Wątek przyklejony

Co Was denerwuje na portalu MODNAPOLKA.pl

Hej! Co przeszkadza Wam na portalu, piszcie w odpowiedziach. Postaramy się pomóc :)

Anka

Odpowiedzi

1. Sandra Kozłowska Sandra Kozłowska

@Lilly Marlenne: Mi się wydaję,że tu różne zasady panują;p Np. ja wrzuciłam kiedyś około 20 stylizację, a na drugi dzień wracam z pracy (16) i byłam już na pierwszej stronie (bez sztucznych kont, pisania komentarzy itd.). Więc w sumie wychodzi na to, że obalam Twoją tezę :p Mi się wydaje,że zależy to też od ogólnej popularności konta.

2. piotrek piotrek

@Sandra Kozłowska: To na pewno, dlatego warto też promować swój profil, na swoim blogu czy FB. Można też pod wpisem na blogu zamieścić widget promujący stylizację na portalu, wtedy bezpośrednio na blogu można dodać "fajny wygląd", a to wszystko przekłada się później na miejsca w rankingach i na punkty do stylizacji dnia ;)

3. PaulinaSz PaulinaSz

@Sandra Kozłowska: Absolutnie nie obalasz, na główną nie jest trudno się teraz dostać. Wystarczy ok. 30 lajków. Mówimy o tym, że look dnia to w kółko te same osoby, choćby dodały wygląd w worku na śmieci to im kółko wzajemnej adoracji nawali inspirek :) A to już z modą ma bardzo niewiele wspólnego, zresztą szkoda bo to był kiedyś fajny, wartościwy portal.

4. piotrek piotrek

@PaulinaSz: Ale przecież już zostało wyjaśnione jak jest wybierany wygląd dnia: http://modnapolka.pl/forum/thread/view/id/122219 Więc to zależy tylko od użytkowników. Przypuszczam, że jeżeli na blogu czy na swoim fanpageu dasz linka do swojej stylizacji i poprosisz o głosy to zdobędziesz ich wystarczająco żeby dostać wygląd dnia.

5. PaulinaSz PaulinaSz

@piotrek: no właśnie! Jak sam zauważyłeś...Tylko to ma być najlepszy modowo wygląd, czy wyproszone głosy które automatycznie windują na wygląd dnia? :) Ja myślę, że dyskusja jest bezcelowa, wszyscy widzą jak to wygląda.

6. Lilly Marlenne Lilly Marlenne

@piotrek: Zgadzam się z Pauliną - tam, gdzie zgadzamy się na to, że wszystko sprowadza się do żebrolajków idea "najlepszości" nieco się zatraca ;)

7. piotrek piotrek

@Lilly Marlenne: Faktycznie, może być tak jak mówicie. W takim razie może jakaś konstruktywna krytyka? Jakie są Wasze propozycje? W ogóle nie robić stylizacji dnia, czy może wybierać ją jakoś inaczej?

8. Lilly Marlenne Lilly Marlenne

@piotrek: Szczerze powiedziawszy, to wprowadzenie zmian wiązałoby się pewnie ze zwiększeniem nakładów pracy administratorów lub moderatorów, a domyślam się, że to są zawsze utrudnienia.

Najbardziej obiektywne jest zawsze wybieranie looku dnia przez redakcję - tak, jak robi to na przykład Stylio.
    Fakt, nie zawsze robią to tam codziennie ;)

Jednakże wtedy idea głosowania, na której ModnaPolka już się z założenia opiera trochę się rozmywa.

Może ograniczenie możliwości głosowania przez osoby, które nie mają jakiejś ustalonej liczby wrzuconych looków?
    Albo same nie otrzymały odpowiedniej liczby głosów?
    Puste konta chyba sukcesywnie usuwacie, tak mi się wydaje, ten problem odpada.

Aczkolwiek i tak co jakiś czas widzę, że jedna lub druga blogerka, żeby dobić do konkretnej głosów ilości gdy chce koleżankę przegonić skrzykuje znajomych na facebooku i prosi o głosy - wtedy puste konta powstają bardzo szybko.
    I zanim Wy je wychwycicie, to ranking dnia się zakończy - stylizacja wygrywa.
    Dlatego myślę, że ustalenie, że głosować mogą użytkownicy jakoś tam w serwisie aktywni byłoby dobre.

Nie, że tylko blogerki - nie tędy droga, przecież każdy może oceniać modę, nawet nie blogując.
    Ale niech chociaż wrzuca jakieś swoje looki przy lustrze sfotografowane ;) Żeby było sprawiedliwie :)

Warto by było rozważyć też, czy nie wprowadzić jakiegoś ograniczenia - że na przykład jedna blogerka może otrzymać look dnia raz w tygodniu.

