Dlaczego czarny stał się tak popularny w Polsce?

Nie mieszkam w Polsce od wielu lat i widzę ze zgrozą, że czarny jest teraz bardzo popularny, który nigdy nie był.
Jestem bardzo ciekawa jak to się stało? Czy moga blogerki opisac historię jak czarny stał się tak popularny i dlaczego? Kto wprowadził muzułmanski czarny do Polski? Czy czarny jest też popularny na ulicy, czy tylko na stronach MP? Czy czarny oznacza, że jestem z Paryża?

Odpowiedzi

 1. Krystyna Majchrzak Krystyna Majchrzak

  Czarny jest popularny bo po prostu wyszczupla, nie ma innego wytłumaczenia :) A że tyle osób uwielbia ten kolor to nic dziwnego.

 2. Kornelia Kacperska Kornelia Kacperska

  Ja pół szafy mam czarnej, bo czarne ubrania do wszystkiego pasują :)

 3. Kamil Grom Kamil Grom

  Moim zdaniem czarny stał się u nas tak modny. Bo jednak jest to uniwersalny kolor i łatwo go połączyć z innymi kolorami. I jak zwykle czarny wyszczupla :P Ale ostatnio tak jak widać ludzie odeszli od tego koloru, można na ulicach zobaczyć fajne stylizacje.

 4. Amanda Niedrich Amanda Niedrich

  Uniwersalny, minimalistyczny i elegancki kolor, a ludzie mają coraz większą świadomość tego, jak się ubierać i myślę, że właśnie dlatego coraz częściej sięgają po tą bezpieczną barwę.

 5. Amanda Niedrich Amanda Niedrich

  Ja sama też bardzo się lubię z kolorem czarnym :)

 6. Aleksandra Dudek Aleksandra Dudek

  Ciekawa teoria z tym kolorem czarnym, w życiu bym na coś takiego nie wpadła... Tym bardziej, że muzułmanie nie kojarzą mi się z czernią, choć owszem, mają czasem czarne stroje. Czerń jest elegancka, seksowna i stylowa, nie widzę związku z piątym rozbiorem Polski...

 7. Zoio PL Official Zoio PL Official

  To bardzo uniwersalny kolor i nie ma z nim trudności w łączeniu z innymi elementami.

 8. wiolka dabrowska wiolka dabrowska

  Czarny całkiem nieźle pasuje do wielu propozycji. Ostatnio fajne kreacj znalazłam na blogu http://wyjatkowa-szafa.pl/czym-laczyc-damskich-kurtek-wiosennych a szczególnie jak zrobić coś wyjątkowego.

 9. Plain Jane Plain Jane

  @Kornelia Kacperska: Moje pytanie było: kiedy się czarny stał popularny w Polsce, ponieważ gdy ja mieszkałam w Polsce to czarny się nosiło na cmentarz i tam powinien pozostać.

 10. Plain Jane Plain Jane

  @Zoio PL Official: Sukienki są ładne ale za krótkie.

 11. Plain Jane Plain Jane

  @Amanda Niedrich: Dzień dobry Pani Amando. Mam rubrykę o psychologi kolorów na moim blogu. Spojrzałam na Pani stylizacje. Nie powinna Pani nosić czerwony i czarny razem. Te dwa kolory powodują złą energię.

 12. Plain Jane Plain Jane

  @Aleksandra Dudek: Cała Europa Południowa chodzi na czarno w temperaturze 40C. Byli okupowani przez Muzułmanów, stąd się to wzieło.