to przyciąga wzrok jako pierwszy ..

14. Romana Romana

Ojej, jaki zabawny wątek ;) Aż dziw mnie bierze, że ktoś jeszcze dostrzega w czarnych ubraniach kryjący się mrok i zło.
    Czarny jest elegancki, a zarazem bardzo uniwersalny. Łatwo do czarnych ubrań dobrać dodatki i stworzyć całkiem nową kreację.

15. Oliwia Kowalska Oliwia Kowalska

Myślę, że wynika to przede wszystkim z tego, że kolor czarny jest kolorem uniwersalny i sądzę, że w Polsce był on zawsze na czasie ;)

16. Plain Jane Plain Jane

@Neiinka: Nie zgadzam się że czarny wyszczupla. Otyłe kobiety wygladają jak groźna masa tłuszczu w czarnym.

17. Plain Jane Plain Jane

@Magdalena Antosiewicz: Napewno tak, kolory są zakodowane w podświadomości, ale pewne kolory wybieramy zależnie od tego w jakim stanie psychicznym jesteśmy.

18. Plain Jane Plain Jane

@Romana: Mam na swoim blogu atykuły o psychologii koloru. Interesuję się psyhologią kolorów od lat. Nie masz racji, ze dobór kolorów to zabobony,

TRENDY

1. Czerwień

Ostatnio: Weronika Wintoniak .

2. Nadruki na koszulkach

Ostatnio: GlamAsia .

3. air maxy

Ostatnio: MsSmith .

4. Sportowa bluza ze słitaśnym napisem

Ostatnio: Elżbieta Muciek .

5. Białe sandały na obcasie

Ostatnio: anka .

Polecamy