Takie jest moje zdanie.
    Uważam, że takie rozwiązanie nikogo by nie krzywdziło.

9. Lilly Marlenne Lilly Marlenne

@piotrek: A - jeszcze jedno!
    Piotrze, może wreszcie pora, żeby jakoś odspamić (czy tam odspamować) forum?

Widzę, że Arek sukcesywnie zamyka wątki zakładane tylko po to, żeby zapraszać ludzi do klikania w posty sponsorowane, promować nowe posty itp., ale jeden zamknie, to cztery kolejne się pojawią.

Kurde, są na forum potworzone wątki - nowe posty, instagram, konkursy, nasze konta na FB. Normalni ludzie tam umieszczają takie prośby i inne sprawy.

Rozważcie jakieś ostrzeżenia dla spamerów - ja Was proszę, myślę, że inni się pod moją prośbą podpiszą!
    Że jak nowy wątek offtopicowy a spamerski ktoś zakłada, to ostrzeżenie.
    Pięć ostrzeżeń - ban.

No ja nie wiem, słuchajcie, przecież jak człowiek siada i chce zobaczyć, co na forum ciekawego, to zanim się przez te śmieci przebije, to już go nerwica i jej towarzyszka na literę "k" go zjadają....

10. PaulinaSz PaulinaSz

@Lilly Marlenne: Zgadzam się, głosować powinny osoby które wrzucą na przykład co najmniej pięć looków w ogóle, żeby było widać, że to konto prawdziwe i zweryfikowane.
    Może też wyjściem byłby look dnia wybierany jak na stylio przez jury, ale na przykład tylko z głównej. Wtedy wiadomo, że look się podoba użytkownikom, ale wybierze niezależne, bezstronne jury :)
    I zlikwidować po prostu opcję "inspiruje mnie", bo ona jest tak naprawdę najbardziej nadużywana.

11. Iza Kolbusz Iza Kolbusz

Mam konto na modnej polce od 2 lat i nigdy moja stylizacja nie została wyglądem dnia. Jakoś z tego powodu nie płaczę po nocach i nie rwę włosów z głowy ;) Lepiej mieć 5 szczerych lajkow pod zdjęciem niż 100 żebrolajkow wymuszonych :)

12. Deniq Deniq

Jestem tu całkiem niedługo (około roku). Początkowo myślałam, że jest to portal gdzie rzeczywiście można pokazać swojego stylizacje i liczyć na szczery komentarz, że kogoś zainteresujesz, wejdzie na bloga - wypowie się. Teraz widzę, że oprócz królujących tu praktycznie tych samych osób (których stylizacja najczęściej składa się z bluzki i spodenek a zyskuje tytuł look dnia) i kółka adorujących im panien nie ma tu kompletnie miejsca dla osób nowych. Najbardziej jednak wkurzają mnie oddawajki - raz jeden przeleciałam od góry do dołu klikając lubię to - wtedy to nazbierałam ! JAKI TO MA SENS?

13. Lilly Marlenne Lilly Marlenne

@Deniq: W sumie taka specyfika wszelkich portali tego typu.
    Polskie to jeszcze jak Cię mogę - ale taki lookbook na przykład w gruncie rzeczy opiera się na takim samym mechanizmie ;)

Masz odpowiedź na pytanie, dlaczego ciągle królują bluzki i spodenki/kloszowane sukienunie - bo ich "nosicielki" mają masę czasu na to, żeby bawić się w "oddawajki" :>

Nic nie poradzisz.
    Traktuj Modną Polkę po prostu jako dobre źródło wejść na bloga - w tym sprawdza się świetnie!

Ale nie przesadzałabym, że nie da się tu znaleźć fajnych blogów - ja sporo Dziewczyn poznałam właśnie przez MP i podobne jej strony :)

Trzeba po prostu czasem umieć głęboko kopać ;P

14. Deniq Deniq

@Lilly Marlenne: Nie napisałam, że nie można znaleźć - ciężko się tylko przekopać. Znalazłam tutaj jednak kilka naprawdę świetnych blogów. Sama to prawdę mówiąc tylko wrzucam zdjęcie i uciekam. A to że lookbook tak działa, niestety też zauważyłam...

15. Plain Jane Plain Jane

Może wpisy w forum na konkursy powinny być pokazywane od najnowszego a nie od tego wklejonego 6 maja, 2012.

16. piotrek piotrek

@Plain Jane: Klikając w link "Ostatnio..." od razu przechodzisz do ostatniej strony odpowiedzi.

17. Plain Jane Plain Jane

Aha, widzę.
    Jednak myslę ze powinniscie pokazywac wpisy na forum od najnoweszego nie od najstarszego. Wszystkie wątki na forum pokazują wpisy z przed kilku lat na pierwszej stronie.